Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akart szét tépni a kutya?

Miért akart szét tépni a kutya?

Figyelt kérdés

Mamáméknál van 4 éves kan németjuhász, kölyökkora óta ismer, csomó mindenre én tanítottam meg. Mindenkit szeret, aki családtag, velem is így volt sokáig. Aztán néhány hónappal ezelőtt egyszer csak elkezdett rám morogni és megugrott felém, szerencsére ki tudtam hátrálni, még jó, hogy láncon volt.

Azóta néhányszor próbáltam közelíteni felé, de ugyanúgy rám morgott. Viszont mikor mama is ott volt és magyarázott neki, akkor ugyanolyan szelíden viselkedett velem, mint előtte. Még "kezelt" is velem (amit egyébként én tanítottam meg). Azt hittem megjavult, de később ugyanúgy utált engem, mint egy idegent. Mikor unokatesóm ott volt nagyon nagy volt köztük a szerelem, hülye voltam és gondoltam most megpróbálom megsimogatni. Unokatesóm oda engedett, de szerencsére nem nagyon reménykedtem, fel voltam rá készülve, hogy rám támad, csak ezért nem tudott széttépni, de a ruhámat megkapta.

Szóval ezt most nem tudom mire vélni. 100% biztos vagyok benne, hogy soha nem csináltam neki semmi olyat, egy hirtelen mozdulatot nem tettem, ami kihozhatta volna belőle az agressziót. Mondtak olyat, hogy egy-gazdás kutya, ezért kell vigyázni vele, de ez hülyeség, mert mint említettem, mindenkivel jóba van, mindenkit felismer aki családtag, kedveskedik velük, még unokatesómmal is, akit egy évben max. 3-szor lát. Én meg négy éve minden hónapban legalább 2x találkoztam vele, még meg is volt sértődve, ha nem foglalkoztam vele.

Úgyhogy ha lett volna valami rossz emléke velem kapcsolatban, vagy kajálás közben zavarom, még meg tudnám érteni, hogy ez miért történt. Elképzelhető, hogy van valami rossz kisugárzásom és amiatt agresszív velem? Mert ez az utóbbi időben lehetséges is lehetne. Nagyon remélem, hogy csak velem ilyen és nem az van, hogy kezd teljesen antiszociálissá válni, és én csak az első voltam a tiltólistáján...

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, ötleteitekre, miért történhetett ez? Miért változott meg hirtelen ennyire? Vagy csak én változtam meg valahogy belülről, amit érez vagy mifene? ..... Bocs, ha nem volt világos a kérdés, de addig is legalább kiírtam magamból, mert nagyon fölb@szott.

F/17


2020. jún. 17. 15:46
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Javítanám, kaukázusi medveölő-németjuhász keverék. Állva bőven van akkora, mint én, úgy elég ijesztő volt támadó pozícióban látni, főleg hogy én voltam az ellenség :D
2020. jún. 17. 15:49
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, a lényeget ragadtam meg: láncon van tartva szerencsétlen?
2020. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

azért, mert rosszul van tartva

nem a kutya hibája

szerető család kéne annak a szegény kutyának :(

2020. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Túl kéne már lépni ezen a láncon tartjuk a dögöt és kapja a moslékot amit amúgy kidobnánk mentalitáson.
2020. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#2-es

Általában nincs láncon tartva, csak ha vendégek vannak.

#3-as

Egyszer nem elítettem, hogy rosszul bánnának vele, mama és papa is nagyon szeretik őt, meg úgy az egész pereputty. Mondtam, hogy én is. Azt is, hogy mindenki mással kedves. Szidást is akkor kapott utoljára még kisebb korában, mikor a gazdájára morgott. De ütést (még szép) pláne nem kapott.

2020. jún. 17. 16:21
 6/23 A kérdező kommentje:

#4-es,

Túl kéne ezen az "Egy szó alapján, (amiből semmi nem derül ki) elítéllek, de egyébként a lényeget értelmezni így sem sikerül" mentalitáson.

Nyilván pont ezért van ilyenkor megkötve, hogy pl. most ne lyukas torokkal legyek elfekvőben. Persze lehet, hogy te örülnél neki, de ha mondjuk épp te csöngetnél be és (mivel a kutyának vannak házőrző ösztönei) neked ugrana, lehet, hogy már neked sem tetszene.

De remélem, azt azért elnézed, hogy nem memóriahabos franciaágyon alszik a min. 50 kilós eb. Egyébként ha ott lennél, elgondolkodhatnál azon, miért van még a hátsó kert végében is kutyaszar. Meg úgy az egész udvaron (persze később összeszedik). Nyilván mert láncon él, mi?!

Bocsesz, ha bunkó voltam, még jó, hogy te nem :)

2020. jún. 17. 16:48
 7/23 A kérdező kommentje:
Különben is megmondtam, soha nem volt baj sem a tartásával, sem a viselkedésével. Ezért is rejtély számomra,mi lelte.
2020. jún. 17. 17:06
 8/23 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg otthon saját kutyád, hogy annak érezné a szagát?
2020. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Van kutyám. Viszont eddig is volt és nem tűnt úgy, hogy érzi, vagy zavarja a szag. De elképzelhető hogy így van.
2020. jún. 17. 18:16
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tényleg nem rossz szándékkal írom, de a többi válaszoló sem ír hülyeséget, a gyakran huzamosabb ideig láncon tartott kutyák beleőrülhetnek, nem véletlen, hogy a hatályos állatvédelmi törvény szerint is maximum napi 1 órát lehet láncon tartani a kutyát (amit nyilván soha senki nem ellenőriz, nincs betartatva, ezért sokan nem is tudják). És az, hogy ennyire másképp viselkedett veled szinte kizárt, hogy azért történt, mert benned változott valami, sokkal inkább a kutyában történt változás, szép lassan teljesen tönkremegy az idegrendszere és pont ezért simán lehet, hogy valami teljesen szokványos dolog váltotta ki nála ezt a reakciót, amire ép idegrendszerű kutyának teljesen közömbösen kellett volna reagálnia, ezért neked fel sem tűnt. Innentől kezdve pedig bárkire veszélyessé válhat. Hidd el tudom miről beszélek, falun élek, rengeteg édes, kedves, barátságos kutyát láttam idegronccsá válni az évek alatt a láncon tartástól és a mentális elhanyagolástól, ugyanis a rossz tartás közel sem azt jelenti, hogy nem memóriahabos matracon alszik a kutya.

A másik dolog, hogy sokan előszeretettel keverik a jó házőrző és az agresszív kutya fogalmát, egy jó házőrző jelez, ugat, de kizárólag csakis parancsra támad és az ugatásról is le tudja tiltani a gazdája, még akkor is, ha idegen áll a kapuban/kertben/házban, ellenkező esetben csak egy a saját(nak gondolt) területet agresszívan védő kutyáról van szó, akit a gazdája nem tud megfelelően kontrollálni és egy nem kontroll alatt tartott kutya minden esetben veszélyes.

2020. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!