Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szemétség a kutyát láncon...

Szemétség a kutyát láncon tartani?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt Facebookon egy cikk, hogy egy kutyát érdemes láncra tenni akkor is, ha egyedüli kutyus, és ha jól meg van csinálva a kerítés. Ugyanis, ''bármikor kiszökhet.'' ''Kiszámíthatatlan.'' - Egy ember nem az? Na mindegy! Ami mélységesen felháborított, az az, hogy mindenki egyetértett ezzel, és nem 1 vagy 2 emberről beszélek. Ez egy ''kutyabarát'' csoportban történt. Én nem személyeskedtem az előttem lévő kommentelőkkel, akik büszkén tették fel a kutyájukról készült fotókat, lánccal a nyakukon, a kutyaólhoz kötve.


Bár nem volt rövid a lánc, akkor is kegyetlenségnek tartom a dolgot, mert ha valaki nem tudja megcsináltatni a kerítését, vagy félti a kertjét, vagy azt hiszi, hogy egy állatot így kell tartani, az inkább NE tartson kutyát.


A cikkhez csak annyit fűztem hozzá, hogy egy jóltartott és jól nevelt kutya nem akar elszökni otthonról, és hogy nem hiszem, hogy szükség lenne kiláncolni a kutyát bárhová is, mikor szabad is lehetne. Erre jöttek a nevetős reakciók és az oltások, hogy milyen hülye vagyok, inkább nekem nem való kutya, stb... Még azt is megkaptam, hogy egy kutyát nem szabad elkényeztetni. Hát, nem is tudom, hogy a szabadságnak mi köze van az elkényeztetéshez, de rájuk hagytam, nem vitatkoztam. Inkább letiltottam azokat az illetőket és kiléptem a csoportból.


Nem tudom, lehet én vagyok a hülye, de megszakadna a szívem, ha a kutyámat kikötve látnám. Kérdem én: szemétség a kutyát láncon tartani?


2020. jún. 18. 15:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk érdekelne, hogy miért baj az, ha egy eb, több méteres láncon, kerítéstől - kerítésig tartó futódróton van, miközben meg mások 50nm -es lakásban tartanak, egész nap egyedül hagyva, egy borjú méretűt?
2020. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%

ma 15:54


Ha szerinted a "láncon tartás" vonatkozásában az az általános gyakorlat hogy "kerítéstől kerítésig tartó futódróton" van a kutya, akkor ki kell ábrándítsalak, és nyilvánvalóan a kérdés sem erre vonatkozik.


A lakásban tartott kutyát pedig ha más nem, pisilni%kakilni leviszik egy párszor minden nap és addig is foglalkoznak vele (vagy a kutya legalább úgy érzi). Ellentétben a láncon tartott kutyával aminek annyi szeretet jut hogy odab'sszák neki a kaját meg ha ugat akkor a konyhából kiordítanak hogy kuss legyen.

2020. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
17%

12.-nek.


Aha.


És az milyen, hogy szerencsétlen állatokat szűk ólakban túltáplálnak, majd egy állatholokausztban (vágóhíd) végzik?

Vagy hajnalban, pár alkoholista kirángatja, lefogja, és lekéseli? És a hullájával fotózkodnak. :(


Én meg ha pofán verek egy C-t, annyit kapok érte, mint egy normális emberért. :(

2020. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Erdekes,hogy mi poraz nelkul futunk nagy fuves teruleten orakon at es nem akar elszokni tolem a kutyam... pedig megtehetne es sohasem tudnam utolerni ,olyan gyors. Az elozo el is igy futottunk. O se akart elszokni tolem...


Ennyit a kerti disz kutyakrol ..

Kerdezovel egyetertek.

2020. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy érdekes kérdés, hogy a kutya kimegy-e a területről, ha meg van tiltva neki.


Nálunk a sportreptéren több, mint 10 évig egy keverék eb őrizte a területet és tudtommal sosem kellett még utánamenni, mindig ott volt a helyén, ha keresték, pedig maga a repülőtér egy nagy mezővel körülvett tér, kerítés nélkül.


Ugyanígy az utcánkban van egy kutya, amit majdnem mindig a kapun kívül szoktam látni, de abszolút semmi érdeklődése nincs a környezet iránt, lehetetlen elcsalni onnan.


Tehát ezek szerint mégiscsak vannak kutyák, akik ellent tudnak állni az ösztönös elcsatangolásnak, de szerintem ez nem tanítás kérdése, hanem nevelés és közömbösítésé. A kérdés, hogy az ember tényleg akarja-e, hogy közömbös legyen a kutyája minden létező dolog iránt, ér-e ennyit a mutatvány.

2020. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

Mi a phasz... Azt hittem h ha valamire, akkor erre majd egy emberkent ugrik mindenki egy kutyas oldalon, hogy igen kinzas. Es nem. Es ilyen emberem kutyatartok. Na ezert tart itt ennek az orszagnak az allattartasi "kulturaja".

Igen, kinzas, sot, mondok jobbat, tilos is. Normalisan tartott kutya NEM szökik, jöhettek itt akarmivel. Nem egy kutyam volt, mozgekony fajtak, soha egyik se szökött meg. Mert normalis kerites volt (alap, ha kutyat akarsz tartani ugyebar), es mert volt vele eleget foglalkozva, le volt mozgatva. Az a kutya szökik, akivel rosszul bannak, vagy nincs lemozgatva, nem foglalkoznak vele eleget. De amugy meg akkor mar inkabb kennel, mint lanc. Aki lancra köti a kutyajat, en is kikötnem szivesen par honapra.

2020. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
56%

Na, a NAGYMAGYARJÓEMBERGAZDIK...


Miért NE, menne el az eb, ha macskára fut, vagy kanos? Vagy hurkot húznak a nyakára, kiemelik és már viszik is.

2020. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
17: mert ott a normális kerítés ugye. Felelős kutyatartas, első lépés.
2020. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%

18.-nak.


Hiába húzom fel a kínai nagy falat a házam köré, csak kell rá kapu.

2020. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%
Igen, és? Becsukod, és nem megy ki a kutya.
2020. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!