Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szemétség a kutyát láncon...

Szemétség a kutyát láncon tartani?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt Facebookon egy cikk, hogy egy kutyát érdemes láncra tenni akkor is, ha egyedüli kutyus, és ha jól meg van csinálva a kerítés. Ugyanis, ''bármikor kiszökhet.'' ''Kiszámíthatatlan.'' - Egy ember nem az? Na mindegy! Ami mélységesen felháborított, az az, hogy mindenki egyetértett ezzel, és nem 1 vagy 2 emberről beszélek. Ez egy ''kutyabarát'' csoportban történt. Én nem személyeskedtem az előttem lévő kommentelőkkel, akik büszkén tették fel a kutyájukról készült fotókat, lánccal a nyakukon, a kutyaólhoz kötve.


Bár nem volt rövid a lánc, akkor is kegyetlenségnek tartom a dolgot, mert ha valaki nem tudja megcsináltatni a kerítését, vagy félti a kertjét, vagy azt hiszi, hogy egy állatot így kell tartani, az inkább NE tartson kutyát.


A cikkhez csak annyit fűztem hozzá, hogy egy jóltartott és jól nevelt kutya nem akar elszökni otthonról, és hogy nem hiszem, hogy szükség lenne kiláncolni a kutyát bárhová is, mikor szabad is lehetne. Erre jöttek a nevetős reakciók és az oltások, hogy milyen hülye vagyok, inkább nekem nem való kutya, stb... Még azt is megkaptam, hogy egy kutyát nem szabad elkényeztetni. Hát, nem is tudom, hogy a szabadságnak mi köze van az elkényeztetéshez, de rájuk hagytam, nem vitatkoztam. Inkább letiltottam azokat az illetőket és kiléptem a csoportból.


Nem tudom, lehet én vagyok a hülye, de megszakadna a szívem, ha a kutyámat kikötve látnám. Kérdem én: szemétség a kutyát láncon tartani?


2020. jún. 18. 15:39
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
20# Kár belé a szó... Értetlen.
2020. jún. 18. 22:29
 22/31 anonim ***** válasza:
65%

20.-nak.


És hogy megy be/ki a kocsi?

2020. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

22: jaaa, hogy neked ilyen gondjaid vannak. Hát, kérlek szépen, lehet, hogy te ilyet még nem láttál, de egy jólnevelt kutya nem rongyol ki a kapun, amint meglátja, hogy kinyílik, mert tudja, hogy nem szabad, és szót fogad a gazdájának. A kocsi nálunk spec úgy megy be, hogy szólok a kutyának, hogy marad, és ő ül a teraszon, és megvárja, amíg jelzem, hogy már eljöhet onnan. A 10 éves öreg, de még a 7 hónapos kölyök is tudja már ezt. Hidd el, nem agysebészet, sokaknál működik így.

Súlyos gondok vannak nálatok a kutyatartással, ha a kutya rohan, amint lehetőséget lát rá. De persze ez nem csoda, hogy ha nevelés helyett a lánc a megoldás a problémákra. Ezért írtam, hogy NORMÁLISAN tartott és foglalkoztatott kutya NEM szökik. Ahol olyan gondok vannak, hogy a kutya első dolga világgá rohanni, amint nyílik a kapu, és a gazdájának ötlete sincs, hogyan akadályozhatná ezt meg, ott nyomokban sem valósul meg a normális kutyatartás. Minek nevelni, ott a lánc, ugye?

2020. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
20%

23.


Bafhatod a nevelést, ha meglát egy macskát, vagy kanos.

2020. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

24: nem, ha jó a nevelés, akkor ez sem akadály. Képzeld el, az én kutyáim akkor is maradnak, amikor macskát vagy másik kutyát látnak. A normális nevelésnek ez is része. Nincs olyan, hogy elszalad, mert ő úgy gondolja. Ha rászólok, azonnal szót kell fogadnia. Kutyasulikban is ezt tanítják, bár mi nem jártunk, de ez eléggé alap dolog.

Attól még, hogy neked ez nem megy, létezik ilyen, nem is kevés. Megerősítettél abban, hogy láncra az köti a kutyáját, aki nem ért a kutyákhoz, ezért nincs más eszköze.

2020. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, nekem még egy kutyám se lépett meg! Macska ide vagy oda! Volt kaukázusi, most német juhász és snauczer! Amúgy is ivartalanítás!

Aki láncon tartja, nem bír vele vagy épp nincs ideje, az ne tartson kutyát! Ez ilyen egyszerű! Őrzése meg ott a kamera és a riasztó!

Gyereknek se elég a szobába a gépezet! Buta lesz, mint a föld...ha nem foglalkoznak vele! Tudom a kutya egy kutya csak, de akkor nem kell tartani!

Én szigorú szabályokhoz kötném a kutyatartást! Nem tarthatna minden hülye! Nyilván a másik véglet se jó, amikor el van kényeztetve meg jajj de cuki ebbe a ruciba!

Remélem aki itt írja, hogy jó a lánc, az is csak a szobába és az udvaron rohad, nem kell menni sehova, mert minek, otthon se lesz bajod! Az utcán meg megtámadnak...🤣

Vicc...

N27

2020. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem tud lánc nélkül kutyát tartani az inkább ne is tartson. Törvényileg tilos állandó jelleggel láncra verni a kutyát.
2020. júl. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
74%

"Egy normálisabb kenelt kell nekik építeni, és ott elvannak, aztán amikor otthon tartózkodsz kiengeded."


Az ilyen hörcsögöt vegyen ne kutyát. Ez esetben minek van kutyád? Házőrzésre alkalmatlan a kikötött, kenelben tartott kutya, szeretni meg nem annyira szereted, hogy magaddal vidd/bent tartsd.


Sokat hallom, amikor megemlítem, hogy nagytestű kutyával élek panelban, hogy ez kínzás a kutyának.


Ez azért vicces, mert ezt azok az emberek mondogatják akiknek volt kutyájuk az első három hónapban amíg cuki volt, aztán meg igazából csak egy ugató valami van a kertben akinek esténként vizet meg aro-s tápot ad.


A kutya az ember társa, akkor van boldog kutyád, ha bent tartod, tehát: veled él otthon, akár a hálószobádban alszik (nem feltétlen az ágyban, ez egyéni preferencia), és a 8-10 óra egyedüllétet megfelelően kárpótlod neki, illetve folyamat láb alatt lehet. Biztos élvezik a szerencsétlen kinti kutyák, hogy leélik az életüket egy 600 m2-es kertben.

Nálunk ez pl. úgy néz ki, hogy: a kutya kb. 10 órát van egyedül (egyébként ezt végig alussza), hétköznapokon reggel-este 1 illetve 2 óra séta, futtató, vagy fél óra futás. Hétvégén pedig ahová tudom viszem: kirándulni, sütögetni haverokhoz, iszogatni a városba.


Ez kutyatartás. Amit az emberek 99%a művel, az ugatógép nevelés, az nem az.

2020. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Ne kösd ki.

Egyszerűen szenved minden kikötött kutya. Akkor inkább legyen elkerített helyen.

2020. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
29-es, gondolom nem olvastad el a magyarázatot.
2020. júl. 17. 22:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!