Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 mérges, keverék nagytest...

Van 1 mérges, keverék nagytestű kutyánk, ki nagyon jó házőrző! A család elmenne nyaralni egy hétre a Balatonra, de ki és hogyan adjon neki enni, amikor egyfolytában nagyon mérgesen ugat ha csak valaki a kapu előtt megáll?

Figyelt kérdés
Láncra van kötve, ami elég hosszú, de a kapu környékéről sem tudna bejutni senki.Szerintetek hogyan oldjam meg? (Az sem megoldás, míg a kutya él, addig nem mehetünk hosszabb időre sehova.)
2010. aug. 1. 13:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
90%

Ivartalaníttasd! A kutyád nyugodt lesz, és nem akar majd szökni hazulról.

Nagyon sajnálom a kutyádat, tudod bármilyen hosszú láncon van tartva, akkor is kínzás neki, mert soha egy pillanatra nem érezheti magát szabadnak.

Amiért Ti tartjátok azt a kutyát, azt nem házőrzésnek hívják.

Amikor én megvettem a kutyámat, akkor úgy készültem, hogy nem megyek sehová nélküle. Legyen már egy emberben ennyi felelősségérzet...

Max azt tudom elképzelni, hogy valaki bedob neki egy fél kiló kegyeret és 30 dkg. párizsit, de hogy vizet honnan fog kapni, azt ne kérdezd. Ha nem kap inni, akkor ilyen melegben 2 nap alatt elpusztul...ráadásul szerencsétlen állat 1 hétig a saját ürülékében fog tapicskolni?


Ne haragduj, de ettől a gyomrom kifordul, inkább keressetek neki egy olyan gazdát, aki rendesen tudja tartani.

2010. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%

Gratulálok!

Tönkretettetek egy kutyát a saját hozzá nem értésetek és kényelmetek miatt,valószínűleg hosszas rehabilitáció nélkül nem tudnátok neki gazdát találni sem,mikor normális kutyák százait altatják le azért,mert senkinek sem kellenek.

Kívánom,hogy százszorosan kapjátok vissza az élettől azt,amit ezzel a kutyával tettetek!

A kutya élőlény,nem riasztóberendezés,amit használhattok,míg kényelmes.

Egyetlen dolgot tehettek:ivartalaníttatni SOS a kutyát,és elkezdeni normálisan foglalkozni vele.

2010. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
77%

És még mi nem értünk a kutyákhoz?

Ha te annyira értenél a kutyákhoz ezt a kérdést nem irtad volna ide ki! A válasz egyértelmű lenne.


Szegény kutyusnak ilyen felelőtlen undorító féreg a gazdája:(

Nagyon sajnálom szegényt.

Téged meg észhez kéne téríteni egykét pofonnal, vagy téged is megkötni. Kiváncsi lennék mit szólnál hozzá:)

2010. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom! Csak most olvasom, kicsit későn, de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá. Az, hogy ez állatkínzás, felelőtlenség stb. már nem is részeletezem.

Nekem 2, szintén nagytestű kutyám van. Nincsenek ivartalanítva, de még ha nyitva van a kapu, akkor sem szöknek el. Nevelni kell azt a szerencsétlent, nem láncra kötni. Tudod te, hogy mennyi mozgás kell egy kutyának? Hát nem 5 méter, de még az 5km se sok. Gondolom, míg pici volt és cuki, addig hagytátok, addig jó volt simogatni, aztán nőtt nevelés nélkül. ÉS képzeld, kutyatartás mellett is el lehet menni nyaralni. Az egyik kutyusom, szintén nagytestű keverék és nagyon ugatós (ő valóban házőrző: szabadon van, és megneveltük), de aki ismerős, be mer jönni, mert tudja, hogy nem támad, sőt szelíd, így van kire rábízni őket.

Egyszerűbb felháborodni, megsértődni, mint javítani a helyzeten.

2010. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!