Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta illene...

Melyik kutyafajta illene hozzánk az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Napi 6 óra foglalkozás, ebben van 2-3 óra séta és futás, a többi játék, tanítás, kutyasportok, bármire vevők vagyunk, amire a kutya(agility, őrző védő, kiképzés stb), vinnénk kutyasuliba és kirándulni is.

Szeretjük a kihívást, szóval nehezebb természetű kutyafajtáktól nem riadunk vissza. Egyben terápiás kutya lenne egy depressziós embernek.

Amire gondoltunk: beagle, jack russel, belga tervueren, német juhász, munkavonalú labrador, amstaff.

(Mudi, border a hosszú szőr miatt nem szeretnénk, a belga/német juhász kivétel.)



2020. jún. 24. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Ezek közül a labradort ajánlanám leginkább, főleg, mert írtad a terápiás igényt is, és őket kifejezetten segítőkutyának alkalmazzák, gondolom, vakvezetőként nem idegen számodra ez a fajta.

Depressziós ember mellé nem lenne szerencsés nehezebb természetű kutya, még ha ti nem is riadtok vissza ettől.

2020. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Labrador
2020. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A depressziós embernek lenne? Vagy a családban van depressziós, de nemcsak rá lenne utalva a kutya, nem ő lenne a gazdi?

Tapasztalatból mondom, hogy mentális problémákkal küzdő embernek nem szabad kutyát, háziállatot venni, mert ha éppen rosszul van, akkor nem gondoskodik róla, és szenvedni fog az állat.

2020. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, családi kutya lesz, mindenkié. Azért említettem meg, mert amellett, hogy pörgős, nem szeretnénk, ha kezelhetetlen lenne vagy figyelmen kívül hagyná a húgom baját. Ezért írtam pl a labradort, mert róla tudom, hogy jó lehet ilyen célra, viszont egy munkakutyával is elbírnánk, de pl a beagleről nem tudom, hogy mi a helyzet ilyen téren. Szóval nem baj, ha nagyon aktív, írtam, hogy sokat foglalkozunk majd vele, de azért ne legyen "idegbeteg" vagy nem is tudom, szoktam látni kistestű, agresszív, mindent ugatós kutyát, ilyet nem szeretnénk, de ha aktív az jó.

Köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 24. 15:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"szoktam látni kistestű, agresszív, mindent ugatós kutyát, ilyet nem szeretnénk" - Ez nem fajtafüggő, hanem nevelési hiba.
2020. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg, ők milyen kutyákkal dolgoznak: [link]
2020. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felsorolt fajtákból tökéletes a labrador, de ha tényleg suliztok vele (engedelmesség, öv), akkor jó a német juhász is, illetve nagyon emberbarát, játékos a staffi, nála a korai szocializáció kulcsfontosságú, valamint fűtési idényben kint nem tartható.

A beagle, jrt elég kemény vadászkutyák, őket családi kutyának nem annyira javasolnám.

2020. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!