Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek kutyafajtáknak tiltanád...

Melyek kutyafajtáknak tiltanád be a tenyésztését? Indokkal.

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 14:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha a fajtastandard változna, lehetne javítani ezeknek a kutyáknak a helyzetén, de szerintem eleve hiba volt olyan fajtákat létrehozni, amiknek a standardja az életminőségüket nagy mértékben rontó egészségügyi problémákat is maga után von.
2020. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
13%

A normálisan tenyésztett bulldogoknak és mopszok sem fulladnak meg és semmi bajuk.

Állatorvosom még sosem találkozott olyanokkal, amit itt mindennap terjesztenek, hogy random megfulladnak, stb.

2020. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Nyolcas vagyok.

Utolsó, akkor szerencsés. Én nem vagyok állatorvos, de találkoztam olyan Francia buldoggal, akit a gazdája 50 méteren át futtatott és megfulladt.

2020. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
22%

Én meg találkoztam olyan labradorral aki spontán gyulladásban halt meg...

Ennyi.


Én a szakértelemnek fogok hinni, nem az internetes kommenteknek, melyeknek több mint fele amúgy is kamu.


Nem tudsz linkelni olyan szakirodalmat, ami az állításodat támasztják alá!

2020. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Egy állatorvosi oldal nem elég hiteles forrás?

[link]

2020. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyomott orrúakat mondanám én is. Azért, mert sajnálom őket, lélegezni is szenvedés nekik. És ezt fenntartjuk a hülye divatmajmok miatt... No comment.
2020. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Betiltani egyiket sem, viszont átformálni rengeteget: németjuhász, nápolyi masztiff, bulldog típusok stb.
2020. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ma vittem ivartalanítani a macskámat, az utánunk érkező egy francia bulldog volt, kb fél órát várhattak a klímás váróban, a hideg padlón kiterülve. Szerencsétlen állat nem csak simán lihegett, majdhogynem fuldoklott, úgy nyálzott mint egy nápolyi masztiff, a hörgése meg olyan hangos volt, hogy tőle zengett az egész váró. Mindvégig. Bűzmirigyével volt gond, az nem hiszem hogy okozhat ilyen beteges hörgést.

Egyébként bulldoghoz képest még teljesen jól is nézett ki, nem volt rajta +5 kiló háj, látszott a horpasz, felhúzott has...


Biztosan fantasztikusan érezte magát amúgy, igazad van.

2020. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem a tenyésztést tiltanám be, hanem az eladást korlátoznám le nagyon! Elég sok fajtánál, kezdve a német juhásztól és border collie-tól egészen a bull típusúakon át a pásztorkutyákig.
2020. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Első válaszoló vagyok.


A nyomott fej nem mindig okoz gondot a kutyának. Erre kéne törekedni. Amelyik nem szuszog, nem hörög, nem akar megfulladni fél óra séta után, azt simán lehet tovább tenyészteni. Ismerek pl egy francia bulldog párost. Az egyik olyan hangos, hogy már 2 utcával arrébb hallom, hogy jön. A másiknak egy hangja sincs, pedig mindkettőnek ugyanolyan nyomott feje van.



Guggolva járó németjuhászokkal ugyanez. Nem a fajtával van a gond, csak nem a csapott hátú egyedeket kéne tovább tenyészteni... Siralmas némelyik mozgása


Most sokan utálni fognak, de amikor mindenki mutogat a szaporítókra, hogy elrontják a fajtát stb. Akkor azért javasolnám, hogy nézzenek már meg egy kutya kiállítást, ahol mindegyik kutya törzskönyves. Nagyon nem nevezném fajta nemesítésnek egy munkakutya megnyomorítását...

2020. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!