Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek kutyafajtáknak tiltanád...

Melyek kutyafajtáknak tiltanád be a tenyésztését? Indokkal.

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 14:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem csak az a szaporító, aki nem törzskönyvesen hoz le almokat, hanem azt a törzskönyves tenyésztőt is szaporítónak tekintem, aki rontja a fajtát, amelyikkel foglalkozik. Tenyészteni úgy jó, ha van egy terv, mire akarsz tenyészteni, milyen legyen a kutyák természete, milyen tulajdonságokat akarsz erősíteni (családbarát legyen, sérült embereknek képes legyen segíteni, allergiás embereknek is jó legyen, erős legyen a munkaösztöne, vagy éppen gyenge, jól lehessen vele kirándulni, bírja a futást, ne kapjon oda, ha pici gyerekek dögönyözik, jelezze az idegent, de nem kell, hogy neki is menjen, mint egy tank, vagy épp az kell, hogy el tudjon bánni haszonállatokat támadó ragadozókkal... stb.), ha utánajársz, milyen szülőpáros kell hozzá, ha odafigyelsz arra, hogy az utódok minél egészségesebbek legyenek, és ez fokozottan igaz egy új fajta kitenyésztésénél.

Például sportra szoktak célzottan keverni border colliet és whippetet, hogy a két fajta jó tulajdonságait erősítsék a minél jobb versenyeredmények érdekében mondjuk flyballnál. Vagy például a labradoodlenél az volt a kiindulási alap, hogy egy kutyaszőr allergiás vak embernek szerettek volna vakvezető kutyát.

A kutyatenyésztésbe nem szabadna úgy belekezdeni, hogy összerakunk két random törzskönyves szép kutyát. A kutya kedvenc, nem haszonállat, de nem díszállat.

Biztos vagyok benne, hogy óriási felelősségük van a fajtakluboknak és a papíros tenyésztőknek is az egészségügyi problémákkal küzdő fajták problémáiban, és persze egy utcai mix is lehet egészségesebb, mint egy betegségekre hajlamos fajtatiszta törzskönyves kutya (nekem mentettem van). Szóval szerintem azért nem olyan fekete-fehér a kép, hogy törzskönyv vagy nem törzskönyv.

2020. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a csak küllemre tenyésztő embereket tiltanám el a tenyésztéstől.
2020. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!