Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rajtam kívül olyan,...

Audryenne kérdése:

Van rajtam kívül olyan, akinek teljesen magának való a kutyája és alig kötődik a gazdájához? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves havanese kan kutyám, aki egyáltalán nem kötődik senkihez, hozzám se. Iskolába járok vele, megvan mindkét vizsgánk (igen jó eredménnyel,engedelmes, mindent betartunk a falkavezérséggel kapcsolatban (előtte eszek, előtte megyek ki az ajtón, nem alszik ágyban, én hívom od, ha foglalkozni akarok vele...stb). Ha azonban pl a behívásról van szó, nyílt terepen semmi nem használ (kutyasuliban, otthon odajön). Már próbáltam hosszú pórázzal (50m-es), de tisztában van vele, hogy rajta van és ilyenkor engedelmeskedik, ha meglát egy kutyát rögtön odarohan, de ha csak szaglászgat, akkor se jön vissza, hiába futok vagy bújok el (nem is érdekli, hogy otthagyom). Amúgy is kiskora óta mindenkit (kutyát, embert) imád. Ha jön egy kutya, semmi más nem érdekli, csak hogy játszhasson. Szóval elég könnyen el is lehetne vinni, szerintem ha ellopnák, akkor is max egy hét után el is felejtene minket.

Ha itthon vagyunk, akkor is csak kinn fekszik az ajtónál, ha játszani akarok, akkor szívesen jön, de egyáltalán nem bújós, nem is nagyon szereti, ha simogatom (kivéve reggel vagy miután hazaérek), persze annak örül egy ideig, ha idegenek simogatják, aztán őket is megunja.

Magától nem is jön ide itthon sem.

Összegezve tehát egyáltalán nem kötődik senkihez, így hozzám se, pedig nagyon sokat játszok vele, gyakorlunk, suliba járunk, tényleg a szívemet is kiteszem, de semmi.

Egyszerűen nem tudom, mit tehetnék még, így elengedni se tudom, mert nem érdekli, ha ott hagyom. Lehet ezen valaha változtatni? Már eléggé kétségbe vagyok esve. :(


2010. aug. 2. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne a megvonás neki. Nincs simi, játszás. Átnézel rajta. Kaja, séta szó nélkül. Talán a sulit is szüneteltetni pár hétre. Nem fogja elfelejteni a tanultakat. Néha még jó is egy kis szüneteltetés.
2010. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hány hónaposan hoztad el anyától??
2010. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

14 hetesen hoztam el.


A megvonáson/kizáráson én is gondolkodtam, de azt nem csak úgy lehet elkezdeni, ha épp valami rosszat csinál? Mert ő alapból nem csinál semmi rosszat, de max elengedem, úgyse fog visszajönni, akkor meg lesz miért. :S

2010. aug. 2. 13:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez nem valami rossznak a büntetése, hanem csak rájön, kellesz neki te , a gazdája.
2010. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen szempontból nehézségeim, annó a vizsgához a suliban nekem is azt javasolták, hogy előtte pár napig ne foglalkozzak vele egyáltalán.

Illetve ami még ebben a helyzetben nekünk bejött (kegyetlenül hangzik, de nem annyira az) a koplalás.


Az én kutyám konkrétan 5 napig nem evett, mire megtört annyira, hogy elkezdjen nálam puncsolni. Érdemes a kajával tudatosítani benne, hogy tőled függ. Nálunk az volt, hogy a koplalós rendszer után vagy egy hónapig csak a kezemből kapott enni, és csak feladatért. Lehet, hogy nálad ezt úgy kéne csinálni, hogy mindig behívásnál. Azért itt már figyeltem, hogy egy nap alatt azért ha szemenként egyesével is, de legyen meg a rendes adagja, ezért rengeteg feladatot adtam neki, sokat dolgoztattam, emiatt ugye sokkal többet is foglalkoztam vele, mint egyébként, és ezt szerette. Azóta sokat javult a helyzet.

2010. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem rossz ötlet, eddig eszembe se jutott. Szerintem megpróbáljuk, bár a kutyám nem igazán kajás, de úgyis át akarom szoktatni a tápra (konzerv nélkül), szóval még ilyen szempontból is hasznos lehet. Mondjuk még meg kell fűznöm anyámat, nem biztos, hogy nagyon tetszene neki az ötlet. (meg hát nem túl következetes sajnos, de szabályokat legalább betartja)
2010. aug. 2. 14:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát figyi, ha nem nagyon kajás akkor eleve gond van ám. Ezt én is csak azóta tudom, mióta suliztunk. Ha egy kutya nem kajás, akkor vagy nem éhes (túl van etetve), vagy nincs rendben a kapcsolat a gazdival, és inkább éhen döglik, minthogy a lúzernek engedelmeskedjen :)


Ember szívvel tök szar ezt végig csinálni, de a ragadozógyomor amúgy sem mindennapi étkezésre van kitalálva, neki nem lesz semmi baja. Az enyém mondjuk ledobott a 33 kilójából 5-öt a suli alatt, viszont azóta kevesebb a puki, jobban bírja a meleget, és sokkal mozgékonyabb, tehát minden szempontból jót tett neki ez a kis fogyókúra. Tudod az örök igazságot? az éhes kutya okos kutya :)

2010. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Naponta szoktunk adni neki 1 konzervet (150 gramm - elvileg neki 2 ilyet meg kéne ennie, legalábbis a testsúly táblázat szerint) és bele van keverve lazacos táp, de ezt sem eszi meg mindig. Most át kéne szoktatni a tápra, konzerv nélkül, mert valószínűleg csirkeallergiás (állandóan rágja a mancsát). A jutifalatot sem mindig kéri gyakorlás közben, szóval nem tudom. Illetve érzem, hogy nem kötődik eléggé, szóval tényleg lehet, hogy azért is nem eszik olyan sokat. Viszont mióta suliba járunk, így is sokkal jobban eszik, szóval én arra gondoltam, lehet, hogy csak ennyi kell neki. De tényleg nem tudom...:(
2010. aug. 2. 15:19
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja viszont most jutott eszembe, hogy ezt a kajaelhagyásos dolgot nem biztos, hogy meg tudom oldani, mert ha olyan másfél napig nem eszik, rendszeresen savat hány.:S

Szóval marad a kizárás...remélem az megoldja a dolgokat.:(

2010. aug. 2. 15:21
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a kizárást az egész családnak be kell tartani, de úgy gondoltam, akkor csinálnám, amikor anyukámék elutaznak egy hétre (előtte nem leszek itthon). Baj, hogy nincsenek itt a kizárásnál (mert végül is ők is a falkába tartoznak..)? :S
2010. aug. 2. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!