Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá a sétához?

Hogy szoktassam hozzá a sétához?

Figyelt kérdés
6 hónapos kutyámat próbálnám szoktatni a pórázhoz és a sétáláshoz, de amikor rárakom megharapja a póráz madzagát és nem engedi, vagy pedig a másik pórázzal ugrál és lefekszik. sehova nem mozdul. tanács? :)
2010. aug. 2. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd rá a pórázt, akármit csinál fordíts neki hátat, indulj el lassan és mondd neki: gyere! Így valószínű rájön, hogy hiába hisztizik mennie kell. Szia
2010. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is ez volt a kutyusommal. Nagyon makacs. Leült és bámészkodott,de nem akart jönni. Menj elé és mond neki, hogy "gyere ide", ha odamegy, jutalomfalat. Ha ügyesen jön tovább, akkor jutalmazd és dícsérd meg mindig.Ha leül, ismét menj elé, hívd magadhoz. Csalogasd magadhoz mindig. Nekem így sikerült. A lényeg, hogy ne húzd, mert azzal megutáltatod vele a pórázon való sétát. Mostmár csak nagyon néha ül le, akkor egy kicsit a nyakörv alá nyúlok, picit meghúzom és jön is tovább. Bíztasd! Símogasd meg, ha vmit jól csinál. Majdnem 4 hónapos volt mire hozzám került... Szenvedtünk egy kis ideig, de most lesz 5 hónapos és ügyesen jön. Sok sikert! 16/L
2010. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszaitokat. :)


akkor próbálkozok magabiztosan tovább és hátha sikerül. ;)

2010. aug. 2. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Tedd rá először csak a nyakörvet hagyd úgy pár napig majd rakd rá a pórázt. Kezd el húzni ( gyengén) és ha jön adjál neki valami jutifalit ( pl.: virsli) Így megfogja tanulni a sétálást :D
2010. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megtanultunk sétálni :D Bár az elején nehézkes volt,de a kitartás segítet.
2010. aug. 19. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!