Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostmár mindig félni fogok a...

Mostmár mindig félni fogok a férfiaktól?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre...

9 éves voltam, amikor a nevelőapám először hozzámért...Először nem tudtam, hogy mit jelent ez pontosan, amit csinált, azt hittem hogy csak valami próbatétel vagy ilyesmi. Aztán azt mondta, hogy ha nem tartom a számat, akkor bántani fogja anyut és az öcsémet. Én persze hallgattam és tűrtem mindent. Évekkel később már olyan szinten ment ez az egész, hogy teljesen elhitte, hogy én is úgy szeretem, mint ő engem...:S Kétszer jelentették fel molesztálás miatt, de senkinek semmi nem volt a kezében, csak az én tagadásom, így mindig megúszta a büntetést. Végig arra várt, hogy betöltsem a 18-at és akkor onnantól már nem eshetett baj...szerinte... Lényegében mindent megtett és nekem is mindent meg kellett tennem...Csak szex nem volt...pettingtől elkezdve orálig minden:S Nagyon szenvedtem, sose mondhattam el senkinek se, mert nagyon féltem tőle... Aztán mielőtt 18 lettem volna, feladtam...Anyuval elköltöztünk és megmondtam a nevelőapámnak, hogy hagyjon békén, mert utálom őt! Ezek után kezdődött minden... Vagyis innentől kezdve érzem egyre jobban. Ha kimegyek az utcára, felszállok a buszra, bemegyek dolgozni, mindig. Minden alkalommal, ha egy férfi a közelembe jön, elkezdek pánikolni. Elkezdek rettegni, remegni, a szívem kiugrik a helyéről és folyamatosan a régi emlékek jönnek fel bennem. Nagyjából már tudom kontrollálni, hogy ne látszódjon ez a külvilág felé, de bennem még akkoris lejátszódik. Ha koncentrálok, valamennyire ki tudom zárni ezeket, de mindez nagyon lefáraszt idegileg és a nap végére teljesen kimetülök. És ez minden férfinál így van. Vagyis egyet kivéve...Van egy munkatársam, aki mellett nyugodt vagyok. Pasi ő is, de ha vele vagyok, nem érzem ezeket a félelmeket és ha vele megyek valahová, még a többi férfi iránti félelmem is elmúlik. Mintha valami burok vagy mi lenne körülötte. Nem vagyok belé szerelmes, és egyikünk se akar a másiktól semmit, de komolyan...csak ez a megnyugtató érzés nagyon jó...Minden egyéb időben félek. És ezért nem is tudok a férfiak felé nyitni. Szeretetre és szerelemre van szükségem, de úgy nem vagyok képes egyik pasival se együttlenni, hogy közben félek tőle... A csókról és a többiről nem is beszélve...:S És már kezd nagyon elegem lenni ebből...:S Már majdnem 2 éve, hogy nem találkoztam a nevelőapámmal, de még mindig félek a férfiaktól. És fogalmam sincs, hogy hogyan tudnám legyőzni ezt a félelmemet...És azt sem tudom felhasználni ebben, hogy attól a bizonyos munkatársamtól nem tartok, mert nem tudom, hogy mi van benne, vagy mi hiányzik belőle, ami miatt ő másmilyen, mint a többi...

És ebben kérném a segítségeteket, hogy hogyan tudnék megszabadulni ezektől az érzésektől, hogy végre már ne a múlt képei lebegjenek előttem, amikor egy férfi közelében vagyok...

Nagyon köszönöm!

Egy 20 éves lány...


2009. okt. 30. 01:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy itt neked valaki tudna segíteni...


Keress fel egy pszichológust vagy kineziológust, ők szakszerűen tudnak neked segíteni!

2009. okt. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Jezus Maria! Ha ez igaz, de miert is ne lenne igaz. Mindenki itt azt fogja neked tanacsolni, hogy keress fel egy pszichologust. Minel elobb menjel, igy is hosszu idot fog igenybe venni a kezelesed, de orokre megmarad ez a rossz az eletedben. Orokre, ebben biztos vagyok.

Tudod, hogy a gyerekek lelket mennyire kell ovni, miert szoktak mondani, hogy milyen fontos a gyerekkor...stb. Azert, mert az az egesz eletunket vegig kiseri, az egesz eletunkre kihat.

Az idiotanak a bortonbe van a helye, eletfogytiglanra kellene itelni.

Miert nem mondtad el anyukadnak??? Es most ki tudja ezt a szornyuseget rajad kivul?

Menjel el dokihoz, ne feljel elmeselni. Ha nem tudod elmeselni neki, ha nem tudod osszeszedni a gondolataidat, ugyanezt, amit ide leirtal, nyomtasd ki, vidd el ezt a dokinak. Aztan majd segiteni fog neked. Nagyon sajnallak.

2009. okt. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, ahogy itt leírtad, mindent el kellene mondani egy pszihológusnak. A nevelőapádat nem kívánod feljelenteni? Lehet hogy ha börtönben ülne (mert odavaló) már az is megnyugtatna. Büntetlenül lehet ilyet tenni ?

F/52.

2009. okt. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én nagyon szívesen börtönbejuttatnám, de ha onnan kiszabadul, bosszút fog állni...:( Én már nem lakom a közelében, de anyu egy városban lakik vele, és én őt féltem... Rajtam kívül csak a 2 legjobb barátnőm tudja, de már jóideje nem beszéltem velük erről. Anyu pedig csak apró dolgokat tud, nem akartam sose ezzel felzaklatni. Azokat is csak azért mondtam el neki, mert valamivel meg kellett magyaráznom a kék foltokat az arcomon és a kiugrott vállamat ( ezt tette velem a nevelőapám, miután megtudta hogy utálom..) De télleg én csak a bosszújától félek, máskülönben már rég börtönben volna...

köszönöm

2009. okt. 30. 02:08
 5/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen pszichológussal kéne beszélned, ők jól tudják hogy mit kell tenniük, elég valószínű hogy sajnos nem te leszel az első ilyen esetük, tapasztalattal rendelkeznek az ilyen esetekkel kapcsolatban és tökéletesen tisztábban vannak azzal hogy hogy tudnak neked segíteni! Lehetséges egyébként hogy pont egy férfi pszichológust kéne felkeresned amiat mert hogy a férfiakkal szemben érzel így! Nekem az agressziómmal vannak problémák, egyszer ajánlottak egy pszichológus hölgyet akinél voltam, ő mondta hogy nagyon szívesen segít, de az lenne a legjobb ha egy férfi pszichológushoz járnék mert a férfiakkal szembeni az agresszióm(ő is mondta hogy nőt sosem bántanék) szintén az édesapám miatt!

A munkatársaddal kapcsolatban, lehet hogy azért érzel úgy, mert teljesen baráti a kapcsolatotok, tisztábban vagy azzal hogy ő sosem bántana és mint férfi megvédhet a többi férfivel szemben!

23/F

2009. okt. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Úr Isten,ezt nem hiszem el...megdöbbent ez az írás,pedig sokszor hallani ilyen történeteket! Nagyon sajnállak,azert is mert évekig(majdnem 10év) magadba zártad ezt az egészet és megalázva voltál,ami komoly lelki sérelmeket/sebeket okozhatott! Mindenképp szakemberhez kell,h fordulj ezzel kapcsolatban,ők tudnak ebben neked segíteni hidd el! Megkönnyebülsz majd egy kicsit,ha elmondasz mindent és segíteni is tudnak! Csak ez után tudsz majd egy pasival bensőségesebb kapcsot kialakítani,én szorítok Neked,h hamar megtaláld a boldogságot egy érző ember mellett!

Szörnyű,h milyen aberált emberek vannak és ezek közeött élünk,vannak jól szituáltak,diplomásak is közöttük-és mi csak nem is sejtjük!

2009. okt. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy keress fel egy szakembert, mert bár egyedül is sokat fejlődtél már, ő biztosan még többet segítene :)
2009. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Meg kellene öletni!!! Hidd el megnyugvást okozna.
2009. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

nem hinném, hogy minden férfitől félned kéne, egy miatt. vannak pedofilok, és sorozatgyilkosok, kéjgyilkosok is, de nem lehet amiatt az elenyésző százalék miatt a többi embertől is viszolyogni, mert az megkeseríti az életed. igazából pszichoterápiába elmehetsz, az biztosan segít feloldani ezt a dolgot, de az sok pénzbe kerül. maga az egészségügy nem tud mit kezdeni veled, mint a többi egyértelműen lelki eredetű dologgal sem, legfeljebb életed végéig gyógyszereket szedhetsz.

ami bizonyára soha nem szünteti meg a bajodat, mert ez nem elmebetegség, hanem lelkibetegség.

2009. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mindenkepp jo lenne, ha bortonbe kerulne. De tudom, hogy neked ez akkora stressz lenne, hogy meg jobban kikeszulni. Amikor kicsi voltal, akkor kellett volna azonnal szolnod.

Talan a legjobb lenne, es akkor megszunne a ffi-aktol valo felelmed kicsit, hogyha kulfoldre koltoznel. Kint maradnal, es tudnad, hogy ott nyugtod van.

Menjel el dokihoz, ne feljel elmeselni senkinek!!!

2009. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!