Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ugatós a kutyám,...

Nagyon ugatós a kutyám, minden szart ugat, mivel szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Szóval minden szart ugat, főleg így nyáron, hogy nyitva az ablak, kocsicsapódást, gyerekhangot, nevetést,kocsiberregést...


Rászólók, hogy NEM, nem szabad, rám is néz, de aztán folytatja...



Büntetni kéne? De mi legyen a büntetés?


2020. júl. 16. 11:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
A tacskó vadászkutya, makacs. Agyi fárasztást mit csináltok?
2020. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Azért jön a tenyésztő kérdés, mert sokszor ez ideggyengeség. Pláne tacskónál gyakori ez.


Nyilván büntetni és tiltani a legegyszerűbb, de azért a kissé tudatosabb, értelmesebb megoldásokban is gondolkozni kellene. Pláne, ha frusztrációból vagy rossz idegrendszer miatt csinálja...

Egyébként nem válaszoltál: a tacskó munkakutya, mit dolgozol vele? Mi egyebet próbáltál még vele a tiltáson kívül?

2020. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Egy mentett kutyánál az előélete is okozhat ilyet, elütötték, megdobálták... stb. Nem felejtődnek el az ilyen rossz emlékek attól, hogy gazdissá válik. Egyszer egy bringás hátulról majdnem elütött minket a kutyámmal, séta közben, pedig libasorban haladtam a kutyával, pórázon, ő elől, én mögötte, a bringás meg minden jelzés nélkül kivetődött mögülünk, annyira csendes volt a bringa, hogy nem hallottam, hogy jön, a kutyám úgy megijedt, hogy elkezdte utána ugatni a bicikliseket, le kellett szoktatni.
2020. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

mit dolgozzak vele? játszunk, feladatokat csinálunk kint és bent, ezen kívül mi? ásassak vele pockokat, vakondokat?


És a Marika néninek a tacskója? Az biztos dolgozik, amikor egész nap fekszik a napon :D hagyjuk már ezt

2020. júl. 16. 12:58
 15/21 A kérdező kommentje:
a tiltáson kívül a figyelem elterelést próbáltam, de hát mégse tömhetem mindig kajával, a játék pedig nem mindig tereli el .
2020. júl. 16. 12:58
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
De ha Marika néni tacskója jól elvan úgy, akkor neki az elég, a te tacskódnak meg ezek szerint nem elég, neki más is kell, feladatozás, apportírozás, futás, szimat suli, kajakeresés, nem tudom, neked kell kitalálni, mi köthetné le eléggé, esetleg a kutyasuliban érdeklődj, mit ajánlanak.
2020. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Tudom, értem is és igazad is van. De pl: reggeli séta után kipurcan és alszik legalább délután 2-3-ig :D hiába lóbálom előtte a játékot, ő alszik :D közben fel fel ugat... szóval nem értem
2020. júl. 16. 13:06
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Legyen olyan séta, amikor csak tanultok. Megugat valamit, leállsz, leülteted, lefekteted, megfordultok, rád figyeljen, ha nem figyel magától, magadhoz fordítod a fejét, ne az ingert kövesse szemével se. Én így szoktattam le az enyémet arról, hogy a bringások után vetődjön.
2020. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
rendben, kipróbálom, ez a kis hülye is neki akar menni a kocsiknak, bicikliseknek, csak úgy tudnak elmenni mellettünk ha közben szórok neki a földre kaját (vacsoráját, reggelijét is viszem és séta közben kapja meg )
2020. júl. 16. 13:16
 20/21 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk működik, szintén mentett kutya, csak arra is figyelj, hogy a kaja legfeljebb csali legyen, de várd el, hogy ne a kaját hipnotizálja, hanem rád kell odafigyelnie, ne a kezedre, a szemedbe, és akkor kaphat jutit, ha ez megvan, idővel érteni fogja. És várjátok meg, amíg az ingerforrás kikerül a látótérből, és csak akkor menjetek tovább. Legalábbis eleinte. Ha már jól megy az, hogy rád figyel, akkor nem kell ezt megvárni, és idővel majd szépen el tudtok menni ugatás nélkül bármi mellett, amire most ugat. Figyeld a mellkasát is, a légzését is, mennyire hevesen ver a szíve, mennyire fokozódik a légzése, mert ilyenkor ezek is fokozódnak, és ha lenyugodott, akkor mehettek tovább.
2020. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!