Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutya tartása pro és kontra?...

2 kutya tartása pro és kontra? Összeszoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy két éves kutyám, akinek igyekszem minél jobb gazdija lenni. Nagyon sokat tanulunk, sétálni is igyekszem minél többet vinni, de van amikor nem úgy jön ki a lépés.

Kertes házban élünk, de a családom többi tagja érdemben nem foglalkozik vele. (Néha megsimogatják, de játszani, sétálni nem viszik el.)


Úgy néz ki szeptembertől egyetemre fogok járni, és miatta nem megyek koliba, hiszen akkor megőrülne itthon, egyedül.


Ma találtam egy bull-keveréket (staffi-szerű), megvolt a kötelező kör a dokinál, nincs chip (természetesen), de a törvények szerint még két hétig keresem a gazdáját. Először iszonyat félt, kapott egy kis ennit, és azóta nem mozdulna mellőlem, de természetesen a kutyám elég mérgesen, féltékenyen fogadta. (Nyilván a saját udvarában bátor volt) Kennelbe volt zárva, mert ugye a talált kutyát sem ismertük, úgyhogy egy féltékenységi roham is benne volt szerintem a dologban, de azért megmorogta/megugatta, úgy, hogy suliban ő a legjámborabb, legbarátságosabb eb.


A talált kutyus igazából észre se veszi a kutyákat, így őt sem. Szerencsére van egy másik telkünk, most oda vittük át, ott is van vele valaki.

Ott is gondoltam az összeszoktatást, mert hátha nem védi még be a talált kutya azt a kertet. Illetve, hogy legyenek? Pórázon mindkét kutya, egy-egy emberrel? Mikor engedjük el őket?


(Zárt futattó nincs a közelben, házon kívül pedig nem engedem el egyiket sem.)


Nem tudom, hogy megtartsuk-e. Örülnék, ha egy rendes családba kerülne tőlünk, de egyébként erre nem látok sok esélyt, kiindulva a mostani helyzetből, viszont nem akarok senkinek se ártani.


Megtudnátok győzni arról, hogy menjen vagy arról, hogy maradjon?


Egyelőre csak azt látom, hogy de jó lenne, ha tudnának együtt játszani (kb egyidősek lehetnek), mehetnénk együtt sétálni, és már régóta játszottam egy második kutya gondolatával, de azért ez mégsem ilyen egyszerű.


Pláne, hogy egy nehezebb egyetemre készülök, s még azt sem tudom, hogy a saját kutyámra hogy lesz időm...


Úgyhogy tapasztalatokat várok, mindennel kapcsolatban!



2020. júl. 17. 12:39
A kérdező szavazást indított:
Tartsd meg őt!
Ne tartsd meg.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kozteruleten ismerkedjenek .porazon legyen mindketto.

Ugye ellenkezo nemuek??


A stafford az sokkal kisebb mozgasigenyu,mint egy vizsla,border vagy husky. Nagyon szeret birkozni mas kutyakkal. (Jatszani,nem verekedni!)


Az Usaban a staffordot hasznaljak rendorkutyanak,vakvezetonek,bombakwresonek stb.

Nagyon alkalmazkodo kutyak.


Ha ellenkezo nemuek,kozteruleten biztos,h ossze tudjatok baratkoztatni oket.


Ne a kertben talalkozzanak!!

Kinnt talalkozzanak,setaljatok egyutt. Beszelgessetek. A kutyak latmi fogjak,h a gazdik baratok,csaladtagok es ok is baratok lesznek!


Tarsd meg ot. Nagyon okosak es halasak. Nem esznek sokat(Nem szabad elhizlalni!)

2020. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ellenkező neműek. A mostani ivartalan szuka, a másik (most még) ivaros kan. Amint hivatalosan is a nevemre írathatom bejelentkezünk egy herélésre.


Pórázos-utcáson már én is gondolkoztam, a két kert egy utcában van, úgyhogy félúton majd találkoznak :)

2020. júl. 17. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Tartsd meg őt. Egy kutya nem kutya. Remek pajtásai lesznek egymásnak. Ha már voltál olyan türelmetlen, és az egyetemi éveid előtt kutyát vettél magadhoz, legalább társat keress mellé.
2020. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha a szuka ivartalan a kant nem kell ivartalanitani. Mienk is ivaros es nem akarja megd.gni a lanyt. Mert betartjuk a sorrendisegi szabalyokat es tisztel minket.(Hogy oszinte legyek,en is meglepetten tapasztalom ezt. Hanem vagyunk egy helysegben veluk,mindketto szepen fekszik vhol . Mi lakasban elunk es velunk el a kutyam. Csak a jelenletunkben jatszanak.)❤️ En is gondolkodom fel ev mulva melle egy lanykutyan,mert a csaladtagom kutyajaval csak parnaponta talalkozunk. Nekem mindegy,hogy 1 vagy 2 kutyat setaltatok meg futok egyutt. :) Anyagilag nem megterhelo meg egy kutyat etetni stb sok ember szamara.


A kutyad biztos,hogy boldogabb lesz egy tarssal. :)


En is orultem volna,ha talalok egy koborko staffordot,de nem talaltam. Igy vegul tobb szaz ezert vettem .

2020. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Örülnék, hogy aki a nemre szavazott, az megindokolná, hogy miért (akár privátban, ha tart a lepontozástól)


A kant nem csak a szuka miatt ivartalanítani, hanem hogy ne jelöljön, ne szökjön ki a szukák után, ne legyen hererákos, meg véletlenül se csináljon más kutyájának almot stb stb. :)

2020. júl. 17. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!