Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor engedjem el?

Evimeri kérdése:

Mikor engedjem el?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves keverék kutyusunk. 3 hete vettem észre, hogy nem eszi meg a vacsiját. Akkor arra gondoltam a meleg miatt van.

Az étvágya egyre jobban romlott. Elvittem a helyi állatorvoshoz. Adott neki 2 injekciót. Azt mondta, ha pár napon belül nem javul, vigyem el egy olyan állatorvoshoz, ahol tudnak laborvizsgálatot végezni. Másfél hete elvittem, kiderült a vesejével van gond. Kapott infúziót -azota is infúziózom itthon - és vitamint. Nem javult az állapota. Vissza vittük az orvoshoz, ismet infúzió és vitaminok. Azt mondta, ha nem javul nem tudnak többet tenni.

Lassan két hete, hogy szinte semmit nem eszik. Màr mindennel próbálkoztam.

Elkezdődött a fogyás, az érdektelenség minden iránt. Ha kihozzuk az udvarra pisilni, már nem járja körbe az udvart.

Meddig hagyjam élni?


2020. júl. 28. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :( én is átmentem már rajta, szintén vese, mondjuk szív kombóval.

Az ember az utolsó pillanatig próbál remélni és mindent megtenni csak hogy magát nyugtassa vele, hogy él a kutyusa.

El kell már engedni akármilyen nehéz :(

2020. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom. A másik kutyámat tudtam mikor kell elengedni. Nem tudott már labra sem állni. A mostani kutyusom még elvégzi a dolgat, nincs fájdalma csak lassan éhen hal. Nem tudom mikor szenvedés már neki?

Azt tudom, hogy talán 2 hétig bírja még.

Hagyjam addig életben?

2020. júl. 28. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Szíved joga. Tudom milyen nehéz lehet, három kutya szerető gazdija vagyok. Én azt javaslom, hogy várd végig ezt a hetet. Kényeztesd minden jóval, simizd egész nap, ha nem igényli, hagyd pihenjen. Mikor kellően elbúcsúztál tőle, engedd el. Ha erős az idegrendszered és az orvos is preferálja, legyél végig vele az utolsó pillanatig, hogy nyugodt legyen, a gazdi mellett kelljen elmennie.
2020. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hagyd pihenni*

Előző vagyok.

2020. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Az egyik legalapvetőbb ösztön az evés. Ha ár ez sem megy, akkor ne kínozd tovább. Sajnálom.
2020. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Karacsony elott ugyan ebben a dilemmaban voltam es piszok nehez volt a dontes. Eloszor elkezdtem mindenfele vesekimelo kajakat adni de egy idos es tapasztalt ember azt mondta, hogy javitani mar nem tudok az allapotan, inkabb adjak neki a legfinomabb kajakbol, adjam amit nagyon szeret. Arra, hogy mikor engedjem el azt mondta (az orvos is), hogy tudni fogom.


Es igen. Naprol-napra egyre rosszabb volt az allapota es mindig az volt a gondolatom, hogy majd holnap hivom a dokit ... de reggelre altalaban jobb format mutatott, ugyhogy megint jott a majd holnap.


Aztan nagynehezen megszuletett a dontes es felhivtam a dokit, mert elozo este ugy ereztem mar keroleg jott hozzam, hogy segitsek neki. Legrosszabb az volt, hogy reggel megint virgonc volt, szepen elbucsuztunk egymastol ...


Ha egy dolgot javasolhatok: ne vidd be a rendelobe, hanem hivd ki a dokit. Ez sokkal kedvesebb a szerettednek.


(hu de kegyetlen dolog! igazan sajnalom)

2020. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most... Mi januárban mentünk ezen végig a 15 éves kutyusommal. Az utolsó 3 hetében már tömtem belé a kaját hogy valamit egyen. Ennyi idő kellett ahhoz, hogy belássam: el kell engednem. Nagyon sajnálom. :(
2020. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!