Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert kell közterületen póráz...

Miert kell közterületen póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Nem, nem irigykedem, mert nincs mire...


Miért kell elengedni a kutyát közterületen, lakott településen belül?

Nem féltitek a kutyátokat vagy más kutyáját?


Pl. tegnap is pasi mellett goldi szépen slattyogott, meglátott kutyával, egyből szaladt át az úton... Persze jött egy autó, így én is felkaptam az én kutyám, és szóltam, hogy póráz kellene. Persze még a másik félnek állt feljebb...


Mondjuk azokat sem értem, akik erdőn engedik el az általuk jól nevelt kutyának vélt ebet. A kutya hajtHAT vadat, ilyenkor a vadász közbeavatkozHAT (sőt, kellene is, hisz az ő feladatuk az állomány védelme). Olykor meg megy a sírás...


Komolyan nem érzik egyesek a felelősséget?


2020. júl. 31. 11:40
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%
Látod nem...Tisztelet a kivételnek!
2020. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
3%

Nem kellene azzal foglalkozni, hogy a masik mit csinal ... mindenkinek szive-joga akar a szabalyok ellenere elni ... nem a te gondod ha baj torteni.


Ha pedig nem tortenik baj, akkor minek elore karogni?

2020. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
79%
Nem érzik a felelősséget, és nincs bírságolás sem, pedig sok pénzt beszedhetnének vele, ugyanis jogszabály szerint közterületen kötelező a póráz használata. Én szóltam már rá más kutyásra, amikor problémát okozott a póráz nélkül rohangáló kutyája, például amikor az enyémnek egészségügyi gondja volt és csak pisi-kaki körre vittem le, a sárga szalag sem érdekelte őket, kénytelen voltam felemelni a hangom.
2020. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Amíg nem az én gondom nem érdekel, de amíg úgy érzem, hogy az én kutyám is veszélyben lehet, mert ugye ki tudja hogy reagál rá egy ismeretlen, szabadon engedett kutya, addig igenis bosszant!


Múlthéten épp szemtanúja voltam két 'nem bánt, mindenkivel aranyos' kutya verekedésének...

2020. júl. 31. 11:50
 5/53 anonim ***** válasza:
88%

#2 Nincs igazad már bocsi. Pont egy ilyen helyzetbe ha baj történik akkor az azt jelenti hogy más is kárát látja.

pl.:

- Elüti egy kocsi mert a kutya megijedt valamitől. Lásd a kocsi is törik.

- Hirtelen meglát egy másik kutyát ami irritálja akkor a másik kutya is kárát láthatja...

stb stb..


Másokra is hatással lehet mások felelőtlensége.

2020. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek nagy részének a kutyáról való gondoskodás kimerül abban, hogy enni ad neki, leviszi üríteni és ha nagyon beteg elviszi állatorvoshoz. Aztán ha pl kifut az autó elé, vagy elfogyaszt egy kisebb kutyát akkor persze nem a gazdi hibája, hanem az ebé...
2020. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
82%
Én pórázon sétáltatom a kutyámat. Néhány hete egy másik kutya meglátta az enyémet az út túloldaláról, megindult felénk barátkozási céllal, keresztül az úttesten. Szerencsére nem jött autó, de szerintem a másik gazdi kihordott lábon egy szívrohamot.
2020. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
74%
Így tényleg görénység, és kellene büntetni. De nálunk pl. belterületen van a folyó mentén egy több km hosszú és 2-300 méter széles terület, ami üres. Nincsenek házak, autóút, semmi, csak kitaposott ösvények meg gaz, nem jár ott senki. Na, én ott el szoktam engedni. Míg át nem megyünk az ide vezető úton, pórázon van, onnan nincs. Mondjuk 100% behívható kutya, és vissza is hívom és megkötöm azonnal, amint meglátok valakit a közelben. Azt pl. nem értem, hogy ilyen helyen miért probléma, miért nem lehet engedélyezni. Mondjuk nálunk senkit nem érdekel, maga a jegyző is oda jár ugyanígy sétálni a kutyájával, meg a fél település kb. Egymásra figyelünk, más irányba megyünk, ha látjuk, hogy valaki jön, nem szokott gond lenni.
2020. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
63%

Ezt hetente megkérdezi valaki. Én sem értek vele egyet, mert bár az enyém 100%-ban, minden körülmény között visszahívható és láb mellett is sétál, de lakott területen én sem engedem el. Ennek ellenére támadott már meg minket "ne féljen, nem bánt!" labrador és "ilyet még sosem csinált" szetter is.


Nem ellenőrzi senki, nem is fogja. Ez van és pont, felesleges rajta rugózni. Én viszek magammal egy ütleget, hogy ha találkozom az enyémnél nagyobb önsétáltatóval, akkor meg tudjam védeni, ha kell.

Engem is bosszant, de úgysem lehet mit csinálni.

2020. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim válasza:
82%

A magyarázat ez szokott lenni:


,,AZ ÉN KUTYÁM NEM BÁNT, Ő NEM OLYAN, BUBUKA MINTHA CSALÁDTAG LENNE"



Bubuka helyére behelyettesíthető bármilyen név.

2020. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!