Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy néz ki találtam egy...

Úgy néz ki találtam egy szaporítót. Kinek szóljak hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szép estét!

Egyelőre nevet nem szeretnék leírni, mert nem szeretnék vádaskodni..kinek kell szólnom ilyenkor??

Annyi történt, hogy én indítottam egy kis céget, és ez az ember ma felhívott telefonon. Persze előadta magát stb. Elhittem minden szavát, hogy ő tenyésztő stb. Ő egy vásárlóm lenne, aki folyamatosan szeretne tőlem rendelni. Még örültem is neki, hogy kicsit feljebb tornázom a kis céget. Aztán rámentem az adatlapjára, és ott a kutyák üres lukas fazék mellett LÁNCON télen nyáron hóban fagyban a képek alapján. Sőt némelyik még sovány is. Ezt alap hangon nem fogom hagyni. A kutyák a mindeneim. Ennyit nem ér nekem az üzlet...a facebook neve nem a teljes neve, címét nem tudom még csak érdeklődött nálam. Telefonszáma van meg egyedül.

Mivel én egy kis ember vagyok, nyomozni sem tudok se semmi ilyen, így hol tudom név nélkül jelenteni a profilja alapján? És akinek jelentem hogy derítik ki a címét?

Most néztem meg fél órája csak az adatlapját..azóta nagyon ideges vagyok, szóval elnézést, ha furcsán fogalmaztam, furcsán írtam.


2020. aug. 3. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Állatvédő szervezeteknél kérj segítséget. Olyanoktól, akik nagyobbak, híresebbek, és kimennek helyszínre is.
2020. aug. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
És kiteszi a bizonyítékot a profiloldalára? Hmmm, hmmm ...
2020. aug. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2es kérlek ne engem bánts.. Én azt írtam le, amit láttam.. A tenyésztő nem láncon tartja a sovány kutyákat egy lukas kis bödönnel mellette.. Nem írja ki, hogy "szörny kutya"

Weboldala is van, ami angol nyelven fut.. Segítséget kértem.. Nem tudok az ő fejével gondolkozni miért teszi ki, de esküszöm ki tette... Ki "viccelne" ilyennel..

2020. aug. 3. 01:06
 4/9 A kérdező kommentje:

Nevetséges ez az oldal!!

Azóta nem alszom, pedig reggel korán kelek..

Az ember segítséget kér, és ezt kapja. Ezért van ennyi rossz helyzetű állat manapság?

Isten lássa lelkem segíteni akartam csak a kutyákon..

És szívből sajnálom, hogy belém kell állni, és le kamuzni a kérdésemet!

Nem azt kértem fogadd be azokat a szerencsétlen kutyákat, hanem azt kérdeztem KIHEZ fordulhatok.

Köszönöm az első valaszó egyetlen normális kommentjét! Folyamatosan keresem, hogy kiket fogok felhívni délelőtt a munkahelyemen!

Az ember segítséget kér, mert gyanús a láncon tartott / raklapokhoz kikötött sovány kutyák, és a végén én vagyok a kamu, a szemét.

Már értem miért tart itt a világ!

Semmi gond! Aki olvassa a kérdésemet, és, aki komolyan vette a segítség kérdésemet, és nem kioktatni szeretne azoknak az embereknek üzenem: délelőtt intézkedni fogok, és nem fogom hagyni, hogy szerencsétlen kutyák szenvedjenek!

Ennél már csak az lenne nevetségesebb, ha a végén a sajnos valós kérdésemet reggelre törölnék..

Köszönöm mégegyszer a két "kedves kommentet"! :)

Ez az oldal részemről használhatatlan innentől..

2020. aug. 3. 02:01
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Látjuk, hogy mennyire aggódsz... Aludni nem tudsz, de hogy alátámaszd valamivel az állításaidat, arra már nem futja. Pedig csak ennyi hiányozna, hogy tényleg segítséget kapj.
2020. aug. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én anno vásárlóként futottam bele ilyenbe. Előadta magát a telefonban, hogy harcol a szaporítók ellen, meg a honlapja is nagyon rendben volt, szépek voltak a kutyái.


Aztán elmentem hozzá és az előkertben láncon volt egy bullmasztiff (nem tudom miért, mert maximum szétnyalta volna a betörőt is). Középen láncon egy németjuhász. Hátul pedig rozsdás ketrecekben, nyakig a szarban meg a húgyban kb 40 kistesű kutya, télen-nyáron kint.


A kölykök faládákban, alattuk újságpapír, összeállva a pisitől.


Én nem tudtam mit tenni, falakba ütköztem. A fajtamentés bevédte, mert rengeteget segít nekik táppal, plusz "panzióztat is" ha kell. A NAV-nak felesleges jelenteni, mert mindenről volt számlája, szerződése.


Legális szaporító. Bár én a menhelyen sem láttam olyan körülményeket, mint ott, de senkit nem érdekelt.

2020. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Tejelnek ezek rendesen a hatóságnak. Nem fogják őket lecsukatni addig, ameddig újság vagy TV riport nem lesz belőle. Mert ha nagy nyilvánosságra kerül, akkor muszáj lépni, de addig meg a lefizető pénz nagyon jól jön. Nyilván nem is fognak nagy börtön büntetést se kapni, mert még a végén köpne valamelyik.
2020. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Felhívtam még tegnap az állatvédőket (százhalombattait) nagyon rendes volt a férfi, akivel beszéltem. Mivel nyilvános az egész facebookja, mint írtam azonnal nézte. Kérdeztem tőle, hogy miért nyilvános, nem fél hogy bukik? Azt mondta ezeknek akkora a bőr a képükön, hogy olyat még nem láttam. Odamennek "vásárlóként", és megtesznek mindent. Miután névtelenként jelentettem, és telefonszám nélkül (privát szám) még azt is mondta a férfi egy hét múlva, ha gondolom telefonáljak vissza, hogy mi történt azóta, mert mi sima emberek azt nem nagyon fogjuk látni, csak ha nagy dobra tudják verni az egészet.

Én megtettem mindent. A többiben reménykedem csak!

2020. aug. 4. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk, ha elküldöd privátban az adott fb oldalt a válaszolóknak, az jelentősen növeli a kérdés hihetőségét.
2020. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!