Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférges a kutyánk, mi tévő...

Szívférges a kutyánk, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
A minap derült ki hogy a felnőtt kutyánk szívférges. Lenne egy kezelés ami (iszonyat drága) de talán kitudja gyógyítani a kutyát a betegségből. Nincsen sok pénzünk de az anyukám minden képpen szeretné a kutyánknak a kezelést. Megértem, hogy nagyon sokat jelent neki a kutya, mert nekem is, igazából vele nőttem fel és nagyon szeretem. De 10-ből 1 esetben gyógyulnak ki ebből a betegségből, úgyhogy a kendvencünknek valószínüleg már csak hetek hónapok vannak hátra, ezért én nem szívesen fizetném a kezelést mivel alapból szinte semmi esély ,hogy meggyógyítja, másrészt pedig nincsen annyi pénzünk. Mi a helyes megoldás? Fizetni a méregdrága kezelést és talán TALÁN kigyógyul belőle vagy pedig elaltatni?

2020. aug. 3. 19:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
20%

Most komolyan vannak itt olyanok, akik szerint az normális, hogy valaki tud róla, de nem akar védekezni? Aztán meg gondolom a #9 is inkább lealtatja a kutyáját, ha szívférges lesz. Csak ne kelljen fizetni a kezelést, igaz?


És kérdező, tehát tudtál róla, de tablettával, spot onnal nem akartál védekezni. Arra vártál, hogy az orvos injekciót adjon. Mert arra vitted volna havonta? Valahogy kétlem... Nem, az ilyennek nem való kutya!

2020. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Mennyire fejlettek a férgek benne?
2020. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
10%

9es vagyok, sehova nem viszem a kutyám fél órás sétán kívűl, nem találkozik kutyákkal mert erre fele senkinek nincs.

Kétlem hogy elkapja

2020. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%

Ha már tele van a szíve felnőtt féreggel, csak a műtét segíthet. Ilyenkor már a féregölés nem segít sajnos.

Csinálnak már ilyen műtétet, de ritkán. Még kevés orvos tudja megcsinálni.

Nálunk, magyaroknál még az a hozzáállás, minden beteg kutyát meg kell menteni, bármi áron.


Nyugati országokban elfogadott, hogyha bizonytalan a műtét kimenetele és a gazda nem tudja kifizetni, elaltatják a kutyát.

Kérdező, döntsetek a saját helyzetetek szerint, és a döntésetek csak rátok tartozik. Nincs joga senkinek sem véleményezni.

2020. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

ma 21:40

A szívférget nem elkapni lehet másik kutyától, hanem jön egy szúnyog, megcsípi a kutyát. Ha pechje van az ebnek, a szúnyog fertőzött.

Na ebből lesz a szívféreg.

2020. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
7%
Tényleg ebből van? Akkor nem viszem szunyogos teruletre
2020. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nálunk itthon az a szokás, hogy a gazdák magasról tesznek a kutyájukra, nem védekeznek semmi ellen, majd hagyják meghalni. Esetleg ha "jószívűek", elaltatják. De a kezelésre nem költenek.

Legalábbis a kérdező és a 9-es pont ez a kategória. És hogy senkinek nincs ehhez köze? Már hogyne lenne? Van állatvédelmi törvény, valamint ha nem szaporítótól van a kutya, úgy a tenyésztőnek/menhelynek is van beleszólása.

2020. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
32%

Milyen oltás? Én oltásról nem tudok... csak tablettákról, spot on cseppekről, de javítsatok ki, ha tévedek..


Kérdező: Milyen vizsgálatok voltak? UH-n látták a férgeket? Én a helyetekben felvenném pár olyannal a kapcsolatot, aki kigyógyult a szívféregből. Mit jelent a nagyon drága? Mennyi idős a kutya? Mióta nincs kezelve ellene? Vannak már tünetei?


Elég kevés dolgot írtál le. Egyébként én biztosan próbálnám megmenteni a kutyám életét.


Nemrég volt itt is egy kérdező, aki belevágott a kezelésbe.

2020. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
36%
Bocs, de hogy lehet ilyet kérdezni? - Kezeltessétek.
2020. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%

Hogy habzik az emberek szája a sok mocskolódástól..

Hiába van kezelés meg minden nyavalya a kutyáknak a szívférgességre, ha még egy alap rutin vizsgálat részét nem képezi. A gazdik évente viszik a kutyát oltani, és csináltatni ezzel együtt egy vizsgálatot, mert ez az élő írás. De semmi és senki nem figyelmeztet vagy ajánlja fel magától, hogy van szívférgesség és csináltassanak évente tesztet arról is, mit tehetnek ellene és mit nem.


Az altatáson nyílván nem akarnának spórolni, egy 100.000-es kezelés és egy 10.000-es procedúra közt egy család megélhetésének egy része van. 10 éve lehet hogy zsebből kifizetik, most jelenleg nincs rá lehetőségük. A baszakodás meg a hülyeségek tanácsolása helyett segítsetek neki. Bár annyi IQ és hozzá értéssel amit itt mutatnak az emberek inkább ne.


Az orvost meg kell kérdezni. Minden esetben elmondják, hogy ők mit látnak jó megoldásnak. Sajnos vagy nem sajnos, de ha annyira menthetetlennek látja a dolgot úgyis erőltetni fogja az altatást.

Ha nem vagytok biztosak benne nézessétek meg még egy orvossal, kérjétek ki annak is a véleményét.

Ha nagyon idős a kutya valóban felesleges lehet kiadni a pénzt akár mennyire is fáj az ember szíve egy ilyen döntésnél. Van az az állat akinek már késő.

Ha még vannak évei, ezen felül jó a kedve és egészsége, el tudja magát látni (eszik, iszok pisil, kakil ahogy kell) akkor természetesen nincs altatás.

Ebben az esetben irány Facebook kérjetek segítséget. Állaton hamarabb segítenek az emberek mint emberen, hamar akad aki tud megoldást,szerveztek egy gyűjtést neki vagy megbeszéltek az orvossal a részlet fizetést.


Ha viszont annyira beteg vagy öreg, hogy már életképtelen vagy mire kigyógyul meghalna az orvos az altatást fogja mondani/mondta volna.

2020. aug. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!