Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám rajszög...

Mit tegyek ha a kutyám rajszöget evet ( de nem 100%)? Milyen tünetei lehetnek ha megevett egy rajszöget?

Figyelt kérdés

Van 4 kutyám, őket beáztatott táp és moslékkal etetem,nagyszüleimtől hoztam száraz kenyeret, beáztattam és odaadtam nekik.Mikor kiosztottam nekik, akkor vettem észre hogy rajszög van a vödör alján.

Rögtön elvettem tőlük a kaját.DE aggódom a kaukázusim miatt mert az rögtön befalta és alig hagyott valamit a táljában mikor elvettem.

Milyen tünetei lehetnek ha megevett egy rajszöget?


2010. aug. 4. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Gusztán hangzik, te is gondolom ugyanezt eszed és minőségi eledel, főleg egy nagytestű dp-re hajlamos kaunak...na mindegy.

Lehet hogy átmegy gond nélkül, de a rajzszög(ek) alakjából ítélve valószínű lehet az is hogy elakad, fekszakítja a belét, gyomrát és elpusztul.

Állatorvos, röntgen és minden kiderül.

2010. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Moslékkal? Te beteg vagy... EZEK NEM SERTÉSEK, HANEM KUTYÁK!

Rohadtul odafigyelhetsz rájuk, ha rajzszög került a kajájukba. Egyébként ha a szervezetébe került, az nem fog kijönni, mert tuti, hogy megakad valahol.

2010. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm.

A másodiknak pedig ha jobban elolvasnád a szöveget látnád hogy tápot is kapnak a moslékkal együtt, Szerintem jobban tápláltak mint a te kutyáid ha van.(Kis korukban még külön főztünk nekik:) A rajszög meg véletlenül került bele.

2010. aug. 4. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább nem minősítem ezt a tartást... Kérdésedre válaszolva: Komoly problémák lehetnek belőle, szóval ha kicsit is érdekel a kutyád/kutyáid sorsa akkor elmész egy állatorvoshoz és meg röntgenezteted. De mivel ez pénzbe kerül nem hiszem, hogy elmész.
2010. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a baj ezzel a tartással?

Elmondod?

(A moslék alatt én kaja maradékot értettem,ami általában hús,kenyér,..stb.)

2010. aug. 4. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Rajszög :D:D:D xDD Ez k*rvanagy.


A legjobb döntés az lenne, ha elvinnéd állatorvoshoz. Bár kétlem, hogy erre "fanyalodnál", de hogy a kérdésre válaszoljak: ezt kellene tenned.

(Bocs, még mindig röhögök a rajszögön.)

2010. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Második vagyok. Már ne is haragudj, de mit értesz moslék alatt, ha nem kajamaradékot? Beáztatott szárazkenyér egy kaukázusinak?

Igen, van kutyám, régen is volt, és véletlenül pont kaukázusi juhászkutya.

És tudod a kutyának nem tápot IS kell ennie, hanem gyakorlatilag csak tápot kellene ennie. Persze, 4 kutyánál nem kevés pénz, még akkor sem, ha a leggagyibb száraztápot adod neki, de áruld már el, mi a túrónak 4 kutya, ha moslékkal kell őket etetni? Miért nem lehet 1 kutyát tartani, és azt normális kajával etetni?

Ne haragudj, de tényleg mérges vagyok.

2010. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy hol hallottad hogy kutyának csak tápot szabad adni.

De szerintem félre értettél valamit. A kutyáim nem száraz kenyeret kapnak csak magába.

Minden étkezéskor kapnak beáztatott tápot+ be áztatott kenyeret( mellettünk van egy pékség és onnan szoktam nekik hordani)+maradékot.(Ami alatt én arra az ételmaradékra gondolok amit én is meg az egész családom eszik. Sokszor van nálunk hús úgyis lehetne mondani hogy a mi családunk "húst hússal" eszik. A család egyik barátja hentes, ott mindig veszünk nekik csontokat is.Néha húst is amit megfőzve adunk nekik.)


Ja és még annyit nővéremék kutyája abba halt bele hogy 7 éven át csak kizárólag tápot kapott.A veséje meg nem bírta.(És mielőtt hogy azt írnád "biztos mert nem volt törzskönyves" elárulom neked az volt.)Nem tudom hogy képzeled el a kutyáimat de mindegyikkel nap mint nap foglalkozok, járok velük futni,biciklizni.

2010. aug. 4. 15:38
 9/10 Bozsikrisz ***** válasza:

Ezt a törzskönyv dolgot én biztosan nem teszem szóvá, ezt mindenki maga dönste el, hogy mennyit áldoz egy kutyára, és mik az igényei. (az én mostani kutyám sem tk-es)

De ha a tesód kutyájánál veseelégtelenségről beszélünk, akkor ahhoz a táplálkozásnak semmi köze.

Mindegy, most nem is erről van szó. A lényeg, hogy a kutyusodat jó lenne elvinni egy röntgenre, mert ha a rajzszög kiszúrja a belét, akkor ott már nincs visszaút.

2010. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben.
2010. aug. 4. 21:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!