Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet valaki tenyésztő?

Hogyan lehet valaki tenyésztő?

Figyelt kérdés
Nagyon beleszerettem egy fajtába és később szeretném majd tenyészteni. Mi szükséges hozzá, a sok pénzen kívül? Ha valaki meg tudja mondani a menetét, vagy egy weboldalt tud ajánlani, amiben le van írva, nagyon megköszönném. Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy milyen papírokat kell aláírni, gondolom MEOE tagság, illetve a kölyköket hogy kell törzskönyveztetni. Köszönöm mindenkinek: egy 12 éves fiú.
2010. aug. 4. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Van még időd...

Ismerkedj a fajtával. Menj kiállításra. Válassz ki egy tenyésztőt, akivel megértitek egymást. Akár segíthetsz is majd neki , ha jó kapcsolatot tudtok kialakítani. A többit menet közben meg fogod tanulni.

2010. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Először is miután kiismerted a fajtát, kiválasztod a megfelelő papírokkal, törzskönyvvel és egészséges, fajtagyőztes szülőktől való kicsit. Aztán rendszeresen viszed doktor bácsihoz, hordod kiállításra, külföldre, belföldre,hogy megkapja a kiváló minősítést, díjakat szerezzen. Egy ugye egy kutya. Ahhoz, hogy tenyészteni tudj, minimum kell, tehát a következő kutyinál ugyanez az eljárás. Aztán pároztatod őket, lejelented, hogy megszülettek a kicsik, regisztráltatod őket, törzskönyvezteted, doktorbácsihoz viszed őket, stb. Nagyjából ennyi, nem egy nagy ördöngősség, viszont az tény, hogy egyrészt tényleg sok pénz kell, hozzá, másrészt megfelelő körülmények a tartásukhoz, valamint ismerni kell a fajta sajátosságait. És azt azért, hogy jó ha tudod, ez NEM szakma, ez tulajdonképpen egy költséges hobbi, viszont, ami szeretetet kapsz tőlük, azt úgysem lehet pénzben kifejezni. Sok sikert, ha egyszer úgy alakul, hogy belevágsz, nem fogod megbánni!

Egyébként milyen fajtába szerettél bele?

2010. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is meoe tagság. Ez 6000 ft, ha jól emlékszem. Aztán ugye nem árt kiváltani a kennelnevet. Ez tagoknak 11.100 ft.

Mint írták keress fel sok-sok tenyésztőt, ismerkedj, járj kiállításra, ha megteheted akár külföldre is érdemes.

Aztán a megfelelő szuka kiválasztása. Megnézed a szülőpárt, hogyan örökítenek(előző alom). Keresel egy megfelelő kant (akár külföldről), és nagyjából ennyi. Persze állatorvos, felszerelések, táp, oltások stb.stb.

Ha megszületett az alom, akkor alombejelentőt kell kitölteni. Ezt a szülők származási lapjának másolatával be kell küldeni a meoe részére...

De minek is írom ezeket?:) Van még időd bőven, hogy mindent megtudj. Hajrá!

2010. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, van még időm, de nagyon szeretem az kutyákat, ezért a lehető legtöbbet szeretnék megtudni róluk, hogy mire tenyészteni fogom őket, a legjobb körülmények között tehessem meg azt. A kiállításokról tudom, hogy érdemes elnézni, a kutyáimmal, ha lesznek biztosan megyek majd. Köszönöm, hogy leírtad, kedves második, hogy hogyan is megy ez. A másik pedig, hogy tudom nagyon jól, hogy ebből nem lehet megélni, már nézegettem, utánaolvastam, csak éppen a fentebb írt kérdésekre nem találtam választ. Kérdezted azt is, tisztelt második, hogy melyik az a fajta. Nagyon beleszerettem a magyar vizslába, szerintem a legszebb kutyák, és nagyon okosak is. Ismerek egy kan vizslát, vele játszik majdnem a legjobban a keverékem, akit szintén nagyon szeretek. Köszönöm a jótanácsokat és a bíztatást!
2010. aug. 4. 15:57
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam a MEOE tagságról, illetve ha nem vagy tag, a kennelnév kiváltása 22.000 forint, ha jól emlékszek. Köszönöm, hogy leírtad az alombejelentőt, erről még nem hallottam. Köszönöm a válaszodat, sokat megtudtam belőle. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ahogy beadtam az alombejelentőt, készítenek a kölyköknek törzskönyvet is? Nem akarok új kérdést kiírni, inkább itt kérdezem meg. Köszönöm mindegyikőtöknek a bíztatást!
2010. aug. 4. 16:02
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Hha, akkor gyorsan megpróbálom leírni az elejétől. Tehát megszületik az "A" alom, nagy öröm boldogság.:)

Aztán:

A fedezőkan tulajának fedeztetési jegyet kell adnia, mellyel igazolja a fedezést. Az alombejelentő lapot, mint már írtam ezzel a fedeztetési jeggyel, a szülők törzskönyvének másolatával, az egészségügyi szűrések eredményeinek másolatával,és a tagság igazolásával kell eljuttatni a meoe részére.

Normál törzsköny 5.500 ft, ebben már benne van a chip ára is.

Azt hiszem ennyi, szólj ha kihagytam vmit.

2010. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 13 évesen vedd fel a kapcsolatot a kedvenc fajtád tenyésztőivel,Menj el hozzá(ha lelkiismeretes tenyésztő,nem lesz kifogása a látogatás ellen)Barátkozz,járj kiállításokra.Kutya nélkül is elmehetsz.Majd pár év alatt,ha kiismerted a fajtát és a tenyésztők munkáját,eldöntheted,hogy valóban szeretnéd e.

Rá érsz még.Ha ilyen fiatalon már érdekel a téma és komolyan beleveted magad és tájékozódsz,akkor biztosan jó tenyésztő válik majd belőled.:)

2010. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy erre is válaszoltál. Kijavítani nem tudlak, mivel én magam semmit nem tudok erről. :)
2010. aug. 4. 16:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

meoe tagsági díj, megkapod a tagsági kártyát(névre szóló), kennelnév kiváltás(3 nevet kell javasolini, fci.com-on nézd meg nem foglalt e már, az első a 3-bóla mi szabad azt kapod majd meg, a tenyészkutyának meg kell szereznie 2 kitűnő eredményt kiállításokon+tenyésszemlére kell vinned, ehhez diszpláziaszűrés kell minimum. fajtafüggően további orvosi vizsgálatokat, munkavizsgát vagy karaktertesztet írhatnak elő a törzskönyv feltételeként, ezt a fajtaklub honlapján megnézheted a tenyésztési szabályzatukban.Kinézed a kant megkéred fedezne e, szerződést írtok, orvosi vizsgálatra mész a fedezés előtt nincs e fertőző betegsége, a kan gazdája leadja a fedeztetési jegyet, te majd az alom megszületésekor az alombejelentő lapot és törzskönyvezési kérelmeket, chippezteted, megkezded az oltási programjukat, féreghajtást.

Amúgy minden szabályzat fent van a kennelclub.hu-n, nem hosszúak, én 21 évesen végigolvastam neked is menni fog és tenyésztőként ezt kötelességed is végigolvasni cakkumpakk!

2010. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas választ, nagyjából már értem, mi a menete. Természetesen jobban utána fogok olvasni. Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2010. aug. 4. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!