Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik a lehető legkevesebb törődést igénylik?

Figyelt kérdés

Tehát mik járnak kevesebb bajjal :D

Nem kell őket fésülni, sétáltatni sokszor, kozmetika, orvos stb


Eddig a törpe spitz-et néztem ki magamnak, de kis utánaolvasás után már nem vagyok biztos benne, ugyanis nagyon kényes fajta, sokat kell fésülni, a többiről nem is beszélve...



2020. aug. 22. 10:13
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

na, a 28-as nagyon buzgó, ugyhogy válaszolok ha már caps lockkal írtad :DD


Nincsenek gyerekek

jó lenne tényleg rövidszőrű mert fésülni nem fogom tuti

mivel etetnétek ez nem tudom mért fontos, de vmivel tuti :D

udvar nagy, össze van kötve a kerttel, mert nincs ajtó, tehát még nagyobb, van füves rész, beton, garázs, ólak, vetés föld blablabla

2020. aug. 22. 13:27
 32/49 anonim ***** válasza:
90%
#31 mi ez hogy ,,fésülni nem fogom tuti”?! A rövidszőrűeket is kell fésülni, ha mást nem legalább hetente. Nekem is rövidszőrű kutyám van, napi 2-3szor is megfésülöm. De akkor gondolom fürdetni sem fogod a kutyát, pedig kéne, mert beleragad a kosz meg minden a szőrébe, büdi lesz. Főleg ha kint van. Amúgy meg bármien nagy a kerted, meg fogja unni a kutya pár hónap/hét után. Ha nem vagy hajlandó figyelmet fordítani a kutyára, minek akarsz tartani? Ő egy állat, törődést szereteted igényel! De akkor mit akarsz csinálni vele? Csak lesni? Előre sajnálom azt a kutyát, mert lehet helyetted olyanokhoz kerülne akik hajlandóak rendesen gondoskodni róla!
2020. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
90%
Plüss. Neked csak az való.
2020. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
21%

Jesszus, úgy csináltok, mintha a vadonban az állatokat minden nap fésülné valaki 2-3x.

Megértem a tényleg hosszúszőrű kutyáknál, de a rövidszőrűeknél nem. Azt mondanám, hogy általánosságban: a rövidszőrűeket havi egyszer MOSNI kell.

Ne kezdjétek el nekem, hoy a vadonban így úgy bolhásak az állatok mert bizonyított, hogy rosszul tartott kutyák esetében több bőrprobléma adódhat (nem megfelelő etetés, 0 fürdetés, vagy ha nem takarítják alóla a mocskot) , mint a vadon élő állatoknál, pedig elég soknak hosszú, vagy tömött szőre van.

Az olyan kutyák, amiknek egy rétegű rövid szőre van nem igénylik naponta a fésülést. 2-3 naponta biztos jó, meg inkább többször mint soha, de naponta 2-3x????? Egy rövidszőrűt? Nem kiállításra akarja vinni...

2020. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
74%

#34 most mi bajod van azzal, ha én fésülőm a kutyám naponta?! Én legalább normálisan tartom. Egy gondoskodó gazdi, aki ad a kutyájára legalább naponta megfésülj. Nem fogom úgy tartani a kutyám, mintha valami vadállat lenne!

(#32)

2020. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
35%

#35

Nem az a bajom hogy fésülöd, hanem hogy úgy csinálsz, mintha az, aki nem fésüli naponta vagy hetente állatkínzó lenne

2020. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
80%
Egy szóval nem mondtam, hogy állatkínzó lenne, de tény hogy nem túl jó a kutyusnak
2020. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
31%

"Nem fogom úgy tartani a kutyám, mintha valami vadállat lenne!"

A vadállatos azért hoztam fel, mert úgy gondolom az állatnak annál jobb, minél természetesebben él. Pl. Az sem egészséges, ha naponta fürdetve van, az sem ha a szmogot szívja a városban a napi minimum 1 óra sétánál, stb.

A vadállat kifejezés számomra nem rossz jelző, hanem a természetesség kifejezése. Még mindig azt mondom, hogy nincs gond azzal, ha naponta fésülöd, de ne cseszd le a másikat, ha ő nem teszi. A mosást nem említette, azt én is elítélném ha nem mosná a kutyát havonta vagy két havonta.

2020. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
97%

Itt nem a fésülés a lényeg. A kérdező akar egy kutyát, akit kib@sz az udvarra és ennyi. A kutya egy olyan állat, akinek lelke van. Igényli a foglalkozást, némelyek a munkát.És ráadásul falka állatok. Azzal nincs megoldva, hogy majd szaladgál a kertben. Én is kertes házban lakom. Két kutyám van. Napi szinten sétálunk, mert érdekli őket a sok új dolog amit tapasztalnak. Ezen kívül rengeteget labdázunk is. A legfelháborítobb az szerintem, hogy se chipet, se veszettség elleni oltást,se semmit nem óhajt biztosítani a kedves kérdező. Majd eszik vmit. Esetleg ha már éhes lesz a szomszéd csirkéit. Aztán persze kiteszik a szűrét ennek a rettenetes kutyának.

Végezetül egy kutyát nevelni is kell, persze a megfelelő módon, hogy tudja a szabályokat. Tudja, hogy hol van a helye a falkában. Tényleg úgy gondolom, hogy ha a kérdező ennyit képes megtenni a saját kutyájáért, amennyit a kérdésben leírt, akkor rakja inkább tele az udvart kertitörpékkel.

2020. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
94%
Az utolsónak igazat adok
2020. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!