Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivavákra jellemző inkabb...

A csivavákra jellemző inkabb az odacsipkedes, morgás?

Figyelt kérdés

Fel eves csivavakeverék kolyokkutyam folyton ram morog,ha neki nem tetszik valami.


Pl. Ha az agyban ram fekszik es arrébb akarom tenni,máris ijesztően morog es van hogy vicsorog. Nem merem arrébb tenni, mert eskü ijesztő. Megse merem közelíteni.

Ha ellop valamit es ki akarom venni a szájából, szinten ugyanez van.

Ha felugrik a kanapera es le akarom venni, szinten egy ijesztő kis vámpír lesz belole.


Állandóan azt hallom,mert csivava van benne es azok mind ilyen kis aggressziv törpék,ezert ilyen o is.


Ez valoban igy lehet? Vagy mas kölykök is ilyen aggresszivek lesznek,ha nem ugy van vmi ahogy akarjak??

Ez a csivavakrol egy általánosítás vagy minden kutya ilyen?

Jah es állandóan csíp. Hiába nevelem. Öntörvényű.

O az elso kutyám.



2020. szept. 6. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Úgy látom,nálatok ő a főnök,nem pedig te... Máris a fejedre nőtt.
2020. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
A csivavák tényleg erős karakterek, de ezt nem azért csinálja mert csivava. 3 csivava él a környezetemben és egyik sem csinál ilyeneket, de még hasonlókat se. Légy határozottabb vele, érzi, hogy félsz, de a falkavezér nem fél, vagyis szerinte képtelenség, hogy te vagy a falkavezér. De mivel szerinte te nem vagy az, viszont valakinek meg muszáj annak lennie, így ő viselkedik úgy. Rengeteg rengeteg gyakorlásra és magabiztosságra van szükséged.
2020. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem.

A gazdáikra jellemző, hogy a testmérete miatt alulértékelik, lebecsülik a nevelését.

Ha egy rottweiler vagy németjuhász csinálná ugyanezt, a negyedéig se jutna el, már az intő jeleknél kő kemény szankciókat vetnének be a gazdáik.

Mivel ha egy akkora kutya támad, azt nem lehet elbagatellizálni.


Csak az a helyzet, hogy egy kutyát mentálisan; a méretétől teljesen függetlenül kell nevelni, szabályozni, kordában tartani!

A nevelésének a szigora, keménysége a személyiségének az akaratosságától, dominanciájától függ!

És sajnos ez a jellemző ebben a történetben, hogy az emberek nem ezt veszik figyelembe!

Elsősorban úgy vannak, vele, hogy ó, másfél kiló az egész kutya, de cuki, ahogy morog. Aztán 2 hónap múlva ez lesz a morgásból.


Fél évesen ez még természetes, egyáltalán nincs minden veszve, az egész élete előtte van, pont most van itt az idő, hogy elkezd komolyabban formálni a személyiségét, hogy a további együttélés harmóniában, és békében teljen.


Most kezdi el feszegetni a határait, még nem kialakult a személyisége, nem túl erős az akarata.

Azt mondod, öntörvényű, hát a mostani öntörvényűségét beszorozhatod minimum 3-mal, ha még egy évet vársz azzal, hogy megneveld.

És nem, nem hiába neveled, mert pláne ilyen korban még könnyen nevelhető.

A pontos megfogalmazás az, hogy rosszul neveled.

És ha ennyire semmire nem mész vele, akkor nem kicsit neveled rosszul, hanem nagyon!

Úgyhogy ezerrel vesd bele magad a témába, hogyan kell bánni egy domináns kutyával, milyen szabályok, korlátok felállítása, különböző gyakorlatok segítenek elsajátítani a hatásos "életvitelt", mert ha nem lépsz, akkor ez csak rosszabb lesz.

Azért írtam életvitelt, mert ez nem a trükközgetésről, vagy begyakorolt mozdulatokról, gyakorlatokról szól.

Egy szemléletet kell elsajátítani (ebben segítenek a gyakorlatok) ami arról szól, hogyan érvényesítsd az akaratod következetesen, ellentmondást nem tűrően, minden élethelyzetben. Hogyan fejezd ki a birtokviszonyokat. Hogyan követelj magadnak egy helyet, egy tárgyat. Hogyan tudatosítsd a kutyában, hogy ez a tiéd, amit kedved -és érdemei szerint- ha akarsz, akkor megosztod vele, de ő magától nem rendelkezhet vele.


Röviden, hogyan legyél domináns a kapcsolatban. És ez részedről egy mentális állapot, amitől jelenleg a leírtak alapján jó messze állsz.

Úgyhogy itt nincs más út, első körben neked kell fejlődnöd.


Nem tudom mennyire fárasztod le, fizikailag és mentálisan, de a következő (illetve inkább a te fejlődéseddel együtt az első, azzal párhuzamos teendő) ezeket az igényeit maximálisan kielégíteni.

Ez az alapja ugyanis a soron következőknek, hogy legyen alapja a követeléseidnek.

Hogy tartsa be a szabályaidat, ne lépje át a felállított korlátokat.


De nem megyek bele jobban, mert kb minden 3. ilyen kérdéshez ide lehetne írni egy könyvet, szóval vannak erre megfelelő források, hajrá!

2020. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat.


Biztosan igazatok van, mert rengeteget babusgatom es eleg engedékeny is vagyok vele. Valószínű akkor o is, mint egy kisgyerek kihasználja ezt. Szep lassan kitúr majd az eletteremből is.😀😀:))) persze ez azert csak vicc.:)


Ha rosszat csinal, akkor sem teremtem le durván. Megverni meg nem fogom.

Minden este setalunk. Munka utan jatszom vele.

Megtanitottam neki a gyere ide es az ül parancsszavakat. De ha őnagysaga nem akarja, akkor nem hallgat rajuk. En ekkor sem eroszakoskodom.

Eleg lágyszivű vagyok, talán ezert nem megy,hogy hogy domináns gazdát lásson bennem.


Azt hittem lesz valami összefüggés a kutyám es a csivavak viselkedése között,de ugy tunik ez az “aggressziv mint a csivava” mendemonda csak ra lett húzva erre a fajtára.


Amugy nagyon szeretnivaló, jo kis tarsam es nélküle mar nem kerek egy napom se, egyedül ezek a bekattanásai ijesztenek meg.


Utana olvasok majd,hogy hogy tudnek változtatni es hogy hogy hozzam ki magambol a dominánsabb gazdát.

2020. szept. 6. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Fennel: Kutyapszichologia c etologiai tanulmanyt olvasd el...abbol rajossz,h soroljon teged maga fole a sorrendben. Mert most maga ala sorol.
2020. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a neveletlen kutyákra igaz csak. Fajtától függetlenül.
2020. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen csivava videók a you tube-on azokban is ezt csinálják
2020. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, mar láttam par ilyet youtubon es a kutyamra ismerek bennük, a kerdes kiírásakor is biztos voltam benne,hogy ez tipikusan egy csivava szokás. De itt inkabb a nevelésre “fogják”.
2020. szept. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!