Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttátok mostanában,hogy...

Láttátok mostanában,hogy mennyire túl szaporodtak a bull típusú kutyák? Mást ez nem aggaszt?

Figyelt kérdés

Jó, nem ez a mindennapi problémáim legnagyobbika, csak így hajnalok hajnalán átértékelve a napokban látottakat eszembe jutott hogy bármerre mentem, bármit nézegettem a neten ami kutyás témájú volt Bull típusú kutyákkal találtam szembe magam.

Főként staffordshire terrierek vagy pitbullnak mondott akármi voltak mindenhol.Valamelyik tenyésztőtől a bully is ki kerülhetett, mert az utóbbi évben úgy elterjedt az is mintha csak ingyen osztogatták volna a példányokat. Kicsik, nagyok, fajtatiszták, keverékek..

Most ez lett a divat fajta? Eddig mindenhol Yorkie, Csivava vagy Havanese volt, a csapból is ők folytak. Kevésbé aggasztó volt talán, mert ha sétáltatás közben meg akarna minket támadni valami (már pedig ha elmegyünk egy kutya mellett másoké többnyire vérre megy..) akkor egy bokányi terror fogad nem pedig egy huszonkilós cápapofa.


Félre értés ne essék imádom ezeket a fajtákat, csak az zavar, hogy olyanok kezében van akikhez nagyon nem való (tisztelet a kivételnek).

Idős néni, kis gyerek, C kategóriás füstifecske, tűsarkús lányka..

Nem mintha csak izompacsirták és veteránok tarthatnák, de valahogy mintha nem egy törékeny testnek és egy nem rá figyelő elmének tervezték volna őket főleg olyan nevelési csomaggal mint amit azoktól a gazdáktól kapnak.

Felükön szöges vagy láncnyakörv és póráz, másik felén olyan ami meg se fogná ha megindulna akár csak egy hariért a postás vádlijából (már pedig mehetnékjük van, a következetesség teljes hiányát élvező nevelésnek köszönhetően).


Nem zavarja még őket se, hogy rángatja végig őket az utcán, mert akkora ereje van és annyira neveletlen, hogy sétálni is kín (lehet) vele?

Vagy nem zavarja őket, hogy nem tudnak senki mellett nyugodt lelki ismerettel elmenni mert bármikor ugorhat a kutyájuk? Annyira sajnálom, hogy pont ilyen fajták lettek most túl szaporítva, nagyon nem helyes ha egy fegyvernek is tökéletes kutyával rohangálhat fű-fa. Már csak azért sem, mert az ilyenek miatt sok rossz híre van ezeknek a fajtáknak.

Plusz kellemetlen helyzetbe hozzák az ilyen fajtákat normálisan tartókat is, mert rájuk is rossz szemmel néznek ha egy ilyen kutyával jelennek meg.


Nem életbe vágó kérdés, csak érdekel, hogy más mit gondol, mást zavar-e ez vagy csak nekem böki a csőröm, ha épp ez a téma jön fel.



#kutya #gazdi #Városi kellemetlenségek
2020. szept. 8. 01:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9%

Megint a pitbullt utalo bolond. Nem hagyod meg abba??

Koltozz el egy tanyara. Ilyen butasagok csak a fejedben leteznek.


Kepzeld el en erosebb vagyok,mint ket stafford. Rengeteg ember erosebb es nagyobb kart tud okozni egy masik emberben,ha AKAR.


Sok embernel van kes es egyeb fegyverek es hasznalhatja. Morfondirozz ezen is es feljel az emberektol is...

😂😂😂

2020. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Te elolvastad egyáltalán? Senki nem utált itt semmit,és kérdésem sem volt eddig még ilyen témában.

Mielőtt neki támadsz valakinek használd a szemedet és a buksidban fortyogó agynak nevezett borsót, arra van.


Nincs is semmi köze a témának konkrétan a pittekről.Honnan szalajtottak te szerencse csomag :'D

2020. szept. 8. 14:36
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es szerintem te rossz kérdésre válaszolhattál. Senki egy szóval nem mondta, hogy utálná ezeket a fajtákat.

Vagy el se olvastad a kommenteket se csak jöttél okoskodni.


Ez most nem jött be.

2020. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan a 11.-néz hasonló emberekről szól a kérdés
2020. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, a 11-es féle lények a klasszikus rivos kutyák. A tipikus egypofonos sunák! :D róluk szól a poszt!
2020. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
De, aggasztó a helyzet. Mar csak amiatt, mert tele a menhely, tele a jofogas, tele az utca, es kb 2%nak van normalis gazdaja. Es ilyenkor nem az embereket, hanem a kutyakat okoljak, pedig nem ok a hibasak.
2020. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!