Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom kiheverni a kutyám...

Hogy tudom kiheverni a kutyám elvesztését?

Figyelt kérdés

2017-ben hoztunk egy németjuhász kiskutyát a nagyszüleimhez mert előtte pusztult el a másik kutyánk.

A nagyszüleim adtak másoknak, mert nem tudták eltartani.

Én elköltöztem otthonról, viszont úgy hozta az élet,hogy haza kellett mennem, de mire hazajutottam, odaadták egy falubelinek, aki alig lakott pár száz m-re tőlünk.

Épp azért adták falubelinek,hogy "közel legyen hozzám", ezért nem került menhelyre vagy másik faluba.

A kutya mindig visszaszökött tőle hozzánk, nagyon éhes is volt. Kétszer is visszaadták neki a nagyszüleim,de harmadszorra egy másik családhoz került, szintén tőlünk nem messze,így láthattam a kutyusomat, ha kimentem a kertbe.

Jó sora volt, be is engedték a házba is,de onnan is visszaszökött hozzánk, hiába könyörögtem,hogy had maradjon ha ennyiszer visszajött akkor is visszaadták.

Az új gazdái közül majdnem mindenkit megharapott akit csak ért, többször is, a fő gazdát pedig amikor éjjel kiment hányni a teraszra ( hozzáteszem, miért kell ahhoz kimenni éjjel,hogy valaki hányjon), nyakon harapta,és a fülét is megkapta.

Most szombaton altatták el, mert az állatorvos szerint nem lehetett volna sehova máshova odaadni, mert ott is így viselkedett volna.

Minket soha nem harapott meg, engem is nagyon szeretett, amikor az ölembe volt mikor hoztuk haza nyüszített utánam amikor bementem neki kiskutyatápért egy üzletbe.

Mérhetetlenül le vagyok taglózva,hogy elpusztították, ráadásul olyanok akikhez igazi kötődése soha nem volt.

Rettenetesen haragszom a nagyszüleimre, hogy keresték a kifogásokat miért adják oda másnak a kutyusomat.

Nem tudtam volna elvinni magammal,mert ahova költöztem már volt másik kutya,és őt a nagyszüleimhez hoztuk tulajdonképpen, nagyon jó helye volt.

Jól sejtem,hogy a csalódás és az emberekbe vetett hite változtatta meg ennyire a jellemét?

Mellesleg utálta a dohányosokat, nálunk senki sem cigizett, de ahova odaadták, mind a két helyen láncdohányos volt a családfő, így gondolom ez is közrejátszott.

Nem bírok enni sem, annyira nincs kedvem semmihez ezek után.

Annyira fiatal volt még, és élhetett volna még jó pár évet.

Nagyon jó természetű kutya volt, a macskákkal is remekül kijött.

A második helyén egyébként volt rajta kívül egy kisebb testű kutya is, akivel ki nem állhatták egymást, mert folyton morogtak, lehallatszott hozzánk is.


2020. szept. 13. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálom. Ezen csak az idő segít.

De a fogalmakat nem árt helyre tenni. A nagyszüleid kutyája volt egy ideig, amíg túl nem adtak rajta. NEM a tied volt, te ott sem voltál...

2020. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én vettem a kutyust a saját pénzemen, és 2020 februárig velük laktam, épp akkor adták oda amikor elköltöztem tőlük, rá két hétre.
2020. szept. 13. 21:36
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Neveletlen volt a kutya, mert ahelyett, hogy foglalkoztatok volna vele te mentél a dolgodra, a nagyszüleid szartak rá csak adjanak már túl rajta, másra sózták akinek annyira kolonc volt, hogy még etetni se rendesen. Mi a francot vártatok majd magától megtanul mindent és szocializálódik?

Jámbor, kedves, játékos kutya lesz mikor úgy dobáltátok ilyen-olyan indokkal egymás közt mint egy felesleges koszos rongyot?

Nem volt lemozhatva, nem volt tanítva, sőt etetve se rendesen amikor kapott is gondolom azt amit találtak otthon, undorító. Persze, hogy nem volt így """"jó kutya"""".


Értem én, hogy az embernek vannak sokszor dolgai amibe nem fér bele a kutya, de akkor ne vegyétek magatokhoz vagy úgy, hogy mindenki kiveszi az ellátásából a részét akkor is, ha a másik éppen nem ér rá.

Szerencsétlen kutya, de talán jobban járt. Nem ilyen élettel a háta mögött kellett volna távoznia, nem ezt érdemli senki és semmi.


Remélem nem terveztek többet kutyát, vagy legalább addig ameddig felelősséget nem tanultok..

Ne is heverd ki egyhamar, legyen ez egy lecke. Nem játszunk életekkel..

2020. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze, nem volt foglalkozva vele, te már csak tudod.Inkább nem írok erre semmit.
2020. szept. 13. 21:39
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Ezert kellene atgondolni az allattartast. Sajnalom, hogy igy alakult, kicsit zavaros is az egesz, hogy egy teljesen egeszseges kutyat mi a francnak kellett elaltatni, de mindegy. Azert harapott, mert az osszes gazdaja gondolom csak kirakta a kertbe, es egy percet se volt foglalkozva vele. Tovabba a nagyszuleid valoszinuleg nem birnak mar el egy kutyaval, nagyon nem kene odavinni tobbet, es ezt el kellene fogadni.A kutya nem egy jatek,amit ide-oda lehet passzolgatni, hanem egy erzo leny.
2020. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Otthagytad, nagy szülők, vissza szökik többször is, elaltatják. Kell ennél több, hogy mindenki tudja mi volt a "foglalkozás" vele?

Biztos nem a séta, a tanítgatás, a nevelés vagy a lemozgatás. Kimentek a kertbe néha megnézni él-e még ha már jó ideje nem ugatott.. :D

2020. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha annyira utált volna minket, vagy nem lett volna vele foglalkozva, akkor eleve nem jött volna haza annyiszor.
2020. szept. 13. 21:44
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Na akkor kerlek, meseld el, hogy mi volt az a foglalkozas? Azon kivul, hogy naponta kapott kajat.
2020. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem fogok vad idegen trolloskodó emberkéknek magyarázkodni, akik csak a vádaskodáshoz értenek.

Úgí csinálsz,mintha legalább én altattam volna el, egy 3 éves fiatal kutyát.

2020. szept. 13. 21:48
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
"hiába könyörögtem,hogy had maradjon ha ennyiszer visszajött " A nagyszülöknek "könyörgés" miota felelöségteljes kutyatartás???? Hiába te vetted, nem te tartottad el, nem te foglalkoztál vele. Majd ha lesz némi fogalmad a felelösségröl akkor gondolkodj csak ujabb állat tartásárol!
2020. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!