Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Brüsszeli Griffon mennyire...

A Brüsszeli Griffon mennyire egészséges, vagy beteges fajta?

Figyelt kérdés

El nem tudom mondani, hogy mennyire tetszenek nekem ezek a kutyák:


[link]


[link]


[link]


Szeretnék egyszer venni egyet, egy felelősebb tenyésztőtől, de csak akkor ha nem szenvedés az élete mint egy angol bulldognak.


Mert ugye, ezek is nagyon nyomott orrú kutyák, viszont nincsenek elhízva, meg nem biztos hogy annyira betegesek ettőlmég mint a bulldog, hiszen azoknak sokszor lágy a szákpadlásuk, kicsi a légzőnyílás a koponyán, stb.


Van a bulldogoknak egy műtét, ami az esetek 60 százalékában megoldja azon problémákat, melyek a nyomott orrból következnek... Ha a griffonoknak is ez problémát jelent, akkor szívesen befizetnék egy ilyen műtétre is akár, ha náluk is lehetséges.

Ugyan ilyenkor a bulldogokat is kizárják a kiállításokról örökre, de ez engem amúgy sem érdekel.


Amúgy sajnos nem találtam a griffonok egészségi állapotáról nagyon megbízható leírásokat, egy oldalon 5/4, míg egy másikon 5/3 csillagot kapott erre a fajta, ami nem hangzik rosszul.


A macskákkal való barátkozásra és intelligencia szintre egyébként 5/5 csillagot kapott, ami nekem külön jó, mert van macska és még legalább 10 évig lesz is, ha szerencsénk van.


Na kicsit össze-vissza írtam...

Összességében mit tudtok, mit gondoltok?


Előre is köszi!



2020. szept. 13. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre itt nem nagyon fogsz választ kapni legfeljebb, ha valaki kimásolja neked egy kutyafajtás oldalról. Konkrét kennelt és annak tulaját kellene kérdezned a fajtáról, ez nem egy olyan felkapott Yorkie vagy csivava féleség amire már nagyon sokan tudnának akár tapasztalatból is felelni (bár a legtöbb népszerű kutya fajtákat tartó kazdi se tud semmit a saját kutyája fajtájától, de az már más téma).


Az ilyen fajták nálunk nem nagyon elterjedtek, jó ha 1-1 kennellel össze fogsz futni, azok szerintem a fajta ritkasága miatt (is) elég megbízhatóak lesznek. Mind külföldi import kutyások.


Külföldi kenneleket is megéri megnézni, onnan macerásabb, de sokkal biztosabb vérvonalat kapsz még a népszerű fajtákból is sok esetben.:)

2020. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Ugye viccelsz? Mopsz és pincser kutyák keresztezése, némi spániellel. Nevetséges. A mopsz és a pincser eleve egy egészségtelen, életképtelen kutyafajta. (Pontozzatok le, de aki ért a kutyákhoz, tudja.) A bulldog kicsit más tészta, mint ezek. Tipikus divatkutya lett most.

Ha ilyet akarsz, vegyél. Ugyanannyi jogod van ilyen kutyát tartani, mint a többi elfuserált, túltenyésztett fajta tartóinak. Csak annyit tegyél meg, hogy figyelembe veszed a fajtajelleg egészségügyi kockázatait, és az szerinti életvitelt élsz vele.

2020. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy külön álló fajta viszonylag kevés örökletes betegséggel.

Fogalmam sincs honnan szedtél elő ennyi hülyeséget, de tedd oda vissza,nem kell az neked.


Ritka fajta, nálunk szinte nem is kapni,ha van is hobbi kutyások tartják.

2020. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Annyira azért nem ritka fajta, legalábbis pár perc alatt találtam magyar kennelt. Ahogy az oldalt olvasom megbízhatónak tűnik és augusztusban születtek kicsik, szóval még aktív tenyésztő.

[link]

2020. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Hát elég deformált koponyája van, nem hiszem hogy túl egészséges lenne így

De elég rondának is látom amúgy.

Ezt a videót ajánlom neked, meg mindenkinek:

[link]

2020. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
56%
Nekem két brüsszeli griffonom van. Egy fiú (10 éves), és egy lány 4 éves. Épp a 10 évessel virrasztok, úgy néz ki megy lassan az örök vadászmezőkre, na de a lényeg: egyiknek sincs semmi baja. Vagyis nem volt. A 10 éves daganatos lett, de a 10 év alatt kötelező oltasra jártunk, volt leszakadt szem hártya, ami szemcseppel kezelve lett, azóta se volt baj vele. Egyre kell figyelni, az a gerincük. Az idősebb sérves, de pár szuri óta ez se jött elő, a második griffont már nem engedtük lépcsőzni (panelban élünk), vele következetesek voltunk, makk egészséges. Egyébként élénk, szeleburdi, könnyen tanuló, játékos, rettentő empatikus és szeretnivaló típus. Nem horkol, nem veret (trimmeltetni kell vinni), szó szerint mindenevők, az egyik a hagymát nem csípi, a másik meg a körtét, ezeken túl mindent megesznek :D Én rosszat nem tudok mondani. Mindkettő a legjobb barátom , soha nem akarnék másik kutyát, de másik típust biztosan nem... Remélem segíthettem!
2021. ápr. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok: aztán kibekkeltük, minden oké a kis öreggel is <3
2021. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!