Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet olyan, hogy a kutya...

Lehet olyan, hogy a kutya gyomorsav nem nyírja ki a légy lárvákat a kajában és ezek életre kelnek a bélben?

Figyelt kérdés
Néztem a kutya székletét és ilyen kis fehér csontik mozogtak benne, mint amit horgászathoz is használunk. Ilyen légylárva kinézetük volt, talán egy kicsit kisebbek. Vagy ez valamilyen féreg lenne?

2020. szept. 18. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Férges a kutya, vidd orvoshoz ad neki féreghajtót
2020. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

A légylárva nem ürülékben van,az húsevő.Sebekben,bőr alatt bújnak meg,az sem kevésbé gusztustalan,de a jobbik.

Ezek alighanem fonalférgek vagy valami ilyesmi.Féreghajtót tudsz neki venni.

Célszerű innentől havonta adni neki,a legtöbb gazdi rendszeresen féreghajtózik,hogy elkerülje,hamar össze szedik. :)

2020. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Januárban kapott féreghajtót, én azt hittem az legalább egy évig hatásos, akkor úgy látszik nem. Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 18. 22:17
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem,nagyjából egy hónap alatt kiürül a szervezetből.De ez tabletta függő is.:)
2020. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Férges a kutya. Féregtelenítőt kell neki adni, majd két hét múlva meg kell ismételni a kezelést. 3 havonta kell féregteleníteni őket.
2020. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg is kapta Delhinel Plus flavour tablettákat, 2 hét múlva jön a következő adag.
2020. szept. 19. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Az is lehet, hogy a kutyagumit beköpte a légy. Sosem lehet tudni.

Én feltételezem a kérdezőről, hogy felismer egy nyüvet/csontit/légylárvát, ki hogy hívja.

2020. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezek férgek lesznek, ma pont arra mentünk az állatorvos felé ahol tegnap a kutyám barnázott, megnéztem a kulát közelebbről és látszott, hogy a kis izék kimásztak belőle. Már nem mozogtak, most ilyen csepp formát vettek fel és néhány odébb is mászott, már az ürüléktől több centiméter távolságra voltak. A csonti nagyobb, ezek ilyen fele akkorák vagy inkább negyed, így hogy nem mozogtak jobban meg lehetett figyelni őket.
2020. szept. 19. 14:55
 9/10 Papucs112 ***** válasza:
81%
Azért illene összeszedni a kutyakakit, pláne ha férges a kutyád.
2020. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A házak környékén összeszedem, de ez külterületen van egy töltés oldalában ahol alig járnak ott nem szoktam. Lehet előbb kellett volna gondolkodni, mert így 2 nap után már szanaszét másztak belőle a férgek.
2020. szept. 20. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!