Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elsőéves egyetemisták: megy...

Elsőéves egyetemisták: megy veletek a kiskutyátok az új városba? Ad valaki tanácsot nekem? (bővebben) FONTOS!

Figyelt kérdés

Van egy yorkim, nagyon szeretem a kisördögöt. :D

Másik városba kell mennem egyetemre, 200 km-re itthonról. Csak pár ismerős lány van, akikkel lakhatnék, de a tulaj nem enged kutyát, macskát. :((

Úgy gondoltuk anyummal, hogy egy hónapot velük töltök kutyus nélkül (addig ő itthon marad édesanyával), ezalatt megismerem a várost, embereket, a tulajt még megpróbálom meggyőzni személyesen is, ha nem megy, keresek új lakást.

Szerintetek ez így jó??

Vagy mit csináljak???

A kutyusom nagyon szomorú lesz nélkülem? :(


2010. aug. 7. 09:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hasonló, csak másod év :) A vizsgaidőszakom elején vettem meg a kutyusom, és velem is volt végig Pesten, míg le nem vizsgáztam. Aztán szeptembertől pedig megint hozom viszem. Sajnos én édesanyára nem tudom rábízni, mert reggeltől estig dolgozik. Viszont én nem szóltam a főbérlőnek, mivel az előttünk lakónak is volt kutyusa, szóval szerintem evidens, hogy nekem is lehet :). Amúgy meg szerintem azzal próbáld meggyőzni a főbérlődet, hogy nem pisil-kakil és rág összevissza mindent. Általában ez nekik a legnagyobb félelmük... De mielőtt beleélnéd magad, a kutyusod tuti kibírná, hogy (akár) hetente több órát kell neki utaznia? Mert ugye ez sem másodrendű probléma. Remélem nem lett túl hosszú a válaszom :)

2010. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

2 hetente jönnék haza és az utazást tuti kibírná, mert már volt olyan, hogy elmentünk pl. beiratkozni és jött velünk. Akkor is egész nap autókázott és jól bírta, pedig még kánikula is volt. :)

Akkor úgy csinálom, hogy 1 hónapot eltöltök ott, hátha azalatt meg tudom győzni a tulajt.

Ha nem, keresek új lakást és jön velem a manóm. :)

Így jó lesz szerintetek?

2010. aug. 7. 12:21
 13/25 Akiteki ***** válasza:

Teljesen eltervezted már, mint mondjunk még rá? Ha Neked jó, meg a kutyádnak is, akkor biztosan.

De gondold végig, mennyi időd lesz rá a rengeteg tanulnivaló mellett!

2010. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

De hát hogy hagyhatnám örökre itthon???

Még ez az egy hónap is nagyon nehéz, alig bírtuk eldönteni.... :(

2010. aug. 7. 13:32
 15/25 Akiteki ***** válasza:
60%

Már eldöntötted. Csak annyit javasoltam, hogy gondold át. Ha komoly egyetemre mész, rengeteg tanulnivaló lesz, nem biztos hogy lesz elég időd a kutyussal foglalkozni.

Az én lányom 300 km-re jár suliba, a koleszba esélytelen lenne kutyát bevinni. Sokszor még éjjel is tanul, nem tudna egy kutyát megfelelően tartani akkor sem, ha albérletben lenne. Hétvégén meg haza lehet jönni.

Csak mérlegeld ezeket a szempontokat is, hogy mennyire lesz jó a kutyusnak.

2010. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz.

Én jogra megyek, nem tudom ott mennyi időm lesz a kutyusra...de mégiscsak velem a legjobb neki, úgy érzem, mert anyukám is reggel meg késő délután van itthon, vagyis egyedül lesz a manóm ez idő alatt...

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 7. 14:30
 17/25 Akiteki ***** válasza:

Iszonyú sok. :))

De végülis ki lehet ülni a kutyafuttatóba is tanulni, amíg jó idő van. Ha vizsgaidőszakban végképp úgy érzed, hogy nem tudsz vele foglalkozni, legfeljebb egy hónapra hazaviszed Anyukádnak.

2010. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
utolsó hozzászólóval teljesen egyet értek, mert velem is így lesz :) 12:17es voltam
2010. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszi szépen! :)
2010. aug. 7. 16:02
 20/25 anonim ***** válasza:

Soha nem hagynám el a kutyáim. Olyan egyetemre nem is megyek ami messze van vagy nem jöhet a kutya. Ez van, lehet hülyének nézni! És nem valami lightos szakra járok, de ettől még tudok kutyázni és versenyezni nem egy kutyával! Nem értem miért hiszi azt mindenki hogy ha valakivel történik valami új akkor rögtön otthagyja a kutyáját és nem lesz képes többet gondozni! Nem magából kell kiindulni!

Kérdező drukkolok neked, teljesen természetes hogy ennyire fontos neked ez a kérdés. :)

2010. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!