Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan fárasztja le a...

Ki hogyan fárasztja le a kutyáját?

Figyelt kérdés
Járunk agiliti suliba de az csak heti 3 nap. Olyan típusú kutyák akik bírnák vele a tempót nincsenek a környéken, a labdát elég hamar megunja. Így ötletek kellenének mert a napi 4 séta úgy látom nem elég neki, legalábbis este nem igazán alszik.

2020. szept. 24. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Hú heti 3 agility, napi 4 séta, 2x 15-20 perc mentális foglakozás naponta és nem fárad el... jó pörgős kutyád van :D

Átlagos esetben a coursing-et ajánlanám, egy magyar agarat ismerek, akivel heti 2x járnak, utána két napig vegetál a kutya, annyira elfárad tőle, de ő az a sztereotíp agár, amelyik ha jól kifutja magát utána tökéletes kanapékutyává változik, szóval ez nem tudom nálatok mennyire működne.

Az viszont szerintem nagy dolog, hogy egy agár elbír napi 2x 15-20 perc mentális munkát, ha tényleg csak arról van szó, hogy ennyire sok az energiája a kutyának én ezzel kezdenék valamit, vagy elkezdeném kicsit növelni az időtartamot vagy egyre bonyolultabb feladatokat tanítanék neki (nyilván olyan feladatoktól sokkal kevésbé fárad, ami már a könyökén jön ki), esetleg olyanokat csinálni, ahol neki is gondolkoznia kell, lehetőleg minél többet, az sokkal fárasztóbb mentálisan és ha ezt élvezi és bírja, akkor beválhat, mert az szerintem nagy alapigazság a kutyázásban, hogy mentálisan sokkal hamarabb fáradnak, mint fizikailag, feltéve ha jól van összerakva a tréning. Szóval én első körben új dolgok tanításával próbálkoznék, esetleg formálás, do as i do, olyasmi, ami érdekes a kutyának, változatos, de mégis gondolkodnia kell közben, használnia kell a logikai képességeit.


Amúgy írod, hogy elég ideges jellem, nem lehet, hogy valamilyen frusztrációt vezet le azzal, hogy éjszaka is mászkál, esetleg valamilyen kényszercselekvés, vagy hogy olyankor nem érzi magát biztonságban? Szóval, hogy nem a lefárasztással van probléma, hanem valami rossz beidegződés miatt csinálja?

2020. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6%
Lezer pointerrel intervallum futtatas sotetben fuvon. Orakig elvan vele az enyem.
2020. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Hogy labdáztok - simán egyet eldobsz, visszahozza/leteszi/eldobod?

Csak mert nekem nem ennyire zsizsik a kutyám ugyan, de ezt a fajta labdázást 2 dobás után elunja és úgy gondolkodik h hozza vissza, akinek két anyja van. 😀 egy kutyás pasastól kaptam a tippet h szerezzek be két zsinóros labdát és azzal labdázzunk - egyiket dobom, amint hozza és ideér már dobom a másik labdát a másik irányba. Odavan érte, imádja! És mivel nincs holtidő, folyamatosan nyomja és hamarabb lefárad.

Esetleg egy próbát megér, ha nem így labdáztok. 🙂

2020. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
98%
A coursinget próbáld ki vele, vagy vidd el agárpályára, ha van rá lehetőség.
2020. szept. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Heti 1-2 agility, heti 1 ökt foglalkozás, heti 2 canicross, heti 1 obedience, a többi napokon pedig séta közben az obedes feladatokat gyakoroljuk. Hétvégente, ha az időjárás engedi, 10-15 km-es túra.

Kutyák közé nem viszem, akitám van, és nem minden kutyával kompatibilis. De ezzel a foglalkozással sikerül kellőképpen lefárasztani mindennap.

2020. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ami még eszembe jutott: ha agarad van, gondolom elég erős vadászösztöne van. Flirt pole-lal lehetne fárasztani, én innen rendeltem a kutyámnak: [link]

Ezzel is nagyon jól le lehet fárasztani, és így a vadászösztönét is kiélheti. Illetve ha van lehetőség a közeletekben, akkor a coursinget érdemes lenne kipróbálni (én már régóta tervezem, de sehol sincs lehetőség Baranya megye közelében).

Egyébként a leírásod alapján nem csak a foglalkozásigénye magas, hanem úgymond nincs rajta "kikapcs" gond. Ezzel kapcsolatban érdemes lenne oktató segítségét kérni, tanítható, de egyes kutyáknak nehéz megtanítani, hogy van, amikor nyugton kell lenniük.

2020. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!