Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyat nem tanacsos etetni a...

Kutyat nem tanacsos etetni a kutyaiskola napjan?

Figyelt kérdés
Ezt az egyik oktato mondta,hogyha aznap etetve van,akkor nem lesz motivalt...en ezt nem tartom jo otletnek mert nem akarom eheztetni azert hogy utana kuncsorogjon a kajaert,en sem orulnek ha nem kaptam volna reggelit amig meg nem csinalok valamit itthon...Este 7fele kap vacsit es reggel 7kor reggelit,szerintem eleg nagy eheztetes lenne neki ha masnap kimaradna a reggeli es csak vacsorat kapna,vagy en latom rosszul?szerintetek ez hulyeseg,vagy van benne valami?7honapos a kutyam
2020. okt. 7. 02:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Az én kutyámat annyira nem lehet kajával motiválni, hogy nekem azt mondta az oktató, hogy se aznap, se előző nap ne adjak neki enni. Hát így valamennyire valóban érdekelte a jutalomfalat, de nehezen valósítottam meg, mert ha éppen a kutyaiskola előtti-előtti nap rosszevő napja volt és a kutyaiskola előtti nap nem kaphatott enni és a kutyasuli nap is csak este, a suliban, akkor az már 3 nap éhezés. Hát ezt nem nagyon mertem kivitelezni.

Ő úgy van vele, hogy neki az a buli, ha kutyák közt lehet és baromira nem érdekli olyankor néhány virslikarika. Én emiatt és mert az oktató agresszív is volt a kutyával, abbahagytam a kutyaiskolát és elkezdtem falkasétákra járni. Ott se kell neki a virsli, de legalább boldog és boldogan szocializálódik. Úgyis csak ezért vittem a suliba is. A sétánál meg majd egymáshoz formálódunk az évek alatt. Sosem voltam valami nagy kutyanevelő, nem is csináltam jól sok mindent, de az én kutyámat nem lehet jutalomfalattal motiválni, mert nem érdekli annyira az evés. Éheztetni meg nem fogom.

2020. okt. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Miért lenne kínzás egy olyan állatnak, aki napokig gond nélkül kibírná kaja nélkül?


Keress másik oktatót, de ahol jutifaliznak, ott ez egy általános tanács.


Nem kell éheztetni a kaját, csak nem tudom mivel akarod motiválni a képzetlen kutyád, ha reggel benyomja a reggelit, jó hogy nem fog megmozdulni és megcsinálni egy olyan feladatot amihez kéne egy kis motiváció...


Mivel nekem csak vacsorázott, ezért sose módosítottam kajaadagján, így is megtett mindent a jutalomért. Ha a kutyád jobban motiválható játékkal, akkor jelezd az oktatónak, hogy ti azzal csináljátok a jutalmazást.


Nyilván ez egy tanács, egy képzett emberé, nem kötelező megfogadni.


De melyik ember vállal szívesebben egy kis plusz munkát? Aki kőgazdag vagy aki szegény?

2020. okt. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem lesz semmi baja ha nem kap reggelit.🙂
2020. okt. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kaját nem kell éheztetni, elnézést, épp hogy felkeltem 😌😌
2020. okt. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy nagyon kutyafüggő is, van, aki bármikor bármit megcsinál kajáért, de vedd úgy, hogy délelőtt a suliba kapja meg a reggelijét.
2020. okt. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Mi a juti falat? Nalunk a nyers szarvashusert vannak oda.( barfozunk. Mas husokat szokott kapni alapbol)


A bolti jutfalat nem lehet tul izletes. Azok a kis szaritott dolgok.


Ha reggel este eszik a kutya es este van az oktatas,akkor meg reggelit kaphat szerintem aznap.

2020. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sokszor hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a kutya ragadozó állat és mivel velünk él inkább emberi viselkedésmintákat, szokásokat tulajdonítunk nekik, pedig egy kutya igényei, szükségletei biológiailag még mindig sokkal közelebb állnak egy vadon élő ragadozóéhoz, mint az emberéhez.

De gondold úgy, hogy lényegében az ember is azért jár dolgozni, hogy legyen mit ennie, legyen tető a feje felett, meg tudja szerezni azokat a dolgokat, amire vágyik, ez motiválja, kvázi mint ahogyan a kutyát is. Ragadozó állatként mindig meg kellett dolgoznia az ételéért, a vadászat komoly fizikai és mentális munka volt számára, ezt az alapvető tulajdonságot, ösztönt használja ki a jutalmazáson alapuló tanítás is.

Ha délelőtt van a foglalkozás semmiképp ne adj neki reggelit, egyrészt mert tele hassal nem is egészséges, ha aktívan mozog, másrészt meg mert a suliban úgyis rengeteg kaját fog kapni (nálunk egy foglalkozáson szinte mindig elmegy kb. fél kg hús, ami jóval több, mint a napi adagja), szóval ne aggódj, biztosan nem fog vacsoráig éhen halni :)

Ha délután van a foglalkozás akkor se aggódj, egy 7 hónapos kutya már bőven abban a korban van, hogy nem viseli meg az, ha a napi két étkezésből az egyik hetente egyszer kimarad. És az egyáltalán nem baj, ha "kuncsorog" a kajáért, hiszen a tanítási folyamat során erre a motivációjára tudsz majd építeni, ezzel fogod rávenni, hogy minél gyorsabban, minél ügyesebben csinálja a feladatokat, ami mint írtam, neki egy teljesen természetes dolog, ösztönösen benne van, hogy az élelemért meg kell dolgoznia, csak ezt el szoktuk felejteni.


Egyébként meg a kutyanevelésben két alapmódszer van, vagy bünteted, ha nem csinálja meg, amit elvársz tőle vagy jutalmazod, ha jól csinál valamit, szerintem az utóbbi sokkal szimpatikusabb és sokkal eredményesebb is. Ehhez viszont az kell, hogy a kutyát tudd motiválni. Nyilván a jó motiváció felépítése egy nagyon hosszú folyamat, nagyon egyedfüggő (van olyan kutya, amelyik egy szem száraz tápért is hajlandó bármit megcsinálni meg olyan is, amelyiket a legillatosabb virsli sem fogja eléggé érdekelni), de ezt majd nektek kell kitapasztalni, neked kell megismerni a kutyádat. A több napos "éheztetésnek" (amit az 1-es írt) én sem vagyok a híve, olyankor máshogy kell felszínre hozni a kutya motivációit, de az, hogy a napi adagjának egy részét a kutyaiskolában munkáért kapja meg teljesen természetes dolog. Az én kutyám például rendkívül motiválatlan volt, makacs, de közben baromira érzékeny is, egy idő után megelégeltem és eldöntöttem, hogy csak feladatért fog kapni enni, mert másképp nem tudtam volna tőle semmilyen komolyabb munkát elvárni és azóta teljesen megváltozott, sokkal lelkesebb, de sokkal kiegyensúlyozottabb, boldogabb is, nagyon megerősítette a kapcsolatunkat az, hogy minden etetésnél van egy "közös munka," amit ő egyáltalán nem teherként él meg, élvezi, hogy van sikerélménye és hogy foglalkozom vele. Szóval én abszolút úgy látom, hogy semmilyen negatív hatása nincs annak, hogy feladatért kap enni, sőt, nekünk ez így kifejezetten bevált.

2020. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Száraz jutalomfalatot semmiképpen sem ajánlatos adni. Nem finom, félrenyeli a kutya, szomjas lesz tőle, porlad, akkor köhög tőle a kutya... Csupa olyan dolog, ami akadályozza a tanulást.


Legegyszerűbb a virsli vagy valamiféle sajt, ki kell tapasztalni, hogy mi a kedvence.

2020. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igaza van az oktatónak, suli előtt nem adunk enni. Egyrészt ne teli gyomorral dolgozzon a kutya, másrészt jó, ha éhes és kajával is motiválható.

Semmi baja nem lesz egy 7 hónapos kutyának, ha aznap nem kap reggelit.

2020. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,csak csóri már fél órával a kajája előtt el nem mozdul az ajtóból,meg nyüszög is már sokszor,biztos fura lenne neki ha a semmire várna,aztán nincs szívem megcsinálni vele:D egyébként napközben is tanítgatom jutalomfalattal,szerintem csak azt hagyom ki majd a napjából,suliba csak virslit kap,persze hogy már annyira nem motivált a 20. virsli darabnál,itthon is mindig változatosan kap,mert egy idő után ráun ha ugyanazt kapja,és már nem érdekli utána...Na meg Akita,pont az a fajta,aminek örül az ember ha a 2. dolog után nem makacsolja meg magát,ő meg tök ügyes mindig,már mindent tud amit egy kutyának kell,csak szocializálni vittem el,hát nem is olyan szinten van mint ezek az utcabeli kutyák akiket kibasztak a kertbe és még 1 fűszálat is megugatnak,annyira mélyen nem akarok bele mélyülni,csak az volt a cél hogy megszokja a többi kutyust is,de játékidőben se nagyon foglalkozik velük,olyan antiszoc mint én:D
2020. okt. 7. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!