Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok...

Milyen kutyafajtát ajánlotok ami jól megvan panelban, de mivel 1-2 hetente szoktunk nagyobb túrákat is tenni, oda is tudna velünk jönni? Kis vagy közepes méretű kutyára gondoltam.

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 21:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
82%
A nagy állat pszichológus, akkor légyszíves sorold fel az észérveidet amiért a panelban való kutyatartás kész állatkínzás. Panelban van egy 14 éves corgim és kutyabaja de hallgatom :))
2020. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
16%
Ej ej mik vannak
2020. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván egy komondor nem bentre való, annak ellenére, hogy úgy néz ki, mint egy óriási szőnyeg. :-) De azért nagyon sok kutya remekül elvan lakásban, ha az igényei ki vannak elégítve. Rövid szőrű kutya, kistestű kutya (szőrhossztól függetlenül) télen megfagy kint (talán a puli az egyetlen kivétel, de ő meg erre lett tenyésztve. Ráadásul vannak nagyon gazdacentrikus kutyák, akiket kínzás kizárni még kertes házban is. Ilyen az összes olyan kutya, akiket segítőkutyának alkalmaznak. Apropó, segítőkutyák, ilyen alapon egy panelban élő vaknak ne legyen vakvezető kutyája? :-) Szerencsére ez nem így működik. :-) A vadászkutyák is a gazdi közelében érzik jól magukat. Régi festmények között is több olyan van, amiken azt ábrázolják, hogy a kutyák bent voltak a gazdikkal.
2020. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az én kutyám örül a panelnak is.

Melegben van és nem ázik-fázik, rendszeresen rendes kosztot kap tiszta tálban és friss vízzel, bárhová fekszik tiszta és ápolt marad,eü sétája ha itthon vagyok annyi van amennyit csak akar, emellett mozgatva is van játék által is odalent a friss levegőn, találkozik más kutyákkal is, a ház minden fekhető pontja kényelmes és nincs korlátozva sem.


Ezerszer jobb egy átlagos kutyának a gazdája mellett a kényelemben és szeretetben mint kint ""házőrzőként"" ellátni a riasztó feladatát.

A társasági kutyákat eleve gazdi mellé tervezték, a munka kutya erősen függ a gazdától, a terápiás kutya is kontaktust igényel..


Egy Őrkutya elvan kint, mert arra lett tenyésztve. Minden más zinte kivétel nélkül falka, társaság igénylő.

Kitenni, egyedül hagyni kínzás.

De látszik is. Becsavarodva ugatnak egész éjjel, a gazdik meg tojnak rá még akkor is, ha már a szomszéd veri az ajtót, hogy amúgy kint a kutya és be kéne vinni..

2020. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!