Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtartsam a kiskutyát?

Megtartsam a kiskutyát?

Figyelt kérdés
A lányom hozott nekem egy kiskutyát.Volt egy másik elpusztult...nyugodt természetű volt...Rettenetesen sajnálom a kiskutyát nincs hozzá türelmem...sokszor idegesít a túl aktivitása. Nem tudom mi tegyek....mostanság eléggé depis is vagyok...nem ilyen gazdát érdemelne....

2020. okt. 17. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ne, keress neki egy gazdit, aki szeretné.
2020. okt. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne! Az teljesen abszurd, nonszensz, hogy a lányod fogja, és odalök neked egy élő lényt (direkt írtam két szóba), mert ő úgy akarja. Majd akkor legyen kutyád, amikor te akarsz, és az, akit te akarsz! (Honnan hozta? Megfelelő helyre tudja visszavinni?)
2020. okt. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy érzed hogy nem vagy képes ellátni akkor inkább adj túl rajta. Ha sokszor vagy ideges miatta csak rajta csapódna le nem éri meg megtartani. Bár a depressziódon lehet javítana mivel sétálni kéne vinni lehetne vele játszani, de ha úgy érzed akkor inkább tényleg keress neki gazdát. Bevallom mikor hozzánk került kiskutya utáltam mert nagyon hebrencs volt nagyon sok gondom volt vele, már 3 éves és a legszófogadóbb, legaranyosabb kutya lett, de akkor sokszor gondoltam rá hogy kár volt elhozni mert csak a baj van vele. De persze ez csak az én tapasztalatom
2020. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Lehet a sors akarta igy, hogy mielott elmélyülnél a depresszióban az utadba sodort egy aktiv kiskutyát.


Lehet pont erre lenne szukseged, hogy kibillenj a jelenlegi állapotodból.


Lehet nem véletlenül adta a lanyod a kutyust, talan azt szeretne, hogy valami történjen mar veled.


Lehet?

2020. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Szivbeteg vagyok ezert kerékpároztam az egeszsegemert. Lett egy kutyam, azóta nem kerekparozom. Aggódtam, hogy akkor most mi van az egeszsegemmel? Doki megnyugtatott: jobbak az eredmenyeim a kutyasetaltatastol mint amikor meg kerékpározással tartottam magam karban.
2020. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Mond meg a lányodnak, hogy csak akkor tartod meg ha garanciat ad ra, hogy atveszi a kiskutya gondozasat ha te véletlenül meg is feladnad.
2020. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon szerethet a lányod, nekem valahogy ez az érzésem ettől a nem túl szerencsésen elsült gesztustól.

A kiskutyák hálásak, igénylik a szeretgetést, törődést, a róluk való gondoskodás rengeteg egészen különböző betegség (fizikai és / vagy mentális) tüneteit enyhíti a kötődési kapcsolat és a rendszeresség miatt. Eleinte - pláne depressziósként - érezheted nehéznek, de ha sikerélményed van (boldog, vidám kutyus, aki farkcsóválva örül neked), ez átlendít majd, és működni kezdhet a dolog.

Kicsit olyan, mintha a lányod ilyen módon próbálna "távszeretni" téged: amikor ő nem lehet jelen, a kiskutya legyen az, aki mellett sosem vagy magányos.

Sajnálom, hogy most elbizonytalanodtál, remélem akad olyasvalaki, akivel esetleg közösen mehettek sétáltatni vagy megbeszélhetitek a "kutya-dolgokat" (szobatisztaságra szoktatás, oltások, egyebek), így könnyebben belerázódnál.

Jelezd azért a lányodnak, hogy erősen rezeg a léc, így nem ártana, ha át tudná venni a kuytust, ha neked most nem segít, hanem csak a problémát látod benne. Megsértődni biztosan nem fog, nyilván tudja, hogy a jószándékot látod az ötletében.❤

2020. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Azért ez nem egy Disney Pixar rövidfilm, ahogyan itt néhány válaszoló látja. A valóságban nem lesz törvényszerűen ilyen mesés életetek egymással. Valószínűleg csak még jobban belefásulsz az egészbe, amiért nem tudod gondját viselni, csak kiskutya pedig egy lelkisérült állat lesz. Inkább keress neki gazdit vagy vidd vissza, ahonnan hozta a lányod, kiskutyának még jó esélyei vannak gazdit találni.

Ha most nevelgeted egy darabig és később látod be, hogy nem megy, akkor felnőtt, sérült, neveletlen kutyaként esélye sem lesz.

2020. okt. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Ne.

Szerintem nem tenne jót neked, csak depisebb leszel tőle

2020. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos ez az iskolapéldája annak, hogy miért nem adunk ajándékba állatot.


Kérdező: én javasolnék egy gyors önvizsgálatot, hogy abból, amit érzel mennyi az alaptalan para, mennyi a sokkhatás / puppy blues és mennyi a tényleges összeférhetetlenség. Depressziós vagyok és szintén nemrég vesztettem el egy nyugodt kutyát. Szóval szerintem a "nem ilyen gazdát érdemel" az alaptalan. A "túl aktív hozzám", "nincs hozzá türelmem", "nincs hozzá energiám", "nem tudom megfelelően ellátni", "nem egyeztethető össze az életvitelemmel", "az előzőt nem tudtam még elgyászolni" stb. stb. teljesen valószerűnek hangzik.

A saját szituációdat csak te ismered, így ezt a döntést is csak te tudod meghozni. A leírtak alapján számomra nem egyértelmű, hogy melyik a felelős döntés neked és a kutyád számára, de én is inkább az új gazdi keresése felé hajlok.

2020. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!