Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan döntenétek? Megtartsam?

Hogyan döntenétek? Megtartsam?

Figyelt kérdés
Van egy ideiglenes kutyusom, aki már másodjára kerül vissza hozzám, legutóbb össze volt verve. Rengeteg alkalmatlan gazdi jelentkezik, szaporításra kellene nekik, meg ki akarnák rakni az udvarra, amikor csak 5 kiló és rövid szőrű. Rossz helyre nem akarom adni, még csak fél éves, de a rosszból már kijutott neki. A dilemmám az, hogy mi legyen, ha nem akad megfelelő gazdijelölt? Már most is nagyon domináns és határozott kiskutya. Nálam maradhatna 2. kutyaként. Mikor dolgozok, 10-12 órát vagyok távol, ilyenkor egyik ismerősöm levinné őket, este pedig le lennének mozgatva. De vajon egy kölyök lehet boldog így? A saját, ugyanilyen fajtájú kutyám kiegyensúlyozott ilyen életmód mellett, de ő már nem kölyök, 5 éves. Hétvégente sulizunk, és nagyokat sétálunk, és tanulunk is. Ti megtartanátok ilyen feltételek mellé? Másik ötletem már csak az, hogy a fajtamentőket megkeresem, de amennyire mód van rá, mégiscsak szeretném én is látni, hogy hova kerül.
2013. dec. 17. 13:06
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy te már döntöttél:) Persze, lehet boldog így is. Főleg, hogy "nagytestvér" van mellette, nem egyedül van abban a 10-12 órában.
2013. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért nem tartanám meg, mert eddig nem lett normális gazdijelöltje. Hozzátenném, hogy fajtatiszta, vagy jellegű kutyának ivarosan nem nagyon lehet értelmes gazdát találni, mert az első 20 jelentkező úgyis szaporításra vinné. Ivartalaníttasd, vagy hirdetsd meg ivartalanítottként, hátha lesz megfelelő gazdi.
2013. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, ez csak a legvégső terv, csak már most is végig akarom gondolni, hogy ha úgy alakulna. Továbbra is keresem a gazdit, de szeretek előre végiggondolni minden eshetőséget.
2013. dec. 17. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alkalmatlan gazdikat ki lehet szűrni,mondjuk ajándékozási szerződéssel,ivartalanítási kötelezettséggel.Ez alap a fajtamentőknél,ráadásul van tapasztalatuk a szűrésben is.A fajtamentőknél is tudhatod,hova kerül,illetve van beleszólásod,hova kerüljön,különösen,ha a jelöltek nálad nézik meg a kutyust.De nyilván meg is tarthatod,ha már szíved csücske lett időközben.Az ideális gazdi pedig mindig megérkezik csak türelemmel ki kell várni,ill.szűrni.
2013. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az ivartalanítási kötelezettség nem sokat ér sajnos...ivartalanítva kéne neki gazdit keresni, és akkor egyértelműen a szaporítókat nem érdekelne...maradnának azok, akik nem tudják hogyan kell tartani, esetleg kicsapnák ilyen időben:S hááát...milyen kutyus ő?mmint milyen fajta?
2013. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Törpetacskó.
2013. dec. 17. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én megtartanám....főleg, ha megszeretted, és ha ő is téged, plusz ha a másik kutyus is szereti.Egy kölyök akkor a legboldogabb, ha szeretik, etetik és lemozgatják. Ennyi. Ha ezt mindet tudod neki biztosítani, akkor én a helyedben megtartanám.


Olyan emberek léteznek, hogy elképzelni is rossz, így én magamban bíznék a legjobban...de ez én vagyok, én ezért nem bírnék idi lenni, mert akkor állatfarmom lenne...

2013. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kutyamániaa:)) válasza:

Kedves Kérdező!

Én mindenképen megtartanám, hiszen a másik kutyád is kiegyensúlyozott ahogy említetted és a kicsi még tanulni is fog a nagytól.. Ráadásul nálad szerető és biztos otthonra lelhetne végre!:)

2013. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsd meg!!! Vannak olyan gazdik, akik (a szükséges feltételek teljesítése mellett), de kénytelenek napközben egyedül hagyni a kutyájukat! Ettől azonban még nem lesznek rossz gazdik! Ezenkívül láttad a jelentkezőket és megtapasztaltad az előző örökbeadási kísérlet eredményét, tedd fel a kérdést: úgy boldog lesz? Aligha! Persze vannak szükségletei, amikről gondoskodnod kell (azt írtad ez meg van oldva ismerőssel),de egy kutyának a boldogsághoz szerető gazdi és otthon kell! Szerintem tőled ezt megkaphatja. Ja és extraként még egy játszópajtást, ha úgy tetszik egy pótmamit vagy pótpapit is kap, a másik kutyus által, szóval szerintem ez a legjobb esélye arra, hogy boldog legyen!
2013. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!