Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleim hogy...

Hogy vegyem rá a szüleim hogy bejöhessen a kutyám?

Figyelt kérdés
Minden álmom lenne ha bejöhetne a kutyám a lakásba, viszont világ életemben tiltották a szüleim. 2 kutyánk van, a kisebbet gondolom behozni, ő tacsi. Tisztasággal nem lenne gond, teljesen szívesen megfürdetem mielőtt bejön, szőre nem hullik. Szerintetek rá tudom venni valahogy anyuékat? Mindent megadnék érte hogy idebújjon mellém.

2020. okt. 17. 11:58
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

A másik golden retriver, ő világ életében nagyon pörős volt és szétrág mindent, ő tuti nem lenne jó bent.

Arról szó sincs hogy kint rossz helyük van, szigetelt kutyaházuk van pokrócokkal, csak néha nagyon vágynék rá hogy télen ne én fagyjak ketté ha időt szeretnék velük tölteni.

Utolsó, tudok ajánlani a fogyatékosságodra terapeutát. Érdekel?

Mindannyian nagyon szeretjük a kutyákat és arany életük van, csak ezt a benti dolgot ellenzik. Momentán biztos anyádék is hamar kiraktak.

2020. okt. 17. 13:46
 12/38 A kérdező kommentje:

Egyébként én is inkább a “kutyának kint a helye” változat mellett állok, ezért is csak pár órára lenne bent.

Nálunk is mindig kint voltak és nagyon is szeretnek kint, eszem ágában sincs beköltöztetni őket.

2020. okt. 17. 13:48
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
A golden retriver az egyik legtöbb foglalkozást igénylő kutyafajta, és vadászkutya révén nagyon nagy mozgásigénye is van. Erősen embercentrikus, és a legnagyobb kínzás számára az, ha kizárják. Olyan családnak tenyésztő nem is ad ki goldie-t, aki nem tud velük eleget foglalkozni, lefárasztani. Mentálisan, és fizikailag is le kell fárasztani, mert túl sok az energiája, unatkozik ezért rombol, lefoglalja magát.
2020. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

"csak pár órára lenne bent."

semmi értelme. csak megzavarod vele a kutyát, nem fogja érteni, hogy most miért lehet bent, máskor meg nem. télen kifejezetten káros, kint már megszokta a hideget, beviszed a fűtött lakásba pár órára, felmelegszik, aztán megint kidobod a mínuszokba. próbáld ki te, nem lesz jó érzés.

2020. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

#13 egy szót nem mondtam olyanról, hogy nincs elég helye a kutyának. Van egy focipálya méretű gyümölcsösünk, oda ki van engedve.

Nem azt kértem hogy vonjátok kétségbe hogyan tartjuk a kutyákat, hanem hogy érdemes e behozni a kutyust, és ha igen hogy:)

2020. okt. 17. 16:21
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

A tacsit érdemes bevinni, mert rövid szőrű, de akkor nem csak pár órára, mert sokkal könnyebben megbetegszik a kutya, ha felmelegedve kizárod a hidegbe. A goldie rendkívül embercentrikus kutya, és nem bírja ha nincs körülötte a családja. Egy normál munkaidőt (8 óra) sem bírnak ki a gazdájuk nélkül.

Azt te tudod, hogy a szüleid miért nem engedik be. Én írhatok akármit, ha nem tudom, hogy miért tartják kint a szüleid, mert valószínűleg nem érsz el vele semmit.

Egyébként mennyit foglalkoztok a kutyákkal (főleg a golden retrieverrel)? Ha a kutya rombol rág az azt jelenti, hogy unatkozik, és lefoglalja magát. A kert csak addig érdekes, amíg meg nem szokja (ez pár nap), utána már semmi új nincs benne, hiába nagy attól még unatkozik.

2020. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Sajna játszani nem tudok vele sokat, mivel egész nap suliba vagyok délután pedig későn érek haza és tanulok. Sajnos ez ellen nem tudok tenni, viszont ha hazaérek jól meg vannak szeretgetve.

A kertet a mozgásigényre mondtam, ott kirohanja magát.

2020. okt. 17. 17:05
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

#17 Igen csak miért rohangáljon, ha nincs semmi érdekes? Te sem rohangálnál magadtól órákig körbe-körbe a kertben, mert egyáltalán nem izgalmas. Esetleg a tacsival rohangál, de a tacsinak jelentősen kisebb a mozgásigénye, hamarabb kifárad. Persze, hogy problémás, ha nincs vele foglalkozva.

És nem téged hibáztatlak most kérdező, hiszen te gyerek vagy, hanem a szüleid. Minek visznek haza egy hatalmas mozgásigényű, embercentrikus vadászkutyát, ha nem foglalkoznak vele? Ráadásul a fajta házőrzésre teljesen alkalmatlan, szóval ez sem lehet indok.

2020. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Mivel apum vadász..(?)

És mindig ugyanannyi élvezettel futja körbe a kertet. Egy szóval sem mondtam hogy órákig van kint, hanem fut 8 kört és leadja a fölös enegriáit

2020. okt. 17. 17:33
 20/38 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem csak siman kerd meg oket … könyöröghetsz is … nyaggathatod is oket … igerj meg fut-fat, hogy milyen jo leszel es meg a spenotot is megeszed.
2020. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!