Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Veraaa05 kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy a kutyám bejöhessen?

Figyelt kérdés

Mindketten nagyon ellene vannak,hogy bejöjjön.Anyukám könnyebb eset,mert engedékenyebb és neki gyerekkorában volt egy kinti-benti cicája.Apu más.Ő nagyon makacs.Úgy nevelkedett,hogy a kutya kintre való.

(7 éves goldenünk van.Ilyen idős korban megtanulja-e a szobatisztaságot?)


2017. dec. 28. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetleg felajánlhatod, hogy kitakarítasz utána ill. ha beengedik, cserébe besegíthetsz egyeb házimunkába is.

Természetesen megtanulhatja a szobatisztaságot.

2017. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%

Egyáltalán minek akarod beengedni? Apukád nem véletlenül mondja ezt,a kutya kinti állatt. Nem egy hörcsög vagy macska..

Hogy értelem is legyen a válaszban:

Érvelj nekik legjobb tudásod szerint. Hoznék példákat hogy segítsek, de nem tudom, hogy ennek mi értelme van, miért akarod betessékelni, illetve azt,hogy egyáltalán hogy lehet érvelni mellette.

Nem hiszem, hogy ilyen korban még rá lehet szoktatni a szobatisztaságra, igazából az is kérdéses hogy érdemes-e. Valószínű, hogy még a kutyának sem tenne jót ekkora változás.

2017. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Előző vagyok, mindent tapasztalat alapján írtam.
2017. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2# nem bűn hülyének lenni vagy más elvet vallani, de legalább ne oszd a hülyeséged másoknak mert lesül hogy nem értesz hozzá. Meg tudja tanulni a szobatisztaságot és sokkal jobb lenne neki bent mert sem az izületei nem roncsolódnának és még a gazdival is lehetne ami egy ilyen családcentrikus fajtánál csak jó lehet. Nem tudom hogyan győzhetnéd meg a szüleid, de ne add fel és ne hallgass az olyanokra mint a 2. válaszoló
2017. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2.Ha nem akarna bejönni természetesen nem erőltetném!Pont 2 rossz állatot hoztál fel példának.Hamarabb beengednek egy kutyát a házba,mint egy hörcsögöt vagy macskát.Miben jobb egy macska?Semmivel.Sőt.Sok betegséget terjeszt.Valószínúleg szívesen bejönne mivel minden reggel ott ül az ajtó előtt.Volt már olyan,hogy be is szökött.Most is annyira sajnálom,hogy tüzijátékoznak és ott gubbaszt a házába még enni is fél kijönni.:(
2017. dec. 28. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Van zsebpénzed? Én első körben elvinném a kutyát kutyakozmetikába, ahol megfürdetik, kifésülik a szőrét, egyszóval nem egy büdös, nyakig sáros kutya járkálna a házban, ami gondolom elsősorban zavarná a szüleidet. Szerintem így jobban engednék, főleg ha utána te rendszeresen tisztán tartanád.


Amúgy a kerti kutyák rendszerint automatikusan szobatiszták, hisz ahhoz vannak szokva, hogy kint végezzék a dolgukat és nem a házba. Ha dolog lenne, úgyis jelezne vagy látnád te is rajta, hogy keresi a helyét, ilyenkor csak kiengeded és megdicséred ha sikerült.

2017. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Majdnem 13 vagyok.Van zsebpénzem.Kitudnám fizetni a kozmetikát.
2017. dec. 28. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
milyen fura akinek igaza van azt mért pontozzák 0%-re,mert nem agyhalott .mit keresne a házban egy állat de az se normális aki be akarja vinni .
2017. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as, nekem 4 kutya lakik bent, köszönik szépen jól vannak, nem óhajtanak kint lenni a hidegben, jobban érzik magukat mellettem, alszanak és szólnak ha pisilniük kell. Sajnálom hogy a te IQ-d nem fejlődött fel odáig, hogy a kutyák TÁRSállatok nem pedig DÍSZállatok.
2017. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a juhászktyám, semmi féle küszöböt nem hajlandó átlépni(csak kis korában jött be egy párszor). A kis kutyánk pedig kinti benti, de inkább kinti(télen van bent, ha hideg van és néha ki be járkál,) magától lett szobatiszta, megszokta,hogy a kezdetektől kint végzi a dolgát és bent ezért nem csinálja....szerintem a tied is hasonlóan cselekedne mint a kis kutyám vagy be se menne a házba, mint a nagykutyám(bár az gondolom már véletlenűl is megtörtént,hogy bemet a házba).:).
2018. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!