Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyre több embernek...

Miért kell egyre több embernek mindenáron "divatkutya"?

Figyelt kérdés
Ma voltam az állatorvosnál és nagyon elkeserítő volt látni, hogy a 6 kutyából akik ott jöttek mentek egy kivételével mind bucikutya volt!!! Amellet, hogy tele a világ szenvedő meg szemét módra kidobott kutyusokkal még a nyomott orruknak köszönhetően köztudottan egy életet szenvednek végig tulajdonképpen fuldokolva.
2020. okt. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
49%
Én azt sem értem, minek tartanak emberek 40nm-en panelba zárva kutyákat, sokszor németjuhász termettel. Aztán leviszik naponta 2x oldalba h_gyoztatni a házfalat meg trécselni a járdán az ismerősökkel. De én vagyok a maradi.
2020. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
89%
Jaj mit fogtok ti itt kapni, Kérdező és 1-es kommentelő.....
2020. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim válasza:
33%

Szerintem az nem kéne, hogy téma legyen, hogy kinek milyen kutyája van, szerintem nem kéne más dolgába beleszólni. Mindenki olyat próbál választani, akivel úgy gondolja, hogy jól kijönne, aki tetszik neki.


Viszont ha lát az ember képet az elaltatott kutyákról, akkor azért az befolyásolni tudja a szemléletét.

2020. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
62%
Egy mai prolinak kötelező kutyát tartani azért. Divatcikk lett. Rossz nézni szerencsétlen ösztönüktől megfosztott ösztönlényeket, akiknek nullát ér az életük
2020. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert sajnos sok ökörnek csak státuszszimbólum a kutya. Nőknek kis cuki barinő akit táskában lehet cipelni meg jól néz ki az instán, pasiknak meg faroknövelő.

Lehet hogy most le leszek pontozva, de szerintem felelős, tudatos kutyás vagy örökbefogad egy kis árvát, vagy tenyésztőtől vesz egy egészséges, nem agyontenyésztett fajtát (tehát nem a levegőért küszködő bucik, nem a mopsz akinek mintha mindjárt kiesne a szeme, nem a görbe hátú show vonalas nj, stb). Felelős kutyatartó nem támogatja az agyontenyésztést.

2020. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
72%
Munkakutyat, valamire kitalalt fajtat mint pl a vadaszkutyak es az ilyen komolynak nevezheto kutyakat ritkan szokas varosban tartani, az ilyen kutyak inkabb videken vannak. Varosban viszont tokeletes a "bucikutya" … erre van kitalálva.
2020. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
42%
4-es a te emberi osztoneid is erosen levannak korlátozva (nem csinálhatsz azt amit akarsz), pedig meg ivartalanítva sem vagy. Mi bajod a kutyákkal?
2020. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
55%
7: Igaza van. Ezek a "divatemberek" fujjolnak a láncon tartás ellen kertes házban, ő maga meg a dán dogot tartja a félszobában meg a kanapén, ahol sem mozgástere, sem semmije nincs meg szerencsétlennek. Szerintem erre gondolt a 4-es a "korlátozás" alatt. Ott hagyja egyedül, amíg ő melózik 8-12 órát, majd hazamegy és posztolgatja vele az instaképeket. Lakásba NEM való kutya, de sajnos ez egyre több ember agyáig nem jut el.
2020. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk Bichon Havanesünk van, és egész egyszerűen azért, mert ez a kutya fatja tetszett. Biztos nagyon szar ember vagyok, hogy nem pedigrés, spanyol hódítókig visszavezethető alomból került hozzánk több százezrekért. 2,5 éves EDDIG lekopogom makk egészséges. Mindenből a legjobbat kapja, hordjuk kutya kozmetikushoz, fent alszik velünk az ágyon, minden nap játszunk vele. Nem, nem státusz szimbólum, nem is tatyóban hordott barinő, hanem családtag. Jobban bánunk vele, és szebben beszélünk hozzá, mint sokan a gyerekükkel.
2020. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
72%

#8

De, lakásba nagyon is való kutya- ha megfelelően számára az az életmód és le van mozgatva. Egy tacskó szerinted hol éljen? Kint a kertben, 5 kilósan, rövid szőrrel, télen mínusz fokban?

2020. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!