Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám,8...

Mit csináljak, ha a kutyám,8 hónapos korára sem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Sokat járunk le vele,dicsérjük,ha lenn végzi a dolgát,meg minden.A kakit általában lenn végzi,és pisil is lenn,de elég sokszor pisil a lakásba is.Mostanában rászokott arra is,hogy amikor ráadom a pórázt,hogy megyünk le,akkor gyorsan odapisil az ajtó elé,persze belülre.
2010. aug. 9. 09:09
 1/6 Bozsikrisz ***** válasza:

Mekkora kutyáról van szó? Úgy értem méretre. És milyen nemű?

Ha öleb, akkor vedd föl, tedd rá a pórázt, és vidd le kézben. Csak nem pisil le Téged:) Meg fogja tanulni, kitartás.

2010. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont ezt csinálta, főleg reggel. Aztán azt csináltam,hogy abban a percben ahogy kinyitottam a szemem, fogtam és szaladtam ki vele.Pizsamában, arc és fogmosás nélkül, de megérte. Azután vittem ki kb óránként. Egy idő után megszokta.Lényeg hogy nagyon sokszor vidd le, nem túlzás 1-2 óránként.
2010. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
10 kilós,szuka spániel.Már jó lenne,ha tudná,mert hiába takarítok állandóan,nagyon kellemetlen szag van.Az sem esik jól,hogy a kutyafutattóba,mindenki azt meséli,hogy az ő kutyájuk 4-5-6 hónaposan teljessen szobatiszta volt.
2010. aug. 9. 11:41
 4/6 Bozsikrisz ***** válasza:

Első vagyok, az én kutyám is 4 hónaposan tök szobatiszta volt:D

No ezt nem azért mondom, hogy bosszantsalak, a kutyák nem egyformák, a gyerekek sem ugyanannyi idősen szoknak le a pelusról.

Egyébként én is azt csináltam, amit második írt. Reggel fölkeltünk, kutyát föltettem olyan helyre, ahol nem tud pisilni, gyorsan pizsamacsere, kézben le, és a fűben tettem csak le:)

2010. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,csak örül és ezért pisilbe ilyenkor.Hányszor viszed le és meddig vagy vele lent?Ha kint végzi a dolgát,akkor megdícsérni ha bent,akkor megszidni kell és gyorsan olyan helyre kell vinni ahol szabad pisilnie.Ha meg éjszaka pisilbe,akkor én egy darabig estére felvenném a vízét.Hányszor pisil egy nap?Mit eszik?
2010. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Jaj, ne is mondd! Nekem is volt ilyen kutyám. 4 hónapig kennelben volt a tenyésztőnél, onnan cseppent lakásba.

Nem hogy véletlenül bepisilt, de órákig sétáltunk lenn, a végén ott toporgott a kapuban: "Menjünk már haza, mert nagyon kell kakálni." A környék legnagyobb domestos fogyasztója voltam.

Az volt a gond, hogy egyáltalán nem volt domináns. Aztán a 2. tüzelésekor rájött, hogy minden kan neki szeretne udvarolni, ha hagynám, és kinyílt a csipája, onnan kezdve minden bokrot megjelölt és soha többé nem volt baleset itthon. Nem tudok jobb tanácsot adni, mint türelem. Átérzem a helyzeted.

2010. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!