Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya vagy kettő?

Egy kutya vagy kettő?

Figyelt kérdés

Család vagyunk 2 kisgyerekkel (2 és 5 évesek), tavasszal fogadtunk örökbe menhelyről egy kamasz kutyát, jövő hónapban lesz 1 éves, ivartalanított szuka. Ő egy végtelenül kedves, okos és barátságos kutyus, emberrel és állattal egyaránt. Nekem úgy tűnik, hogy boldog velünk, sokat foglalkozunk vele, sétálunk, játszunk, tanulunk stb., de nagyon látom rajta, hogy igényelné a kutyatársaságot. Néha meg tudjuk oldani, hogy tudjon kicsit játszani más kutyákkal, de sajnos nem rendszeresen. A két közvetlen szomszédunknak is van kutyája, ha kint van a mienk, állandóan a kerítésnél van és haverkodik valamelyikükkel, mindig minden kutyával nagyon szeretne játszani. Szóval elgondolkodtunk rajta, hogy esetleg legyen még egy kutyánk, valami hasonló méretű, alkatú, mint ő.

Viszont nekem, bár egész életemben volt kutyám, mindig egyszerre csak egy, nincs tapasztalatom abban, hogy milyen, ha többen vannak. Nyilván dupla felszerelés, dupla kaja, dupla pénz, az rendben van, az anyagiak szerencsére nem jelentenek gondot, hely is van, nagy kertes házban élünk, bent is, kint is bőven elférnek. Amit nem igazán látok át, hogy mennyivel nehezebb két kutyával? Feltételezem, valamennyire lefoglalják egymást, de nyilván mindkettővel kell foglalkozni nekünk is, nem az a cél, hogy akkor mostantól elvannak ketten, minket meg hagyjanak békén. Sokat vagyunk itthon, mindkettőnknek olyan a munkája, hogy ezt lehetővé teszi, úgyhogy az átlagnál többet tudunk kutyázni, de nyilván nem egész nap. Akiknek több kutyájuk van, hogy látják ezt? Kölyök, vagy max kamasz kutyában gondolkodunk, egyrészt, a gyerekek miatt, másrészt, mert van egy cicánk is, akihez szintén hozzá kell szoknia, ezek kölyökkel nyilván könnyebben mennek.



#kutya #örökbefogadás #kutyatársaság
2020. okt. 22. 20:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, mindegy ki mit ír.

Ha. A te kutyád elfogadja a másik szukat, akkor mi a kérdésed?


Minden kutya más.

Mi csak a nagy atlagrol beszélünk, de ha a te kutyusos befogadja ,és te ezzel tisztában vagy mi a kérdés?


Egyébként tisztellek és felnézek rád, hogy ennyire foglakozol vele, és meg egy másikat is magadhoz vennél.

Ráadásul jó helyen is van.


Te is.erwd a mostani kutyad, szerintem bizz a saját megerzesedbem.

Jó helye lesz nálatok.

2020. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
57%

Ismered...



Bocs a sok hibáért.

2020. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Banna97 ***** válasza:
100%

Szia! Nekem két hím kutyám van és nagyon jól el vannak egymással. Az egyikük egy német juhász 2 éves, másikat egy évesen hoztuk el ő kisebb fajta szoba kutya.

Szerintem kutyánként változó, hogy melyik melyiket követi/ utánozza, nálunk pl a nagy megy a kicsi után.

Van egy macskánk is vele is nagyon jól kijönnek.

Szerintem jó gondolat még egy kutya nektek, az írásodból látszik, hogy állatbarát család vagytok, és biztosan jól érezné magát nálatok az új jövevény.

Meg van a megfelelő környezet, biztosítva van neki minden. Úgyhogy nyugodtan vágjatok bele, nem fogjátok megbánni, hogy ketten őrzik a házat:)

2020. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igazatok van, az a lényeg, hogy a mi kutyánk mit szól a másikhoz, és hát úgysem hozzuk haza anélkül, hogy bemutatnánk őket egymásnak. Sőt, a menhely kérni is szokta, hogy ha van meglévő kutya, akkor a leendő gazdik őt is vigyék ismerkedni. Így azért kiderül, ha nem kompatibilisek. De annyira nem aggódom, eddig még soha senkivel nem volt baja.
2020. okt. 22. 21:52
 15/27 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy azonos vagy ellenkező neműt néztek a meglévő mellé, úgyis össze kell ismertetni a kutyákat, mielőtt az új kutyus beköltözik, akkor látjátok, hogy kijönnek-e vagy nincs szimpátia. Ez nagyon egyedi, hogy egy kutya hogyan jön ki más kutyákkal. A szukák általában ösztönösen jobban kijönnek mindkét nemmel, ez onnan jön, hogy ők nevelik a kölyköket, mindkét nemet, a kanok kevésbé veszik ki a részüket. De ez egyedenként lehet más. Több kutyás tenyésztőknél is jól megvannak azonos nemű egyedek is. Egyik szomszédom kutyakiképző, két kan spánielje van, és jól megvannak. Viszont ismerek a környéken olyan kutyát is, szukát és kant egyaránt, akik az azonos nemű fajtársaikat nem viselik el.
2020. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én azért annyit hozzátennék ezekhez a jelenleg tényleg vattacukros álmokhoz, hogy azt azért kalkuláld bele ebbe, hogy nem biztos, hogy az új kutyus is olyan kezesbárány féle lesz, mint a meglévő vagy lehet, hogy majd a foglalkozás hatására azzá válik Ő is, csak lehet több vagy nehezebb munka lesz. Ha ezzel a gondolattal sincs gond, akkor hajrá a kettő!
2020. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
16: pontosan ez a dilemma fő oka. Ha tudnám, hogy ilyen lesz, nem is nagyon gondolkodnék, de én is tartok tőle, hogy problémás lesz. Volt régen makacsabb kutyám, bírtam vele, nem ettől félek, inkább az idegeimet szeretném épen tartani 😅
2020. okt. 24. 13:54
 18/27 anonim ***** válasza:

Igen gondoltam, hogy a kérdésed inkább erre irányult, hogy minden adott, minden szép és jó,de mi lehet a gixer?

A kiszemelt kutyáról tudtok infókat szerezni a menhelyről? Tehát van ott annyi ideje az ártatlan, illetve foglalkoztak Vele annyit, hogy érdemben informáljanak?

Különben olyan nagy volumenű dologról nem lehet szó,amit ne vennétek a látogatások alatt észre. Én inkább kisebb jellegű megoldandó feladatokra gondolok,pl.a Te kutyid nem ás, nem akar szökni, az új meg igen. Esetleg a meglévő is eltanulhatja. De az is lehet, hogy épp megtanítja majd a jóra! Nem lehet ezt előre tudni,de nyilván a nehezét is bele kell kalkulálni.

2020. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én mindenesetre tiszta szívvel pártolom, hogy fogadjatok örökbe!!!!

Csak nehogy nehezteljetek azután az új jövevényre,mert esetleg nem kalkuláltál pár dologgal.

2020. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Kalkulálok velük, épp ezért vagyok bizonytalan, hogy akarom-e. Nagyon sokat szerintem még nem fognak tudni mondani róla, 3 hónap körüli kiskutya a kiszemelt. Nyilván rágni fog, meg a szobatisztaság terén lesznek gondok, amitől én tartok az egy lázadóbb természet, akit nehéz nevelni, és mire sikerül elérni nála, hogy úgy viselkedjen, ahogy kéne, addigra kiidegel. A meglevő kutyánkkal meglepően könnyű volt a kezdet, tartok tőle, hogy most aztán megkapnánk :D
2020. okt. 24. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!