Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya vagy kettő?

Egy kutya vagy kettő?

Figyelt kérdés

Család vagyunk 2 kisgyerekkel (2 és 5 évesek), tavasszal fogadtunk örökbe menhelyről egy kamasz kutyát, jövő hónapban lesz 1 éves, ivartalanított szuka. Ő egy végtelenül kedves, okos és barátságos kutyus, emberrel és állattal egyaránt. Nekem úgy tűnik, hogy boldog velünk, sokat foglalkozunk vele, sétálunk, játszunk, tanulunk stb., de nagyon látom rajta, hogy igényelné a kutyatársaságot. Néha meg tudjuk oldani, hogy tudjon kicsit játszani más kutyákkal, de sajnos nem rendszeresen. A két közvetlen szomszédunknak is van kutyája, ha kint van a mienk, állandóan a kerítésnél van és haverkodik valamelyikükkel, mindig minden kutyával nagyon szeretne játszani. Szóval elgondolkodtunk rajta, hogy esetleg legyen még egy kutyánk, valami hasonló méretű, alkatú, mint ő.

Viszont nekem, bár egész életemben volt kutyám, mindig egyszerre csak egy, nincs tapasztalatom abban, hogy milyen, ha többen vannak. Nyilván dupla felszerelés, dupla kaja, dupla pénz, az rendben van, az anyagiak szerencsére nem jelentenek gondot, hely is van, nagy kertes házban élünk, bent is, kint is bőven elférnek. Amit nem igazán látok át, hogy mennyivel nehezebb két kutyával? Feltételezem, valamennyire lefoglalják egymást, de nyilván mindkettővel kell foglalkozni nekünk is, nem az a cél, hogy akkor mostantól elvannak ketten, minket meg hagyjanak békén. Sokat vagyunk itthon, mindkettőnknek olyan a munkája, hogy ezt lehetővé teszi, úgyhogy az átlagnál többet tudunk kutyázni, de nyilván nem egész nap. Akiknek több kutyájuk van, hogy látják ezt? Kölyök, vagy max kamasz kutyában gondolkodunk, egyrészt, a gyerekek miatt, másrészt, mert van egy cicánk is, akihez szintén hozzá kell szoknia, ezek kölyökkel nyilván könnyebben mennek.



#kutya #örökbefogadás #kutyatársaság
2020. okt. 22. 20:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Voltatok már személyesen is a menhelyen? Menjetek nyitottan, lehet, hogy egy idősebb kutya iránt alakul ki vonzalom, akinél már jobban lehet látni a viselkedésjegyeit vagy több az infó Róla.
2020. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem merek idősebb kutyát hozni a gyerekeim mellé. Nekem semmi bajom nem lenne velük, és a menhelyről is a legjobb szándékot feltételezem, de nyilván mindent ők sem tudhatnak egy kutya múltjáról, és nem tudják minden helyzetben megfigyelni a viselkedését. Nyilván arra tanítom a gyerekeimet, hogy szépen bánjanak a kutyával, ezzel nincs gond, de véletlenek is lehetnek. A kicsi pl 2 éves, előfordul, hogy ki akarja kerülni és ráesik, vagy melléfekszik és véletlenül kicsit jobban meglöki ilyesmi. Az 5-6 hónaposan, még kölyökként idekerült kutyánk ezt gyorsan megtanulta kezelni (ha épp olyan kedve van, ott marad, ha zavarja, arrébb megy), egy 2-3 éves vagy idősebb kutya esetében tartanék tőle, hogy megijed és odakap. Plusz van egy macskám is, macskával össze nem szoktatott felnőtt kutya azért kemény dió. Szóval az idősebb kutya lehetőségét meghagyom akkorra, amikor már nagyok lesznek a gyerekek, és nem fordulnak elő ilyen dolgok.
2020. okt. 24. 14:52
 23/27 anonim ***** válasza:

Szuper, örülök, hogy harmadik kutyi is kilátásban van a jövőben.:)

Figyi, akkor az volt az első gondolatom is, mikor írtad, hogy 3 hóst néztetek ki, hogy az még kezelhető, idomítható, Hozzátok nő! Nem tudom valami fajtajelleg felfedezhető-e benne? De bízzunk abban, hogy nem lesz nemkívánatos tulajdonsága ami kiküszöbölhetetlen vagy csak nagyon nehezen. Szóval erre azért minimális az esély egy kölyöknél és álljunk pozitívan a dolgokhoz! 3 hóssal menni fog ez, hajrá!:)

2020. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ja és jót beszélgettünk: 16,18,19,21,23 voltam.:)

Minden jót sok örömöt és majd egy kis beszámolót ide, hogy mi újság a kicsivel, remélem elhozzátok!:)

2020. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy :) én már majdnem meg vagyok győzve, a férjem keményebb dió (én vagyok a nagyobb kutyás :D)
2020. okt. 24. 18:37
 26/27 anonim ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy mond azt a férjednek, hogy akkor viszont úgy érzed el kell járnotok rendszeresen kutyasuliba, hogy barátkozhasson, játsszon kutyákkal. Hiszen egyértelmű, hogy hiányzik Neki a kutyatársaság. Én legalábbis így éreznék/ezt így meg is mondanám/ezt tenném. Aztán ezt a verziót lehet macerásabbnak vagy nem elég hatékonynak érezné.:)
2020. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Az a típus, aki gond nélkül elvan otthon a gyerekekkel, úgyhogy simán rávágja, hogy menjek :D
2020. okt. 24. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!