Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbull, egy jagdterrier...

Egy pitbull, egy jagdterrier vagy egy farkas az agresszívabb?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 22:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

#10, erre rákontrázok.

Én is éltem pitbullal, jelenleg is bullom van, csak most amstaff. Soha az ég világon semmire nem támadt rá. Egy macska, egy kistestű szuka és egy közepes testű kan mellett élt. Nem kergetett macskát, madarat, mégcsak bogarat sem. Nyugodt szívvel sétáltattam póráz nélkül, mert tudom hogy ő akkor se támadott volna semmire, ha piros hó esik júliusban.

"Kezdeném az idiótáknak hogy igenis jól lett nevelve" Mikortól? Mert ha kiskorában került hozzád és azóta ténylegesen jól neveled, akkor nem támad.

"Csak ugye az ösztönök" Vadászösztöne minden kutyának van. Az agárnak is valami nyúlhoz hasonló dolgot húznak a korlát mellett, hogy fusson. A sípoló játékok meg azért jöttek létre, mert arra a hangra emlékezteti őket, amikor elkaptak egy kisemlőst és nyüsszög a fájdalomtól. Mivel a kutya húsevő, ezért nyilván van vadászösztöne, macskáknak ugyanígy.

"Igazi gyilkológép, mindent meg akar ölni, ami az útjába kerül" Ismétlem magam, ilyet jólnevelt kutya nem csinál. Se pit, se golden, se yorkie. Az hogy soha nem volt fegyelmezve és erről nem lett letiltva, az nem a kutya hibája.

"Az se véletlen hogy a legtöbb kutyatámadásért ez a fajta felelős" Tudod miért? Mert testalkatilag ők a legalkalmasabbak a harcoltatásra, ezért a viadalosok nyilván őket tartják. Harcoltatáshoz mindig a legagresszívabb egyedeket szaporítják, mert ott pont az a lényeg, hogy kérdés nélkül támadjanak. De ugyanez lenne pl a goldenekkel, ha nekik lenne ilyen testalkatuk és őket használnák harcoltatásra.

"Meg nem véletlenül népszerűbb c típusú körökben" Ez azért van, mert jól megy az aranyórához, a 20 kilós lánchoz meg a bmw-hez. Sokaknak státuszszimbólum (ezt le is írtad), és nem azért tartják, mert ki tudják elégíteni az igényeit, hanem azért mert "gemény hardzigugya".

Tapasztalt kutyásnak egyáltalán nem kerülendő fajta. Ugyanúgy meg lehet őket tanítani mindenre, mint bármelyik más kutyát.

2020. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%

#10

Valamit elbasztál a nevelésébe ha mindent meg akar ölni.

Nekem is pitbullom van és mellette vannak patkányaim is. A patikkal jól kijön és még eggyet se bántott szerencsére. Réggebben voltak tengerimalacaim is azokkal meg eggyütt aludt. Meg macskáim is vannak és aztokat meg egyenesen imádja. A cica nyalogatja a kutyust és néha a kutya is a cicát.

2020. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
33%
Akivel együtt el nem bántja. Tyúkokat se bántotta sose amikir bement a tyúkólba. De amint kiszökött egy tyúk nem volt kegyelem. A mi macskáinkkal is jóban volt. De az idegeneket élvezetből gyilkolta. Tudom nehéz elfogadnotok, hogy a szeretett "" "" "" családtagotok""" "" " egy vérengző fenevad, de sajnos ez van. Erre lett tenyésztve. Remélem az megvan hogy harcikutya. Az agresszivitás szempont volt a tenyésztésüknél.
2020. okt. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

#13

A mi szeretett családtagjaink nem vérengző fenevadok, bármennyire nehéz ezt neked elfogadnod. Attól hogy te belecsaptál a lecsóba egy bullal és nem tudtad sikeresen megnevelni, az nem a kutya hibája, nem a fajtáé, és nem is a mienk. Ez a te sarad, de kőkeményen. Te mosod kezeid hogy "jaj meg volt nevelve, csak bull", mert nem tudtad megnevelni a kutyád és valamire fogni kell, arra meg a legkönnyebb, hogy bull. Kutyához nem értőeket lehet hogy megetetsz ezzel, de engem aki sokadig bullomat nevelem, a másik válaszolót akinek szintén bullja van, más bullos gazdit, és kutyához értő embereket biztos hogy nem. A kutya viselkedése mindig a gazdáját tükrözi. Ja, nagy kemény harcikutya, aki összepisilte magát mikor hozzánk került és találkozott a dokival, mert félt tőle. Nagy kemény harcikutya aki hamarabb dobta hanyatt magát megadás jeléül, minthogy megmorogjon bárkit. Nagy kemény harcikutya, aki hagyta a másiknak hogy a lábát rágja mikor unatkozott. Harcikutya, aki mellettem aludt az ágyban minden egyes éjjel, akire anyumat és a gyerekemet is rábíznám ha lenne. Ez aztán a vérengző fenevad ;)

2020. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

Azért gondoljatok bele, milyen lenne már a kutyás világ, ha mindenki a fajtára fogná a kutya viselkedését :D

Annyira könnyű "megoldás" ez, hogy nevelés helyett ráhagyod az egészet mondva, hogy "ja hát ez bull", és mosod kezeid. A kutyatartás nem így működik, ha a kutyádnak hiba van a viselkedésében és te semmit nem teszel ellene, akkor nem is értem minek neked kutya, pláne bull. Ha nem tudsz kezelni egy ilyen kutyát, nem kell tartani. Csak tovább koszolod az amúgy is szar hírnevüket, csupán azért, mert neked kellett a bull, de nevelni nem tudtad.

2020. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%

#13 te menthetetlenül hülye vagy.

12. vagyok

Idegen állatokat se bánt. Még ha egyedül hagyom akkor se. Ismerősömékhez mentem vendégségbe és a kutya akkor volt ott először és magára hagytuk egy ideig az udvarba de nem bántotta a tyúkokat vagy a másik kutyát vagy a macskát. Meg itthon is volt hogy átszökött hozzank a szomszédból 2-3 tyúk és azokat se bántotta.

2020. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%

Na tessék, kiugrott a nyúl a bokorból. Nálad a kutya nem családtag. Ennyit kellet tudnunk, tiszta is a kép.

Csak azt tudnám, minek próbálsz hozzászólni egy olyan témához, amihez semmit nem értesz...

2020. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%

#17. Mindenkinek más.

Nekem a kutyám a családtagom de ha neked a saját kutyád nem az akkor ez van. Fogadt el hogy valakinek igenis családtag a kutya vagy bármilyen más állat.

2020. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
33%
Elfogadom hogy vannak degeneráltak, akik különbül bánnak a kutyáikkal mint a saját gyerekükkel/családtagjaikkal. És tudom mi ennek a pszichológiai háttere. Sajnos a világ rossz út felé tart. Van egy videó a youtubon valami teknyővájós látnok csávóról beszélnek,aki megjósolta hogy pl a jövőben a kutya bent lakik a házban/együtt alszik az emberekkel. Régi film idős emberekek mesélnek benne. Nem is az a lényeg, hanem hogy milyen megrökönyödéssel mesélik az idős falusiak ezt a jövőbeli életmódot. Keresőben biztos megtaláljátok. Ők közelebb voltak az allatokhoz mint ti hobbikutyisták. És tudták őket állatként kezelni. Emberként nem kezelhetsz állatot, embernek csak ember családtagja van. Vagy már össze is házasodtál a kutyáddal? Háltál is vele.
2020. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem már el se olvassa senki amit ideböfögsz, mindenkinek van jobb dolga mint egy 50-es iq-val és nulla eq-val rendelkelkező, kutyákhoz semmit nem értő de azért belepofázó, állatokat semmibe vevő, lekezelő vadparaszt történeteit hallgassa.
2020. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!