Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 2 éves kutyát...

Hogyan kell egy 2 éves kutyát lakásra szoktatni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a kertes házunkból lakásba fogunk kényszerülni. A kutyámnak elég nagy helye volt a kertben, de nem tudom, hogy hogyan viselkedne egy lakásban. Kicsit rossz kutya, egyszer szétrágta a teraszunkon levő kanapét is. Viszont nem tudnám elképzelni, hogy más családhoz kerüljön. Egy közepes termetű, spániel méretű keverékről van szó. Az anyja vizsla, úgyhogy eléggé nyugtalan, de úgy tapasztaltam, higy eddig, amikor velünk a házban volt pár órára, végig nyugton volt.

Arra gondoltam, hogy talán vennék neki egy kenelt, és az elején, amikor nem vagyunk itthon, a kenelben lenne, és szép lassan kiengedném akkor is, amikor nem vagyok itthon. A helyére vennék a padlóra ilyen műanyag burkolatot, ugyebár oda tenném a kajás tálat, és a kutya vizét is. És naponta többször levinném, kissebb WC "szünetekre", meg legalább napi egy sétára. Ez mennyire lenne elég szerintetek? Mit tudnátok javasolni? Ami problémás, hogy nem szereti a vizet, így a fürdetésre nem tudom, hogy hogyan tudnám rászoktatni. Illetve mennyire szőrzik, ha lakásban van? Mármint kevésbé, mint ha kint lenne az egész évben? Hósszúszőrű kutyáról van szó, és kefélném a szőrét, de általában olyan sok jön ki, hogy sosincs vége. Vagy esetleg ezen lehetne javítani a fürdetéssel? Előre köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 26. 01:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
szoktasd be teljesen a lakásba, home kennelbe! Ha nem vagytok otthon, ott kel lennie. Ha vécére kell, te diktálj neki. Mintha panelkutya lenne. De szigorúan tilos neki kijárkálnia, nem ingázhat, mint a kerteskutyák!
2020. okt. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Szóval el kell rontani...
2020. okt. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

A kennel jó ötlet azt mindenképp szerezz be.

Mondtad hogy nagy mozgásigényű, így reggel EÜ.séta helyett egy 45-60 perces séta, futás kéne hogy lefáradjon.

Aztán 1-2 EÜ. séta és délután egy hosszabb kb. 2 órás séta, bandázás, tanulás esetleg játék.

Este pedig egy hosszabb EÜ. séta.

Én a helyedbe kozmetikába vinném, ott megtudják fürdetni rendesen.

És igen a szőre nagyon fog hullani, így azt szerintem vágasd le.

2020. okt. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Elég ha a mancsát megmosod mikor bejön. Ha a kenelben lesz egy darabig akkor nem baj ha kicsit piszkos lesz. Ja és nedves ronggyal us áttörölgeted nem kell ehez furdetni
2020. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kozmetika nállunk sajnos nem játszik. Egyszer próbáltuk odavinni, de elküldött a kozmetikus, mert félelmében tönkretett 2 szájkosarat a kutyám, mielött próbálták lenyírni a szőrét. Azóta nem vállal be.
2020. okt. 26. 08:14
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
3as vagyok miert vagyok lepontozva?
2020. okt. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2020. okt. 26. 09:40
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
# 3Mi az EÜ?
2020. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Egészségügyi séta (pisi, kaki) aztán haza, ez kb.egy 10 perces séta.
2020. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Érdemes már most elkezdeni a szobakennelbe szoktatást, mert azt is fokozatosan kell csinálni, hogy a kutya ne büntetésnek élje meg, hanem meg kell ismertetni és szerettetni vele a helyét.

A legtöbb kutya hullatja a szőrét, gyakran kell takarítani, ez ezzel jár.

Fürdetni csak ritkán szabad, nem tesz jót a bőrének. Kozmetikushoz olyan szájkosárban kell elvinni, ha szükséges, amit nem tud tönkretenni (pl. fém). Ha kell, enyhe nyugtatót is kaphat. De ha nem nyírást igénylő fajta, akkor egyszerűbb otthon rászoktatni, hogy kikeféled a bundáját, ha vizes, sáros séta után, megtörlöd stb.

Hogy a séta mennyire elég neki, azt majd a viselkedésén lemérheted. A fáradt kutya a lakásban főleg pihen, rágcsálja a rágnivalóját, de nem rombol, nem pörög.

2020. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!