Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 2 éves kutyát...

Hogyan kell egy 2 éves kutyát lakásra szoktatni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a kertes házunkból lakásba fogunk kényszerülni. A kutyámnak elég nagy helye volt a kertben, de nem tudom, hogy hogyan viselkedne egy lakásban. Kicsit rossz kutya, egyszer szétrágta a teraszunkon levő kanapét is. Viszont nem tudnám elképzelni, hogy más családhoz kerüljön. Egy közepes termetű, spániel méretű keverékről van szó. Az anyja vizsla, úgyhogy eléggé nyugtalan, de úgy tapasztaltam, higy eddig, amikor velünk a házban volt pár órára, végig nyugton volt.

Arra gondoltam, hogy talán vennék neki egy kenelt, és az elején, amikor nem vagyunk itthon, a kenelben lenne, és szép lassan kiengedném akkor is, amikor nem vagyok itthon. A helyére vennék a padlóra ilyen műanyag burkolatot, ugyebár oda tenném a kajás tálat, és a kutya vizét is. És naponta többször levinném, kissebb WC "szünetekre", meg legalább napi egy sétára. Ez mennyire lenne elég szerintetek? Mit tudnátok javasolni? Ami problémás, hogy nem szereti a vizet, így a fürdetésre nem tudom, hogy hogyan tudnám rászoktatni. Illetve mennyire szőrzik, ha lakásban van? Mármint kevésbé, mint ha kint lenne az egész évben? Hósszúszőrű kutyáról van szó, és kefélném a szőrét, de általában olyan sok jön ki, hogy sosincs vége. Vagy esetleg ezen lehetne javítani a fürdetéssel? Előre köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 26. 01:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak lepontozva a válaszadók, mert a kutyatartók 95%a azt hiszi, hogy az a rendes kutyatartás, hogy beb*sszuk a kertbe a kutyát "mer' az oda való", és 15 éven át, napi egyszer adunk neki vizet, és valami 150 forintos hulladék tápot, miközben fröcsög a szájukból, hogy a "KUTYA NEM A LAKÁSBA VALÓ".
2020. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!