Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg border collie. Mit...

Idegbeteg border collie. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van az utcában egy border collie. Szerintem az a szaporítós, ideggyenge idegbeteg fajta lehet, nem normális.


Tegnap este 8-kor rákezdett az ugatásra és (nem vicc) éjfélig nyomatta. Néha látom, hogy póráz nélkül sétáltatják, akkor odarohan minden kapuhoz és elkezdi hergelni a kutyákat. Az enyém szerencsére csak hülyének nézi, de az meg tépi is a kerítést. Tegnapelőtt szóltam a gazdájának, hogy kösse már meg legyen szíves ha képtelen megnevelni. Úgy tett, mintha nem is hallotta volna.


Tegnap este kimentem sétálni a kutyával, az enyém pórázon közlekedik láb mellett. A collie természetesen megint szabadon volt és nekirongyolt az enyémnek. Szerencsére nem lett baja, csak a szőrét kapta el, az enyém is visszacsapott neki, de amikor rászóltam akkor kihátrált.


Hiába szóltam akkor is, hogy kösse meg, egyszerűen nem reagált, pedig még utána is szóltam, hogy legközelebb felrúgom a kutyájával együtt.


Abból is elegem van, hogy a fél napot átugatja idegbetegen, meg megy neki a kerítésemnek ha sétánál, de a tegnapi után méginkább kiakadtam.


Nem féltem szerencsére a kutyámat, mert megvédi magát ha arról van szó, de egyrészt nem hiányzik a harapás, másrészt sétálgatnak itt idős emberek is kistestű kutyákkal.


Szóval mi a teendő, ha nem lehet beszélni a gazdával?


2020. okt. 30. 08:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Közöld vele, hogy lefotóztad a kutyáját, a következő póráz nélküli sétánál feljelented.
2020. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
rendőrségnek jelenteni
2020. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Önkormányzat. De többnyire sz*rnak rá.

Bosszantó lehet ez az ugatás. Sajnos a gazda a hibás hogy nem szól rá. Érthetetlen.

Az hogy így kiszökik arra pedig ebrendészet. Megmondod nem tudod kié de mindig itt kóborol az utcán. Megfogják azt viszik.

2020. okt. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
21%

Mindig meglepődöm, amikor egy kutya tulajdonos a másik gazdi kutyájáról gyűlölködve beszél és ahelyett, hogy mondjuk megpróbálna segíteni neki, egyből ez az ellenségeskedés megy. Szerintem egy állatszerető ember a másik állata iránt is tisztelettel viselkedik.

Nem tudom, hogyan kezdődött az egész, de azért felháborító, hogy így szólsz egy idegenhez és a kutyájához: "kösse már meg legyen szíves ha képtelen megnevelni", "még utána is szóltam, hogy legközelebb felrúgom a kutyájával együtt".

Azt tudom javasolni, hogy próbálj meg szépen és kulturáltan beszélni vele, felajánlod, hogy mennyetek együtt sétálni néha, segítesz megmutatni, hogyan nevelje meg a kutyáját stb. Hidd el, egyből sokkal jobb lesz a helyzet mindkettőtöknek.

2020. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
Lehet tényleg nem hallotta.
2020. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

4! Ha valakinek nem jut eszébe rászólni a saját kutyájára, hogy ne tépje más kerítését, ne rongálja más tulajdonát, az retardált. Ahogy az is, aki tudja, hogy neveletlen, támadásra hajlamos a kutyája és mégis elengedi. Ráadásul miután nekimegy mások kutyájának, annyit nem képes odaböfögni, hogy "bocs". Ezzel hogy beszéljek szépen?


Hallani hallotta, mert rám nézett. Nem fogok idiótáknak könyörögni.


A folyamatos ugatás a legkisebb baj, bár az is bosszantó, de nem annyira, mint amit a kerítésemmel csinál amikor erre jár.


Akkor megpróbálom felvenni videóra, aztán megkérdezem az önkormányzatnál, hogy mi a teendő ilyenkor.

2020. okt. 30. 09:49
 7/32 anonim ***** válasza:
45%
Annyit tudsz tenni, hogy legközelebb megpróbálod felvenni vele a kontaktot, és elmondani, ha más kutyáját nem tiszteli, a saját kutyája épsége sem érdekli? Mert bele futhatnak olyan kutyába, aki majd nem fogja elnézni, vagy tolerálni a támadást, és helyben szétszedi...Egyébként meg felvenni videóra, és az önkormányzatnál bejelenteni. Kötelességük intézkedni, majd ők küldenek neki felszólítást. Ennél többet nem tehetsz, a rendőrségre meg felesleges ezzel menned, nem foglalkoznak ilyesmivel.
2020. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Első alkalommal megpróbáltam kultúráltan szólni, de haszontalan volt.

Pont összefutottam a szomszéddal, épp nézegette a fakerítését és mondta ő is, hogy nagyon kezd elege lenni ebből, legközelebb elkapja. Sok szerencsét kívántam neki. :D


A videó jó ötlet, mindenképp felveszem.

2020. okt. 30. 10:03
 9/32 anonim ***** válasza:
13%

Aztán ugyan meséld mar el hogy nez ki egy ilyen kerites tepes? Nemi koltoi tulzast erzek a sztorinam.


Egyszeruen te egy olyan osszeferhetetlen valaki vagy, a masik meg tojik a fejedre es ez duhit. Nyugodj le kispajtas es kerüld el ezt az embert.

2020. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
13%
Video es fotozkodas egyáltalán nem jo otlet, mert szemelyisegi jogokat sert … nem tudom ki az a hulye aki ilyeneket gondol es tanacsol, az ilyen videozgatastol meg meg is utheted a bokad ha a masik egy kicsit tokosebb.
2020. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!