Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg border collie. Mit...

Idegbeteg border collie. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van az utcában egy border collie. Szerintem az a szaporítós, ideggyenge idegbeteg fajta lehet, nem normális.


Tegnap este 8-kor rákezdett az ugatásra és (nem vicc) éjfélig nyomatta. Néha látom, hogy póráz nélkül sétáltatják, akkor odarohan minden kapuhoz és elkezdi hergelni a kutyákat. Az enyém szerencsére csak hülyének nézi, de az meg tépi is a kerítést. Tegnapelőtt szóltam a gazdájának, hogy kösse már meg legyen szíves ha képtelen megnevelni. Úgy tett, mintha nem is hallotta volna.


Tegnap este kimentem sétálni a kutyával, az enyém pórázon közlekedik láb mellett. A collie természetesen megint szabadon volt és nekirongyolt az enyémnek. Szerencsére nem lett baja, csak a szőrét kapta el, az enyém is visszacsapott neki, de amikor rászóltam akkor kihátrált.


Hiába szóltam akkor is, hogy kösse meg, egyszerűen nem reagált, pedig még utána is szóltam, hogy legközelebb felrúgom a kutyájával együtt.


Abból is elegem van, hogy a fél napot átugatja idegbetegen, meg megy neki a kerítésemnek ha sétánál, de a tegnapi után méginkább kiakadtam.


Nem féltem szerencsére a kutyámat, mert megvédi magát ha arról van szó, de egyrészt nem hiányzik a harapás, másrészt sétálgatnak itt idős emberek is kistestű kutyákkal.


Szóval mi a teendő, ha nem lehet beszélni a gazdával?


2020. okt. 30. 08:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%
Biztos 'palinka' annak a kutyának a neve … az a jofajta kerítés szaggató :)))
2020. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
33%

En mindig olyanra gondolok ilyen helyzetben, hogy ha elkezdem csinalni a palavert akkor par honap múlva elkezdodik a faluban a kutyak megmergezese … ezert nem szoktam belemenni ilyen vitakba.

Tok mindegy, hogy kinek van igaza, végül ugy is mindig valamelyik kutya cseszik ra.

2020. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Itt nem a paláverről van szó, hanem arról, hogy anyagi kárt okoz végig, ahogy megy az utcában. Mert minden kerítésnél megáll ahol van kutya és vagy egymást hergelik úgy, hogy közben fel-alá szaladgál vagy nekimegy a kerítésnek tépni vagy kaparni vagy ugrál rá.


Ebből lett elegem, meg a szomszédnak is. Meg ahogy hallottam az ő szomszédjának is, szóval gondolom vagyunk még ezzel így egy páran, azon az útvonalon ahol sétál.

2020. okt. 30. 13:07
 24/32 A kérdező kommentje:
22! Kösz, ezen most nevettem legalább. 🤪
2020. okt. 30. 13:08
 25/32 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem mindenképp fogjatok össze a szomszédokkal,jegyzőnél is lehet jelenteni,és azért több jelentést komolyan vesznek


Videót/fotót annyit csináljatok amennyit csak lehet,mi sért benne személyi jogokat? Az hogy levideózod hogy a kutya rántgatja a kerítést? Na ne röhögtessetek már, különben is bizonyítékgyűjtéshez van jogod.

2020. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
29%

Az sem sértene személyiségi jogot, ha őt videóznád, ha ezt nem publikálod és csak bizonyítékként használod. Ennyi erővel biztonsági kamerákat sem lehetne felszerelni, mert az utcán járkálók nem egyeztek bele.


A csávót meg el kell kapni. Többen odamentek hozzá, ha arra jár és megállítjátok, nem csak odaszóltok neki. Akkor kénytelen lesz legalább válaszolni. Nem sétálhat el csak úgy felelősség nélkül mindenki elől. Ha csak ennyit csináltok nem sértetek törvényt. Legalábbis ennyivel még nem varrhatnak rátok semmit, reálisan nézve. Csak beszélni kell vele, semmi fizikai kapcsolat. Így legalább le tudjátok venni, hogy fogyatékos e, vagy személyiségből ilyen.

2020. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
51%
A kutya nem tehet arról, ha hülye a gazdája, tényleg be kellene vonni a fajtamentést, vagy a BC-t, vagy a Brit Pásztorkutyásokat. Ők értenek hozzá.
2020. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
83%
Minek vonja be, nem bántja a kutyáját, nem fogják elvenni tőle!! Azért ilyen a collie, mert nincs megfelelően lemozgatva, és szellemileg lefárasztva, de ezért (sajnos) nem fogják elvenni a kutyát! Ha ez alapján el lehetne venni (tök jó lenne, nem lenne ennyi agresszív, kijáró kutya) akkor a kutyatartó lakosság 90%-nak nem lenne kutyája.
2020. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
65%
Én csak attól tartok, hogy a dühös szomszéd a kutyának fog ártani, a hülye gazdi meg majd hoz új kutyát, akit ugyanúgy nem nevel majd, ördögi kör...
2020. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
64%

Fogjatok ossze!

Irjatok egy papirt, irja ala mindenki.

Hogy hivatalos utra fogjatok terelni a dolgot, ha engedni a rongalast stb.


Ha nincs valtozas csongessetek be vagy 10en vagy ahanyotoknak kart okozott.


Maskepp nem megy.


En pont az ilyenek miatt fogok venni paprika sprayt. Es barki kutyajat lefujom ha minket tamad. Szolni fogok a gazdanak is, hogy kosse meg, mert ha a kityaimnak megy, lefujom..

2020. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!