Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg border collie. Mit...

Idegbeteg border collie. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van az utcában egy border collie. Szerintem az a szaporítós, ideggyenge idegbeteg fajta lehet, nem normális.


Tegnap este 8-kor rákezdett az ugatásra és (nem vicc) éjfélig nyomatta. Néha látom, hogy póráz nélkül sétáltatják, akkor odarohan minden kapuhoz és elkezdi hergelni a kutyákat. Az enyém szerencsére csak hülyének nézi, de az meg tépi is a kerítést. Tegnapelőtt szóltam a gazdájának, hogy kösse már meg legyen szíves ha képtelen megnevelni. Úgy tett, mintha nem is hallotta volna.


Tegnap este kimentem sétálni a kutyával, az enyém pórázon közlekedik láb mellett. A collie természetesen megint szabadon volt és nekirongyolt az enyémnek. Szerencsére nem lett baja, csak a szőrét kapta el, az enyém is visszacsapott neki, de amikor rászóltam akkor kihátrált.


Hiába szóltam akkor is, hogy kösse meg, egyszerűen nem reagált, pedig még utána is szóltam, hogy legközelebb felrúgom a kutyájával együtt.


Abból is elegem van, hogy a fél napot átugatja idegbetegen, meg megy neki a kerítésemnek ha sétánál, de a tegnapi után méginkább kiakadtam.


Nem féltem szerencsére a kutyámat, mert megvédi magát ha arról van szó, de egyrészt nem hiányzik a harapás, másrészt sétálgatnak itt idős emberek is kistestű kutyákkal.


Szóval mi a teendő, ha nem lehet beszélni a gazdával?


2020. okt. 30. 08:25
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Neeeem, a szomszédban is van kutya, nem bántaná ő sem más kutyáját. Mivel nem lehet beszélni a gazdával, így azt mondta van most ideje, végigcsengeti az utcában az embereket és fogjunk össze, szóljunk az önkormányzatnak.
2020. okt. 31. 13:01
 32/32 anonim ***** válasza:
Na igen, valszeg itt is a kutya issza meg a levét a felelőtlen gazda viselkedésének...
2020. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!