Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg border collie. Mit...

Idegbeteg border collie. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van az utcában egy border collie. Szerintem az a szaporítós, ideggyenge idegbeteg fajta lehet, nem normális.


Tegnap este 8-kor rákezdett az ugatásra és (nem vicc) éjfélig nyomatta. Néha látom, hogy póráz nélkül sétáltatják, akkor odarohan minden kapuhoz és elkezdi hergelni a kutyákat. Az enyém szerencsére csak hülyének nézi, de az meg tépi is a kerítést. Tegnapelőtt szóltam a gazdájának, hogy kösse már meg legyen szíves ha képtelen megnevelni. Úgy tett, mintha nem is hallotta volna.


Tegnap este kimentem sétálni a kutyával, az enyém pórázon közlekedik láb mellett. A collie természetesen megint szabadon volt és nekirongyolt az enyémnek. Szerencsére nem lett baja, csak a szőrét kapta el, az enyém is visszacsapott neki, de amikor rászóltam akkor kihátrált.


Hiába szóltam akkor is, hogy kösse meg, egyszerűen nem reagált, pedig még utána is szóltam, hogy legközelebb felrúgom a kutyájával együtt.


Abból is elegem van, hogy a fél napot átugatja idegbetegen, meg megy neki a kerítésemnek ha sétánál, de a tegnapi után méginkább kiakadtam.


Nem féltem szerencsére a kutyámat, mert megvédi magát ha arról van szó, de egyrészt nem hiányzik a harapás, másrészt sétálgatnak itt idős emberek is kistestű kutyákkal.


Szóval mi a teendő, ha nem lehet beszélni a gazdával?


2020. okt. 30. 08:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%

Legközelebb rátok rohan, rúgj egyet a kutyába. Egyből lesz indoka megkötni. Szeretem a kutyákat, de ha más képtelen megnevelni a sajátját és az enyémet veszélyezteti, akkor bizony megnevelem helyette.


Kretén gazdák szóból nem értenek, csak a tettekből. Tapasztalat...

2020. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

9-es kispajtás! Úgy, hogy megáll a kapuban, ahol drótkerítés van, beveszi a szájába és közben tépi, mint a pincsi a lábtörlőt. Közben meg morog. Amikor meg nem reagál a kutyám, akkor felugrál rá, nekiugrik és döngeti. A szomszédnál a fakerítést kaparja és arra ugrál fel. Nemcsak engem idegesít, hanem másokat is. Nem várom el hogy megértsd, mert te is egy hasonló kaliberű ostoba, evolúciós zsákutca lehetsz. Sajnos sokan vagytok.


Utolsó! Nem a gazdát akartam videózni, hanem a kutyát amikor a kerítést tépi.

2020. okt. 30. 11:43
 13/32 anonim ***** válasza:
11%

12.


Ne hergeljetek az utcan nyugiba setalo kutyát es akkor majd nem akar atmenni a keritesen. Kutyáddal is direkt mentel ki akkor amikor az ember eppen arra setalt. Szandekosan provokalod a helyzetet, hogy végre történjen mar valami az eletedben. Biztos sokat unatkozol.

2020. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
A kutyát nem akarom bántani, nem ő tehet róla
2020. okt. 30. 11:53
 15/32 A kérdező kommentje:
14! Te fogyatékos vagy egyébként? A kutyám kint fekszik a ház előtt és nézelődik, már leírtam, hogy nem is reagál erre az egészre. Én meg a kapu közelében sem vagyok. Sikerült felfogni vagy próbáljam szájbarágósadabban?
2020. okt. 30. 11:55
 16/32 anonim ***** válasza:
32%

Erdekes, nekem is van olyan akit a kutyam mar kiskoratol gyulol. Semmi oka ra, meg is ez a helyzet.


Viszont mi ezzel a fickóval nem kezdtük egymást gyozkodni ... ha mar messzirol meglatjuk egymást, udvariasan integetunk egymásnak es elmegyunk az ellenkezo iranyba.

2020. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Ertettem 16-os!


Te vagy az utcában a Jani, te akarod masoknak megmondani a tutit es te akarod mindenáron videoval bizonyitani az igazadat. Szoval mit kell tenned? Felhergelni az utcan setalo kutyát, hogy jo felvetelt tudjál kesziteni … stb. Ertem en! :)

2020. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%

Egy díjnyertes törzskönyvezett border collie is ilyen, ha nincs lefárasztva eléggé, ez a kutya egyszerűen csak neveletlen és nem kap elég foglalkozást, sajnos sokan akarnak ilyen kutyát a szépsége meg az esze miatt, de nem elég aktívak hozzá, a kutya meg unatkozik.

A betegség miatt idegbeteg border más, a fajtamentésnél Vackornak volt ilyen gondja, bele is halt.

2020. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, esetleg nekik írj:

[link]

2020. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi, de most mondta a szomszéd, hogy intézi, mert szétkapta a kerítését...bármit is jelentsen ez. 🤔
2020. okt. 30. 12:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!