Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tényleg én vagyok...

Szerintetek tényleg én vagyok a falkavezér? Vagy emiatt nem?

Figyelt kérdés

Szóval ez egy elég vicces történet :D Van egy két éves pincsim. Úgy gondolom én vagyok a falkavezér. Első szóra vissza jön, mellettem sétál sétánál nem rángatja a pórázt és nem viselkedik agresszíven ha pórázon van, bármikor bele tudok nyúlni a szájába vagy elvenni tőle az ételt, csak akkor eszik ha azt mondom tiéd, bármit eltudok tőle venni, nem eszik fel semmit a földről, nem fél kutyáktól és emberektől nagyon barátságos kutya és sokat van kutyák emberek társaságában, soha nem lop el semmit (csak az ő törölközőjét) meg még tudnék ilyeneket írni szóval minden úgy néz ki rendben van.


Egy problémám van: Ugyebár az alárendelt nem végezhet hágó mozdulatokat a falkavezéren. Nos az én kutyám sem végez, csak ha víz csobogást hall. Ha pl mosogatok vagy engedem a fürdőkádba a vizet akkor van hogy rá jön (persze nem mindig pl most se csinálta). Meg nagyon ritkán ha vizes akkor (pedig amúgy nem szereti a vizet utál fürödni is). Ez valami egyedi eset lehet? Vagy tényleg nem én vagyok a falkavezér? Mert tényleg minden mással nincs gond, csak ha vízcsobogást hall :D


2010. aug. 9. 23:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem szeretném ivartalanítani. Nem fog senkivel össze kerülni és ha ivartalanítanám akkor kicsikét megváltozna a személyisége nekem meg így tökéletesen megfelel :) Nem fogom ezért az apróságért ivartalanítani. Amúgy is olyan aranyos :) Mikor ezt csinálja és rászólok akkor úgy csinál mint aki hirtelen felébredt volna valami éber kómából és még ő is néz mit keres a lábamon :D
2010. aug. 9. 23:39
 12/18 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat :)
2010. aug. 9. 23:39
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan kínozd a kutyát. Nem fog összekerülni senkivel?

Attól még ugyanúgy érzi a tüzelő szukát, és ugyanúgy termeli a hormonokat.


Ha falkavezér vagy, azt meg úgyis érzed. De manapság a pajtásként tartott kutyáktól ezt kár elvárni. Mindenesetre engem nem hág meg a kutyám... Élvezd csak :)

2010. aug. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Ne figyelj rájuk, nézd meg milyen a százalékuk is. Büszke lehetsz a kutyádra, nagyon okos lehet a leírás alapján, pedig a kicsik kutyákat el szokták kényeztetni. Minden kutyánál lehet probléma akármilyen jó falkavezér vagy, és ha ez nem hátráltatja a normális életeteket akkor nem hinném hogy baj lenne. Néha egy kutya csinálhat ilyen mozdulatokat mert beindult. Nem mindig falkavezérségről lehet csak szó. De azért ha csinálja akkor szólj rá.
2010. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó: nem zavarja a mindennapi életünket nagyon ritkán fordul elő. Persze azonnal rá szólok és tényleg olyan mint ha akkor kelt volna fel és néz szét, hogy hol van. Köszönöm a dicséretet jól esett, mert tényleg ritka kiskutyákban (főleg pincsiknél) hogy ilyen okos.


Utolsó előttinek: Nem, nem fog össze kerülni senkivel. Már mért kerülne? Nem áll módomban szaporítani a kutyákat szóval biztos lehetsz benne, hogy az én kutyámtól egyetlen alom sem fog létrejönni. És szerintem nem kell mindenkinek ivartalanítani. Ha kerti kutya lenne akkor már szó nélkül megcsináltattam volna még az ivarérése előtt. De így feleslegesnek tartom és nem hág a kutyám...

2010. aug. 10. 00:03
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem tök mindegy ha nincs vele gond, miken rágódnak egyesek, sok időd lehet ezen gondolkozni.
2010. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyetlen oka lehet, ha nem te vagy a falkavezér, az miért lehet: mégpedig az, hogy föltetted ezt a kérdést. Ugyanis egy igazi falkavezér sosem kételkedik abban, hogy ő az-e vagy sem. 100 %-ig magabiztos és föl sem merül benne a kétely.
2010. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Onnan merült fel hogy tegnap olvastam a cerberos kutyasulinak az oldalán a falkavezérséggel kapcsoltos dolgokat és csak ezen a ponton tértünk el.
2010. aug. 10. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!