Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a párom...

Mit tegyek hogy a párom továbblépjen az előző kutyánk elvesztésén?

Figyelt kérdés

Csodalatos természete volt, 6 évesen kerult hozzánk és 12 évesen ment el.

A párom temette el a kertben, nagyon megviselte azt mondta nem lesz többet állhatunk.


Ennek màr 3 éve. Nagyon szeretnék ismét örökbefogadni, voltunk állatmenhelyen de ra se nezett az allatokra. Én nem szeretnek kutya nelkul elni, igen fajt az elvesztése de 6 ev alatt annal sokkal tobb oromet okozott.

Valaki volt hasonlo helyzetben?


2020. nov. 10. 08:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Amikor rakban szenvedve meghalt az elozo kutyam,azonnal neztem uj kutyat. Azonnal pakoltam mindent felfele es azekrenybe az uj fiatal kutya miatt. Meg a megerkezese elott.

Ha a lakas rendben lett volna es a tenyesztok is valahogy szervezettebben nyilvanossagrs hoznak a keszletet,akkor aznap meg ettem volna az uj kutyam.


Nem vagyok a gyasz hive. Ertelmetlen onsorsrontas. Rengeteg kutya var szomoruan egy olyan nagyszeru gazdara,mi t Te,Kerdezo.

Kerlek,valositsd meg az almod,szerezz be egy uj kutyat. A parodtol szabadulj meg.

2020. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen utolsó én is azt hittem, hogy ha elmegy akkor végre lesz lehetőségünk kettőt befogadni (az idős nem bírta volna a féltékenység miatt) erre évek óta várok...és egyre hajthatatlanabb. Felhoztam közben az ideiglenes befogadás ötletét és lehet abba belemegy.
2020. nov. 10. 13:14
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

9-es: ha valaki megözvegyül, akkor sem valószínű, hogy rögtön szalad egy új házasságba. Sokan soha nem nősülnek újra. Ha valakinek ne adja ég a gyereke hal meg, nem rohan örökbefogadni egy másikat. Szóval azért van hasonlóság.

Mi ezt úgy "oldottuk meg", hogy kutyánk altatása után egy macskát fogadtunk be, mert igen, elképzelni sem tudtuk, hogy ilyen rövid időn belül (2 hónap) másik kutyánk legyen, de szerettünk volna valamilyen állatot, és a macskákat a kutyánk amúgy sem tűrt meg korábban.

Annak is igaza van, hogy ha több állatot tartasz ugyanabból a fajból, főleg, ha az igényli a fajtársat, akkor az egyik pusztulása esetén is ott a "kényszer", hogy a megmaradt mellé kell egy fajtárs. Ilyen alapon hozzánk is került gyorsan állat egy másik pusztulása után, és azt könnyebb volt "befogadni".

2020. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hagyd rá, vegyed a kutyát magadnak. Majd idővel összenő a család.
2020. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem kéne erőltetni a kutya dolgot, ha ennyire megviselte és nem szeretné, ebben pedig neked partnerként kéne viselkedni, vagyis megérteni és elfogadni ezt. Tudom, hogy nehéz, de most komolyan inkább elhagynád a párod, ahogy itt sokan írták, ahelyett, hogy támogasd? Kutya ide vagy oda, de azért a párom csak fontosabb ebben a helyzetben.

Ha megértést tanúsítasz, lehet idővel amúgy is enyhülni fog és majd szeretne ő is kutyát. Esetleg tehetnétek próbát ideiglenes befogadással.

2020. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!