Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy beszéljem le apukámat a...

Hogy beszéljem le apukámat a Kaukázusi Juhászkutya tartásról?

Figyelt kérdés

Apukám és a barátnője kertesházba költözött. Pár hónap múlva szeretne egy kutyát is. Méghozzá kaukázusit! Én egyáltalán nem tartom jó ötletnek... Nem neki való! Nem biztos hogy rendszeresen tudná vinni kutya iskolába,

Első kutyája,

Közepes a kertjük (szerintem nem elég nagy egy nyájat terelő kutyának!),

Nem tudná normálisan lemozgatni,

És még sorolhatnám! Ajánlottam neki egy hozzáillőt. Pl: Bernáthegyi, Berni Juhászkutya, de nem akarja.

Teljesen kiakaszt,tudom, hogy ennek rossz lesz a vége, mert nem fogja tudni megnevelni.

És hozzá teszem...egyből kettőt akar! (kan, szuka..)


Mondtam neki, hogyha rosszul neveli bajok lesznek.. Erre az a válasza:

"a xy (barátnőjének) is ilyen kutyája van és nem bolondult meg".


Ti mit csinálnátok a helyemben? Mivel érvelnétek?


2020. nov. 14. 22:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
szólj neki hogy a szaporítás illegális
2020. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%
ja és hogy rendes tenyésztő csakis sterilizálva ad el kutyát
2020. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Mivel apukád mozdíthatatlan az állása mellöl így nagyon nem fogod tudni rávenni, hogy ne ez legyen kautja legyen..tény, hogy ha nincs megnevelve akár a gazdája ellen is fordulhat...nem ajánlom elő kutyának én sem.
2020. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Pl. azzal hogy rád is veszélyesek lehetnek. Rokonságban van egy és a családfőn kívül egyik családtagot sem tekinti alárendeltnek. Pedig nem első kutya, foglalkozik is vele a családfő, kemény kézzel fogják, kutya iskola stb.. de ha nincs ott a “gazdája” a családtagokat pl nem engedi kimenni a kapun ha elmennének otthonról, megmorogja őket, oda próbál kapni... ez egy ekkora kutyánál nagyon veszélyes.
2020. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%
Az ő háza, az ő kertje, legyen már olyan kutyája amilyet ő akar, ne te mondd már meg neki.
2020. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1# Nem akarja szaporítani. Mindenképpen ivartalanítva lenne. Csak akkor is. 1kiskutya is elég egyszerre! Főleg ilyen fajtájú.

2# Mozdítható,úgy ahogy..csak egyenlőre nem elég így ez az érv/érvek, főleg hogy a barátnője is olyan kutyát akar.


Próbálkozok ezerrel mert még van idő.


Illetve ha esetleg tudtok valami más fajtáját kutyát ajánlani azis nagy segítség lenne! Hátha elnyeri a szívüket egy kevésbé "kemény nevelésű" fajta

2020. nov. 14. 23:05
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Közepes a kertjük (szerintem nem elég nagy egy nyájat terelő kutyának!)

... Erre ajánlasz neki egy Berni JUHÁSZkutyát... 😅😅


Amúgy, első kutyának nem ajánlott ez a fajta, ha nincs megfelelően nevelve, akkor meg is vadulhat. Mivel, apukádnak, az állása nem változtatható, így azt tudom javasolni, hogy ha lesz időd akkor segíts be neki.

2020. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
5# Igazad van,de veszélyes neki ez a fajta! Ismerem. Nyilván ha emellett dönt elfogadom,de jó lenne meggyőzni. Illetve már nem fiatal apukám.. Ha netán baj érné őt.. Nem a párja fogja tovább gondozni a kutyát, hanem én!
2020. nov. 14. 23:09
 9/22 A kérdező kommentje:
7# Igazad van :D. De csak próbálkoztam :( még mindig jobb neki, mint a Kaukázusi :((
2020. nov. 14. 23:10
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

A sorrendisegi szabalyokat kell betartani.

Rendszeresen kell jarni a szabadba vele futni bicajozni.

A rendszeres kimerito edzes a fontos. Nem a kemeny neveles. Az edzes legyen kemeny. A banasmod legyen kedves udvarias.


Nem kertidisz az a kutya sem!! Szabalyok es rendszeres edzes kell neki.


Ha van zseton,hazhoz jovo oktato is lesz. Ne aggodd tul.

Meg tualjdonkepp felvehetnek egy kutya futtatot is. De a kutya arra hallgat,aki fut /edz vele rendszeresen.

2020. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!