Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy beszéljem le apukámat a...

Hogy beszéljem le apukámat a Kaukázusi Juhászkutya tartásról?

Figyelt kérdés

Apukám és a barátnője kertesházba költözött. Pár hónap múlva szeretne egy kutyát is. Méghozzá kaukázusit! Én egyáltalán nem tartom jó ötletnek... Nem neki való! Nem biztos hogy rendszeresen tudná vinni kutya iskolába,

Első kutyája,

Közepes a kertjük (szerintem nem elég nagy egy nyájat terelő kutyának!),

Nem tudná normálisan lemozgatni,

És még sorolhatnám! Ajánlottam neki egy hozzáillőt. Pl: Bernáthegyi, Berni Juhászkutya, de nem akarja.

Teljesen kiakaszt,tudom, hogy ennek rossz lesz a vége, mert nem fogja tudni megnevelni.

És hozzá teszem...egyből kettőt akar! (kan, szuka..)


Mondtam neki, hogyha rosszul neveli bajok lesznek.. Erre az a válasza:

"a xy (barátnőjének) is ilyen kutyája van és nem bolondult meg".


Ti mit csinálnátok a helyemben? Mivel érvelnétek?


2020. nov. 14. 22:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Inkább berni pásztor :D


Inkább támogasd és hozzatok ki egy kutyát a menhelyről. még apádnál is jobb helye lenne neki ott, mint a menhelyen és a szapikat se tömitek.

2020. nov. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Kemény egy kutya az biztos,ez a fajta, valahol nem szó szerint értve de "medveölőnek" is szokták becézni.

Hatalmas egy jószág:)

Ha nevelve van nincs gond úgy, csak kerítést is biztositsatok h ne tudjanak ki menni,főleg ha idegenekre nagyon "erzekenyek" lesznek,vagy ha ott visznek sétálni egy kis kutyát...mert meg tudják mozgatni elég keményen a kerítést,és tudnak ugrani is,lattam mar olyat,hogy el se képzeltem volna,hogy kiugrott egy ekkora kutya egy elég magas kerítésen..és ezek azért elég komolyak. Bár nyilván ha staffit,pitbullt mást is vesznek,azokra is igazak ezek..de minden a nevelés kérdése:)) Bár lehetnek meglepő pillanatok bármikor. Ha kis labradorról lenne szó, vagy ilyesmiről nem mondanék ilyet. Üdv

2020. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

A kutyáknak édesmindegy, hogy mekkora a kert, mozgatni kell Őket.


Ez alól mondjuk a pásztorkutyák pont kivételek, mert kell nekik egy terület amit bevéshetnek, de ha olyan az egyed, akkor rendszeres mozgatás mellett simán elvan egy kisebb kertben is... Ha jó a tenyésztő, akkor olyan egyedet ad.

Amúgy a kau nem terel nyájat, meg semmit.


A berni egy hegyi kutya, magyarban pásztorkutya, nem pedig Juhász.

Csak megjegyzem.

2020. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Ha már pásztorkutya, akkor legyen magyar, vegyetek kuvaszt vagy komondort, keményebb a kaunál.
2020. nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%
Ki és miért pontozott le mindenkit?
2020. nov. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Hülye emberekkel nem lehet mit kezdeni. Majd ha széttépi a saját fegyelmezetlen kutyája, akkor majd utólag magába néz. Ha túléli, akkor talán azt is fogja mondani, hogy igazad volt gyerekem.

Határozottabban próbáld neki megmondani, hogy kicsit meglepődjön. Én apám is ilyen, nem való neki egyébként semmilyen kutya, mert hülye módon viselkedik mindegyikkel, durva velük, mert hogy szerinte azt szeretik. Na és egy ilyen ember akart harci kutyát venni, szerencsére nekünk sikerült lebeszélni róla. Azt vettem észre, hogy minél butább valaki, annál harciasabb kutyát akar tartani. Ezzel nem apudat akarom bántani, látod az enyém is jó példa. Sajnos vannak ilyen emberek, ebben az országban ráadásul rengeteg. Légy erélyes és akkor talán észhez tér.

2020. nov. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

Kaukázusival biciklizni. 😁😁😁

Ember, tudod mire lett ez kitenyésztve? Nem egy hipihopi munkakutya, hanem őrzőkutya.

Nevelés kell neki, szociális élet, gazdával, sétával és ennyi. Fáraszd a pontyot inkább a tassi gátnál, te leborult divatkutyás.

2020. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem terel nyájat...Őrzőkutya.


Nem kell vele biciklizni XD...


Viszont nagyon kemény kutya...


Mamám testvérénél is csak a családfőt fogadta el. Idős korában meg neki akart menni annak, aki egész életében nevelte. Le kellett lövetni!


Szóval nem egy életbiztosítás.

2020. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Az egyik ismerősömnek volt, de olyan élettelen körülmények között tartotta.

Egy sima kis faház, 2 méteres lánc és 1 tál ételmaradék.

Ennyi.

A foglalkozás neki a simogatásból állt.

Így mindenkit támadott, volt hogy megharapott embereket mert elszakította a láncot.

Végül a sorsa az lett hogy felgyulladt a ház amelykbe a "gazda" élt és átterjedt az egész udvarra ahol a kutya elégett benne.

2020. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg mind a kettő elvolt mindegyik családtaggal, ha beengedtem valakit, annak a közelébe se ment.

Nem épp családi kutya, nem is igazán igényli az ember közelségét. Lehet vele mozogni, de nyáron nem igen fog sétálni se. És értem, hogy foglalkozni kell vele, de neki akkor is kell a nagy terület.

Nehezzen, de énis elmondtam róla. Most német juhász és Amstaff van.


Kemény kéz kell neki, az tény.

Ha elmagyaráztad neki és hajthatatlan, akkor nem igen tudsz vele mit kezdeni.

Általában a szapis kauk szoktak bekattani foglalkozás mellett.

2020. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!