Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy beszéljem le apukámat a...

Hogy beszéljem le apukámat a Kaukázusi Juhászkutya tartásról?

Figyelt kérdés

Apukám és a barátnője kertesházba költözött. Pár hónap múlva szeretne egy kutyát is. Méghozzá kaukázusit! Én egyáltalán nem tartom jó ötletnek... Nem neki való! Nem biztos hogy rendszeresen tudná vinni kutya iskolába,

Első kutyája,

Közepes a kertjük (szerintem nem elég nagy egy nyájat terelő kutyának!),

Nem tudná normálisan lemozgatni,

És még sorolhatnám! Ajánlottam neki egy hozzáillőt. Pl: Bernáthegyi, Berni Juhászkutya, de nem akarja.

Teljesen kiakaszt,tudom, hogy ennek rossz lesz a vége, mert nem fogja tudni megnevelni.

És hozzá teszem...egyből kettőt akar! (kan, szuka..)


Mondtam neki, hogyha rosszul neveli bajok lesznek.. Erre az a válasza:

"a xy (barátnőjének) is ilyen kutyája van és nem bolondult meg".


Ti mit csinálnátok a helyemben? Mivel érvelnétek?


2020. nov. 14. 22:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
54%

Erről megosztanékbegy személyes történetet:

A barátnőm édesapjának egy elég nagy kertesháza van,viszonylag rossz környéken laknak ezért akartak egy házőrzőt. Barátnőm édesanyjának a bátyja kuvaszokat tenyésztett ezért kaptak tőle egyet. Aztán erre kb olyan 7-8 évre vettek mellé egy kölyök kaut(mindkettő szuka). Na itt a gond csak az hogy a kuvasz eddig is csak bevolt zárva az udvaron oszt jóvan,semmi séta,semmi foglalkozás stb, természetesen se oltás se ivartalanítás. Egy ideig megvoltak aztán a kau is kezdett ivarosodni(nyilván nem volt összeszoktatás)és rengetegszer verekedtek és külön lettek zárva. Barátnőm szülei azóta szétmentek és a 2 kutyus ott maradt az apjànak aki nincs oda a kutyákért,a kuvasz azóta elpusztult (szegény màr vak/süket volt)és lett 2 keverék németjuhásza(nem akarom ragozni de azért lett mert a kaut az anyja elvitte pár hónapra aztán visszadobta az apjának) szóval mindhárom kutya kb kennelben van. Egyébként az kau egy nagyon aranyos és csupaszív kutya,nagyon igényli a foglalkozást,barátnőm szokta kiengedni az udvarra,helyrerakni a szőrét,kitakarítani a helyét stb. Próbáltam már győzködni hogy próbálkozzon meg oddaadni fajtamentőknek de még nem haladt az ügy sajnos...

2020. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb egy nemetjuhaszt vegyen elso korben. Az is igenyli a fegyelmet, a munkat, de nem kell annyira kemeny kez hozza, mint egy kauhoz. Foleg, hogy ha nem egy dominans egyedet fog ki. A mi jucinknak gorcsot lehetne kotni a nyelvere, annyira kis szolgalelku.


Vagy ha mindenkepp nagytestut szeretne, es anyagilag megengedheti, akkor meg a leonbergi, ami jo termeszetu kutya es gyonyoru szep. Van akkora, mint egy kau, de lustacska es csaladcentrikus termeszetu. De ezt mindenkepp tenyesztotol ajanlott venni, mert szapik szoktak kauval "keverni".

2020. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!