Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy egyesek direkt gyártják a keverékeket sportra, mikor a menhelyek tele vannak?

Figyelt kérdés

Adott két külön fajtájú kutya, akiket pároztattak, az almot úgy hirdették, hogy sportra csak. A kiskutyák felét olyan sportra vitték, amikhez a szülőknek köze sincs, ráadásul az egyik szülő aktívan terel, az ösztönt örökölték a kölykök is, ami miatt a többi kutyát terelik tréning közben, és amiről brutálnehéz lesz leszoktatni őket. Szóval igazán be sem váltak az adott sportban.

Erről mi a véleményetek? Én személy szerint annyi tökéletes menhelyi sportkutyát ismerek, miért nem lehet őket felfedezni?



2020. nov. 16. 09:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Engem nem érdekel, hogy honnan hogyan van a kutyája, ha nem kérkedik vele, hogy

- huu drága, jó kutya tk-s

- hah ez is ugyanolyan jo, de csak 50ezerbe került

- mentett, mert en egy hős vagyok, hiszen így két kutya életét mentem meg bla bla...


és akkor sem érdekel, hogy a kutya milyen, ha a gazda-kutya kapcsolat normális, a kutya pedig egészséges (ha van baja, akkor az kezelve van).


A gazdátlan kutyák meg csak azért idegesítenek, mert 75-80% már gazdás lehetne, ha a menhelyek nem néznének bele az emberek bugyijába is, és nem támasztanának irreális feltételeket.


Nem a szapikkal, nem a tenyésztőkkel, nem a keverékkel van a baj, hanem a menhelyekkel. Inkább benntartják őket és felveszik a pénzt meg az adományt, de nem gazdásítanak egyet se.


Tapasztaltam...

2020. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkit elítélek, akinek nem mentett kutyája van.

Mivel szerencsétlenek annyian vannak, hogy 10000% hogy mindenféle "célra" való van legalább 100. Évente több millió kutya hal meg az emberi felelőtlenség miatt. Azok között is volt mindenféle, csakhogy sosem tudjuk már meg, mert meghaltak az ilyen sznob galád emberek miatt.

2020. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
37%

#12 nagyon sznob az ember, ha nem akar egy problémás menhelyivel megszivatni magát.


Tapasztalat. 2 menhelyi, 2 vásárolt kutya gazdája. Vannak komoly viselkedési problémákkal küzdő kutyák, akik nagyon kevés embernél vannak jó kezekben.


Én meg azokat utálom, akik eljátszák, hogy ők milyen szuper emberek, mert mentett kutyájuk van.

2020. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell eljátszaniuk :))
2020. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
És attól, hogy te nem érted meg a kutyákat, nem az Ő hibájuk.
2020. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, mert pont ők csak úgy szoktak almot lehozni, hogy már a pároztatás előtt van 5-6 kölyöknek gazdája, plussz, nem két fajta random egyedét rakják össze, hanem két kiemelkedő teljesítményű kutyát.


Ma már elfogadott tény, hogy magzatkorban az anya táplálása, tartása és a kölykök korai szocializációja, környezete, táplálása jelentős hatással van a fellnőttkori viselkedésre, egészségügyi állapotra. Már itt hatalmas hátránnyal indulnak a menhelyi kutyák. (Szerintem ez sok esetben behozható, de rengeteg időt és energiát igényel)


Egyáltalán nem vagyok ellene a mentett kutyákkal való sportolásnak, sőtt, jelenleg én is egy menhelyi nagyon keverék kutyával versenyzek, de szerintem be kell látni, hogy ez nem való mindenkinek.

2020. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, az elmélet az lenne, hogy két, az adott sportban kiemelkedő kutyától hoznak le almot, de a konkrét eset, ami most kiverte nálam a biztosítékot, az az volt, hogy a szülőknek köze nincs az adott sporthoz. Valószínű, hogy tényleg előre le voltak foglalva a kiskutyák, mert ugyan azokhoz az emberekhez kerültek, akik az adott tenyésztőtől kb 8-9 éve is megvették a kicsiket. De véleményem szerint egy aktív terelőkutyától lehozni sportra almot nem a legátgondoltabb döntés. Rengeteg fajtatiszta sportoló kutya van, az előző generációban például egy sportkutya volt az egyik szülő. De mivel terelnek a kölykök, nem igazán azt kapták a gazdik, amire számítottak.


Azt már meg sem említem inkább, mert ez a személyes véleményem, hogy akkor hogy is van az agilitysek által hangoztatott "ne az agilityért kutyázz, hanem a kutyáért agilityzz". (nem agi amugy a sport amiről beszélek) A munkára kevert kutyák egy más tészta, azért az egy komolyabb dolog, amikor embereket vagy robbanóanyagot kell keresni például. A sport egy hobbi, szórakozás, a kutyáért van.

Az új fajták kitenyésztésével szintén nem lenne bajom, ha átgondoltan folyna, és nem az lenne az alap, hogy van X fajta egy random egyede, meg Y fajta random egyede, és működne a szelekció. Az erős terelőösztön nem való egy sportba, ahol többen vannak a pályán egyszerre.

2020. nov. 17. 08:34
 18/19 A kérdező kommentje:
Én egyébként nem tapasztaltam, hogy mentett, putriból szedett kölykök egészségügyileg gyengébbek lennének, sőt, akiket ismerek, mind tökéletes fizikai állapotban vannak, pont azért, mert az alom gyenge egyedei sajnos elpusztultak hamar. Ellenben a nem kellően átgondolt tenyésztés, ami mögött nincs tényleges tudás, szerintem problémásabb a fajták zárt genetikai állománya miatt. Oda nem tud "friss" bekerülni, míg a keverékeknél ez hatalmas előny, és megértem, hogy egyesek pont ezért próbálkoznak új fajták létrehozásával, ez elméletben teljesen oké is lenne, de sajnos nem azt látom, hogy komoly átgondolás után hozzák le az almot. Az adott alomnál, amiről beszéltem, az apa törzskönyvi neve sincs megemlítve, publikusan semmi nincs kirakva róla pár képen kívül, gondolom mert az ő tenyésztője nem igazán akarja vállalni, hogy keverékek születtek tőle. Most ha létrehozol valamit, akkor utána minden titkolni?
2020. nov. 17. 08:42
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem nem kell, hanem nem kéne, mert valójában nem azok... ;)
2020. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!