Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyasuli a jobb?...

Melyik kutyasuli a jobb? Cerberos vagy Népszigeti kutyaiskola? Indokokat is!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 10. 17:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max olyan tudna erre érdemben válaszolni, aki mindkettőbe járt, de még akkor is túl szubjektív lenne a válasz. A legjobb, ha megnézed személyesen mindkettőt és azt választod, amelyik meggyőzőbb számodra. Mifelénk nincs Cerberos, úgyhogy róluk semmit sem tudok, de az egyértelmű, hogy a környékünkön a helyi tükör iskola felel meg legjobban az én elvárásaimnak.
2010. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%

Ezt valóban csak az tudja megmondani, aki mindkettőbe járt. Amit én legutóbb láttam a népszigeten, az egy domináns agresszív argentin dog, akit azért hoztak terápiára, mert a cerberosban csak romlott az állapota. A kutyát pórázon próbálták meg szocializálni, és teljesen hozzászoktatták ahhoz, hogy kannákkal püfölik. Hát ettől semmivel nem lett jobb a helyzet, gondolhatod.


A népszigeten Korom Gábor és Mariann (aki terápiával foglalkozik) kb. 3 perc alatt, anélkül, hogy egy ujjal hozzányúlt volna a kutyához, úgy helyre tette, hogy lecsatolták róla a pórázt, és össze is engedték a többi kutyával.


A cerberosba sosem jártam, és nyilván elfogult is vagyok, mivel az én kutyámat a népszigetesek segítettek megnevelni, de én mindenképpen a népszigetet ajánlanám, vagy bármelyik másik tükör iskolát.

Nem tudom, hogy a cerberosban van-e klikkerezés de szerintem az nagyon fontos, ha megtanulsz ügyesen bánni azzal a kis kütyüvel, akkor minden nagyon könnyen fog menni.


A cerberpsnál minden a falkavezérségen és a Fennel módszereken alapszik, ami azért ebben a formában túlzás. Illetve pont most olvastam egy cikküket A kutya magazinban, amiben kölykök neveléséről írtak, és ők azt mondják, hogy a Fennel-féle procedúrákat már kölyökkorban gyakorolni kell. Na ez nálam teljesen kiverte a biztosítékot, de ettől még elképzelhető, hogy ez a jó út. Mindenesetre látok a népszigeten olyan köly

2010. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre látok a népszigeten olyan kölyköket, akik nyilván falkavezérnek tekintik a gazdit, hiszen még kicsik, és szó sincs gesztusevésről, meg ilyen butaságokról, simán klikkereznek velük, és amúgy IPO versenyzőnek készülnek, tehát tudásban is rendesen ott vannak már azért.


Szóval nekem ezek miatt a népsziget (őrmező, pomáz, vác, bármelyik tükör suli), de én is mindeképpen azt javasolnám, hogy nézz meg egy-egy foglalkozást mindkettőnél, és dönts aszerint, hogy neked melyik szimpatikus.

2010. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

A Cerberosról csak hallottam és olvastam a honlapjukat. A Népszigeti iskolát magam is kipróbáltam. Már két tanfolyamon vagyunk ott túl és nekem nagyon bevált.

Hívd fel mindkettőt, menj el mindkét helyre, nézz meg egy-egy órát és utána dönts, bár mint mondtam én elfogult vagyok a Népszigeti iskola irányában.

2010. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 badella ***** válasza:
56%

A Népszigeti kutyaiskola az általános hobbykutyások iskolája, a Cerberos kifejezetten a problémás egyedekre szakosodott, így a módszereik is ezt tükrözik.

Ha a kutyáddal nincsen semmi viselkedésbeli probléma, akkor irány a tükörsuli, viszont ha kezelhetetlen a számodra akkor a Cerberost ajánlom.k

2011. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
59%
Én ezt pont fordítva gondolom, mint ahogy az előző! Problémás kutyával sokkal inkább Népsziget.
2011. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
49%
Amikor elhoztam az első kutyámat a menhelyről, írtam a Népsziget kutyaiskolának és a Cerberos kutyasulinak is. Leírtam,hogy a kutyus nagyon félős és ilyenkor morog meg vicsorog, mindentől megijed stb... A népszigetesek még arra sem méltattak, hogy visszaválaszoljanak, hogy cseszd meg a kutyádat. A Cerbisek 1-2 napon belül visszaválaszoltak. Tanácsolták, hogy előbb a félős szocira menjünk. Az, hogy minden kutyát egy kalap alá vesznek, az egy akkora baromság, hogy csak na. Mivel ahány kutya annyi jellem, ezért ami az egyik kutyánál működik az a másiknál nem, ezt ők is tudják. pl.: nálunk nem működött a fektetésnél általában bevált " lefektetem és rálépek a pórázra módszer", ezért a Cerbisek kitaláltak mást rá. Mikor a Kutya lefekszik a helyére, egyből megdícsérni, és mondani neki, hogy fekszik,amikor kiadom a fekszik parancsszót, egy pici mozdulattal meghúzom a pórázt lefelé és lám, fekszik a kutya. Egy példa a sok közül. Amúgy meg ,milyen érdekes, hogy olyan " harci kutyákat" képesek rehabilitálni, akiket minden suliból eltanácsoltak vagy altatásra ítéletek.
2011. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%
Én is láttam a népszigeten olyan kutyát, aki teljesen immunissá vált a kanna dobálásra a Cerbis szocializáció folyamán, de az nem változott, hogy mindenkit gyilkolni akart, aki mozgott. Egy évet jártak a cerbibe, a népszigeten 6 hónap alatt megoldódtak a gondjaik, ami ennyi se lett volna, ha a kutyát nem szoktatják hozzá a büntetéshez annyira, hogy a kutya meg se rezzen. A gazdik elmondták, hogy a cerbiben pórázon és szájkosárban zajlott a szocializáció. Hát az szép kis szocializáció lehet :)))
2011. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
56%
Elösször is: " A gazdik elmondták, hogy a cerbiben pórázon és szájkosárban zajlott a szocializáció." Ha csak hallottad, ne kezeld úgy mint tényt. A szájkosár azért kell, hogy ne tegyen kárt sem más kutyákban, sem emberekben. Kíváncsi vagyok egy emberekkel és kutyákkal agresszív kutyát te be mernél-e engedni bárhova is, mert ha igen, rohadtul felelőtlen vagy haver. A szocializációnak az a része zajlik pórázon, ahol feladatokat, szituációkat gyakorlunk. Egyébbként el vannak engedve a kutyák. Kíváncsi vagyok, hogy egy agresszív vagy mindentől félős kutyát hogyan vennél rá, hogy maradjon melletted, miközben egy másik kutyával sétál el közvetlenül melletted és az agresszív vagy félős kutyád mellett egy gazdi.
2011. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
26%

A népszigeten a terápiás csoportban csak a legelső alkalom legelején van póráz/szájkosár, utána már nincs. Nyilván az elengedés csak azután következik, hogy egy oktató felállította kutyának a szabályokat, és az ottani oktató vállalja a felelősséget.

Ha jól tudom, sosem fordult még elő olyan hogy ember/állatorvosra lett volna szükség.

2011. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!